TCL Mini-LED 65C825 - test, recenzja - czyli nadchodzi pogromca Oled TV ? Co jest prawdą a co mitem !

andyd970

Member
Przy jasnych scenach jest wszystko ok nie widać żadnych odbić ale jak tylko zaczną pojawiać się ciemniejsze sceny to widać odbicia, w dzień nawet w jasnym pokoju można oglądać z przyjemnością tv ma dosyć jasna matryce więc nie ma problemu z oglądaniem jak coś to zadawać pytania a postaram się odpowiedzieć .
 

andyd970

Member
Za to w nocy z wyłączonym światłem jest świetnie brakuje może z 20 % do jakości Oleda.
Do tego załóżylem jeszcze chińskiego ambilighta i działa to jeszcze lepiej:):)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Super , wszyscy piszą podobnie , że spełnia ich oczekiwania.
I ze faktycznie nie potrzebnie się stresowali wcześniej.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
A jak z efektem halo? Mini LED ale stref podświetlenia ma bardzo mało jak na mini LEDA.
 

andyd970

Member
Blooming niestety jest z jednej strony to źle ale z drugiej dobrze bo widać więcej szczegółów w czarnych obszarach na matrycy OLED niestety czerń zabija szczegóły porównywałem na filmie Monster Hunter 4k HDR w scenach początkowych z tym płynącym statkiem i na tcl widać więcej szczegółów niż na oledzie.
 
Ostatnia edycja:

andyd970

Member
Netlix , Amazon ,HBO działa ok inne apki VOD też dobrze.Netflix pokazuje w aplikacji że obsługuje Dolby Vision i Atmos niestety jak zwykle tcl coś musi spieprzyc bo tv nie wyświetla żadnych ikon jaki w danej chwili dźwięk odtwarza.Oprogramowanie dziala płynnie.Minus następny to natywny player nie daje sobie rady z plikami MKV bluray remux 50-100 GB z pena USB 3.0 ,najlepiej działa kodi daje radę z tymi plikami około 60 gb , przez kodi odtwarza każdy rodzaj dźwięku Dolby True HD ze ścieżką Atmosa, DTS HD Master z ścieżką DztS X ale nie mogę stwierdzić czy to jest dany rodzaj dźwięku czy tylko downmix do stereo bo telewizor nie wyświetla ikony dźwięku.Za to duży plus za sam dźwięk w telewizorze nie potrzeba kupować żadnego soundbara do 700 zł bo tv świetnie gra słychać super basy.
 
Ostatnia edycja:

andyd970

Member
Do 5500 to raczej nie ale nie mówię na 100% chyba że zlapiesz gdzieś w promocji Oleda 65" do 5800 z serii cx lub c1 to jednak obraz jest lepszy
 

zbigniewJ

New member
Z całym szacunkiem dla Samsunga, ale to podświetlenie matrycy w QN91, a w szczególności "wypalone" rogi ekranu jak dla mnie dyskwalifikują ten telewizor na starcie. Do tego dochodzą stosunkowo słabe kąty widzenia. Dalej nawet nie chce się nawet czytać testów (najczęściej sponsorowanych).
 

SDman

Banned
Mam Q90T, to najlepiej podświetlona matryca jaką widziałem oczywiście w moim egzemplarzu. Żadnych rogów czy DSE, po przesiadce z PDP byłem wyczulony, udało mi się.
 

lucek18

New member
Do 5500 to raczej nie ale nie mówię na 100% chyba że zlapiesz gdzieś w promocji Oleda 65" do 5800 z serii cx lub c1 to jednak obraz jest lepszy

Dla mnie tv to tylko do netflixa, hbo go, piłka nożna i konsole i żeby nie zamulał przy przełączaniu aplikacji jakieś wbudowane playery mnie nie interesują bo nie bawię się w takie oglądanie filmów z wiekiem mi przeszło 😁 czyli polecasz a równo jest doświetlony? Obecnie używam sony 43 w808 więc przesiadka po latach 😉
 

andyd970

Member
Słuchaj nie mogę napisać że ci go polecam bo każdy ma indywidualny gust odbioru obrazu dla mnie
obraz i szybkość działania interfejsu jest bardzo dobry , musisz sam zdecydować przecież możesz kupić potestować i w ciągu 14 dni zwrócić.
 
Ostatnia edycja:

AG100

New member
Skoro tak dobrze sobie radzi to co tu robią na zdjęciach te odbicia?Słońce pada z lewej strony telewizora z boku nie bezpośrednio na matryce

??? kurka w moim TV takich odbić nie widać, może trafił się egzemplarz bez powłoki, albo z innej dystrybucji, bo np. na kraje skandynawskie jest chyba inna partia.
Moim zdaniem w tej cenie obraz w TCL znacznie lepszy niż w SONY w tej cenie, jasność TCL robi swoje w HDR! Wczoraj po automatycznej aktualizacji pojawił się equalizer ;), nadal nie wiem jak ustawić wyjście optyczne :(
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Napisz do Marka - on CI pomoże.

========================
W tej klasie cenowej jako mini Led TCL nie ma konkurencji.
 

AG100

New member
Do 5500 to raczej nie ale nie mówię na 100% chyba że zlapiesz gdzieś w promocji Oleda 65" do 5800 z serii cx lub c1 to jednak obraz jest lepszy

lepszy OLED w czym ? to raczej kompromisy na czym komu zależy, OLED do oglądania w ciemnych pomieszczeniach super, ale trzeba się pogodzić brakiem szczegółów w ciemnych obszarach obrazu, w dzień OLED można oglądać i jest ładny obraz ale przy maksymalnej jasności, a i tak jest 2 razy ciemniejsza matryca od wielu LED, matryca OLED w dzień to lustru itd.
 
Do góry