TCL Mini-LED 65C825 - test, recenzja - czyli nadchodzi pogromca Oled TV ? Co jest prawdą a co mitem !

andyd970

Member
Kolego ten tv zawsze pokazuje ikonkę jaki sygnal w danej chwili odtwarza czy to HDR10 czy HDR10+ , Dolby Vision czy HLG ty masz napewni ten model telewizora albo video w danych sygnałach?
 

witek666

Member
Odpowiem szczerze, mam ten tv i mam wiele filmów w tym formatach ale nie pokazał mi co jest grane. Może trzeba coś włączyć. Włączałem nawet Netflix i amazon prime i tv nie pokazał żadnego info na ekranie. Przycisk info na pilocie TLC pokazuje tylko rozdzielczość oraz odświeżanie.

Wysłane z mojego Redmi K30 Pro przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

andyd970

Member
Natywny odtwarzacz, Kodi, Plex, Vimu Media player, VLC, Nova Video Player, Movian,.Żeby sprawdzić czy plik jest w danym formacie wystarczy wejść w ustawienia obrazu i na samej gorze jest napisane co w danej chwili odtwarza telewizor.Filmy lecą przeważnie z kompa po sieci albo z dysku USB.
 
Ostatnia edycja:

eMWu

New member
Jesli chodzi o wideo to mi udalo sie uzyskac HDR w PotPlayer na Windows, a Dolby Vision przez appke Netflix w TV.
 

witek666

Member
Natywny odtwarzacz, Kodi, Plex, Vimu Media player, VLC, Nova Video Player, Movian,.Żeby sprawdzić czy plik jest w danym formacie wystarczy wejść w ustawienia obrazu i na samej gorze jest napisane co w danej chwili odtwarza telewizor.Filmy lecą przeważnie z kompa po sieci albo z dysku USB.

Wszystko wyjaśnione tu i przez PW, Dziękuję jeszcze raz
 

andyd970

Member
To jakaś tajemnica z tym softem że tylko dla niebieskich?Może wypadałoby by dac linka do pobrania dla wszystkich a nie tylko dla niebiskich!!!
 

witek666

Member
To jakaś tajemnica z tym softem że tylko dla niebieskich?Może wypadałoby by dac linka do pobrania dla wszystkich a nie tylko dla niebiskich!!!
Łatwo znaleźć eMWu pare postów wszczesniej pisał skąd można pobrać i pobrałem 22 lipca i zainstalował. Nie widzę różnicy a spisu dodanych lub na naprawionych nie widziałem na oczy. Trzeba testować, wrócę z urlopu to zabiorę się za testy 072.

Wysłane z mojego Redmi K30 Pro przy użyciu Tapatalka
 

AG100

New member
Właśnie pobrałem ten nowy soft, ale czy coś zmienia , obraz będzie jeszcze lepszy? bo nie chciałbym aby pojawiło się np ,,kwitnienie"
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Cały czas tylko nie rozumiem jednego: TCL nie udostępnia aktualizacji online (OTA) i firmware trzeba z jakimiś dziwnymi, nieoficjalnymi źródłami zdobywać i wgrywać ręcznie?
Inni producenci TV, wypuszczając nowe oprogramowanie rozsyłają je automtycznie przez OTA i jednocześnie od razu zamieszczają je w postaci pliku do ręcznego wgrania, na swojej oficjalnej stronie (z dokładnym opisem zmian, nowości itp.).
Nie bardzo rozumiem, dlaczego TCL robi z aktualizacji jakąś tajemnicę.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Poniżej lista zmian w wersji v.072:


Wprowadzenie nowego Project ID dla nowych paneli LCD
Dodanie opcji 1440P@120Hz do EDID HDMI i aktywacja Dolby Vision gdy funkcja Variable Refresh Rate jest włączona
Dodanie lokalnego meny kontrastu w modelu C728
Poprawienie funkcji E-sticker gdy odtwarzany jest klip demo w trybie sklepowym
Zmiana ustawień domyślnych dla Dolby Vision
Poprawienie opóźnienia audio i video przy przełączaniu kanałów TV
Poprawienie obsługi i aktualizacja Dolby Vision.
 

witek666

Member
Moje zdanie jako świeży użytkownik TCL, jeśli nie zawsze OTA nie śmiga ( mi działa ) powinny być dwa linki do oficjalnego firmware oraz do testowego firmware z adnotacja, że może coś nie działać . To my użytkownicy jesteśmy beta testerami jak coś w TCL. No i Lista Zmian to obowiązek co poprawili. TV nadal mega wrażenia na Dolby Vision i HDR.
 

witek666

Member
Tak zgadzam się, ale powinien KAŻDY mieć dostęp do tego updatu, bez żadnego kontaktu czy jakiś poszukiwań updatu na xda czy telegram lub innym portalu.
 
Do góry