TCL przedstawia nowy flagowy telewizor X2 w technologii kropek kwantowych (QD). Lepszy od Oleda ?

tom3K

New member
Uważam, że Android działa szybko i bezproblemowo, aż chciałbym go w swoim PDP 55ST60 :) Postaram się w trakcie weekendu bardziej go potestować, już bez tego pierwszego wow, krytycznym okiem spojrzeć i opiszę więcej wrażeń.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tak update ma dawać 41 ms. - tak podał główny inżynier z fabryki.
Ale mam nadzieję, że jak się dodatkowo wyłączy jeszcze polepszacze to wyjdzie 39 ms.
 

grande

New member
Witam. Też posiadam ten telewizor w wersji 65.Aktualnie oglądam na Eurosporcie HD tenis i musze przyznać ,że nie widzę żadnego smużenia za szybko odbijaną piłeczką tenisową, kolory są jak to określiła moja żona plastyczne, miękkie, głośniki dają radę , głos po podłączeniu amplitunera jest ok. nic nie strzela ,android chodzi szybko. Jedyna na razie uwaga to, że pilot głosowy czasem nie reaguje na moje komunikaty i muszę je powtarzać. Dla zainteresowanych rozstaw nóżek to 82 cm.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie używałem wiele razy pilota głosowego Ala działał bez powtórek.
Kolejne potwierdzenie płynności dla sportu, dla Androida, dla jakości - dzięki .
 
Ostatnia edycja:
...nie widzę żadnego smużenia za szybko odbijaną piłeczką tenisową, kolory są jak to określiła moja żona plastyczne, miękkie, głośniki dają radę , głos po podłączeniu amplitunera jest ok. nic nie strzela ,android chodzi szybko.

Upłynnianie jak ustawione? Na max? Jak wyglądają opcje włączania upłynnienia? On-Off czy więcej opcji :)? Teatru nie ma jak włączysz upłynnianie?

I ostatnia kwestia jak ma się Picture Performance Index, który wynosi tutaj 2100, do np. samsunga MU7002 gdzie wynosi on i nazywa się PQI 2300 ? O co chodzi z tymi cyframi i dlaczego jest taka mała różnica między matrycą 60 Hz a 120 Hz w tych cyfrach PPI czy PQI? Jest to jakieś sztuczne podbicie, ale czy odpalone na obydwu tv robią jakąś diametralną różnicę w płynności obrazu ?
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie robią różnic.
Odczucia tych co kupili masz opisane już pod tym względem.
Upłynniacze są w menu.
Teatru nie ma.
Cyferki - nie ma standaryzacji więc każdy może wpisywać ile chce...

Pobór energii uzupełnię jak będę w firmie.
 

grande

New member
Model X2 posiada opcję wyrazistość ruchów pod która to kryją się dwa suwaki, jeden to redukcja rozmazania a drugi migotania. Można regulować od 0 do 10. U mnie są nastawione na 8 i wszystko działa bardzo dobrze, trawa na murawie stadionu jest zielona a za lecącą piłką nie widać charakterystycznego smużenia.
 

profeta

New member
2 tysiące różnicy... Chyba że się mylę?
Wychodzę z założenia że jeżeli jest coś jest dobre to musi kosztować, no i że chytry traci dwa razy...
W tej chwili mam plazme Panasonic stara ale jara no i od Ciebie z polecenia Philipsa 48pfs8109. Teraz szukam coś do salonu 31m2...
 
Mój TCL X2 55 cali ma być w Neonecie w środę i wysyłka do mnie - za tydzień w piątek może będzie. Zdam relację po następnym weekendzie. Chcę przekonać się co potrafi. Chociaż po moich poprzednich Sony XD8577, XE8505 i XE9005 może być szok.... mam nadzieję, że da radę. Nie wiem czego się spodziewam. Gdyby TCL mi nie pasował i będę kierował się do telewizorów za 6-7 tysi (Philips 55PUS8602/12) to opchnę X2 za 4300 zł po tygodniu, jak ktoś zainteresowany to kontakt :).
 
Ostatnia edycja:
Do góry