TCL Mini-LED 65C825 - test, recenzja - czyli nadchodzi pogromca Oled TV ? Co jest prawdą a co mitem !

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
TCL 65C825 właśnie od dziś podrożał przed BF. Pisałem o tym, że inflacja , wzrost Euro - więc ceny już ruszyły ale do góry.
Na szczęście masz extra pakiety o łącznej wartości 2000 zł
Więc zrekompensują różnice wydatków.
Ale do wyczerpania zapasów pakietów .
Dla niebieskich i tak najlepsza oferta w Polsce.


LG też poszło do góry o 10%.
 

Artur244

Klub HDTV.com.pl
VIP
No niekoniecznie. W przypadku LG było wczoraj sporo super okazji w sklepie allegro. Najlepsza LG 65 C 11 za 5999. Jeśli tak ma wyglądać strzyżenie jeleni to chciałbym tak codziennie, bo 174 sztuki rozeszło się w 30 sekund. Z tego co mi dzisiaj mówili synkowie, to ogłoszenie było przynajmniej od piątku. A tu cisza. Nikt się nie pochwalił.
 

Artur244

Klub HDTV.com.pl
VIP
Z pewnością wyższe. Jeśli 174 sztuki rozeszły się w 30 sekund, to znaczy że można podnieść ceny przynajmniej o 10% względem tamtej oferty.
 

marlon80

Member
No dobra, stałem się posiadaczem tego telewizora.
Po testach w expanse i na innych filmikach 4k HDR faktycznie ilość stref wygaszania powoduje że w zupełnie ciemnym pomieszczeniu widać jak wszystko miga.
I takie rzeczy faktycznie lepiej oglądać z wyłączonym micro dimmingiem. Dodatkowo muszę popracować z jasnością bo napisy w filmach wydają się zbyt jasne.

Ale poza scenami z gwiazdami telewizor wypas :D
 
Ostatnia edycja:

Artur244

Klub HDTV.com.pl
VIP
Czyli rozumiem że różnica pomiędzy tym TV a np LG czy Sony jest taka jak między samochodem z ręczną skrzynią biegów a takim z automatyczną.
Da się jechać całkiem sprawnie, tylko trzeba pamiętać o konieczności ręcznej zmiany ustawień w zależności od tego co i w jakich warunkach oglądamy.
Dobrze zrozumiałem ?
 

Gorbi

Member
No dobra, stałem się posiadaczem tego telewizora.
Po testach w expanse i na innych filmikach 4k HDR faktycznie ilość stref wygaszania powoduje że w zupełnie ciemnym pomieszczeniu widać jak wszystko miga.
I takie rzeczy faktycznie lepiej oglądać z wyłączonym micro dimmingiem. Dodatkowo muszę popracować z jasnością bo napisy w filmach wydają się zbyt jasne.

Ale poza scenami z gwiazdami telewizor wypas :D
Taa, ja wczoraj też sobie na YT zapuściłem jakieś filmiki z nocnym niebem albo gwiazdami i jest tak jak mówisz.
No ale jak chce sobie pooglądać gwiazdy to jadę za miasto [emoji16]

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka
 

marlon80

Member
Czyli rozumiem że różnica pomiędzy tym TV a np LG czy Sony jest taka jak między samochodem z ręczną skrzynią biegów a takim z automatyczną.
Da się jechać całkiem sprawnie, tylko trzeba pamiętać o konieczności ręcznej zmiany ustawień w zależności od tego co i w jakich warunkach oglądamy.
Dobrze zrozumiałem ?

Przecież Sony nie ma micro dimmingu bo jest zwykłym ledem! Więc nawet nie masz co wyłączyć :-o

Więc tak TCL z wyłączonym micro dimmingiem (który faktycznie przy czarnym gwieździstym niebie sprawdza się słabo) jest full aray ledem jak Sony, tyle że magicznie nadal ma ładniejszy obraz niż Sony.

Poza tym, TV ustawiasz w trybie standardowym i jedziesz na nim już do końca? Nic nie zmieniasz?
Bo ja jednak włączam "tryb gry" do konsoli, a na mecz "tryb sport". O filmach HDR nie mówię bo "tryb IMAX" załącza się sam.
 

Gorbi

Member
Ja większość jadę na trybie film ale nie miałem jeszcze zbytnio czasu na zabawę.
Wiem jedno, że aby zminimalizować białą poświatę trzeba mieć ekran na wysokości wzroku.
U mnie to trochę problematyczne bo mam go zawieszonego na wysepce między salonem a kuchnią.Pod TV jest półka na której stoi Yamaha N670 Pianocraft a jeszcze niżej kominek [emoji38].
Pochyliłem trochę ekran tak aby siedząc na kanapie kąt był jak najbardziej zbliżony do 90 stopni względem oka.
Do kanapy mamy ok 3.5 metra.

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

Artur244

Klub HDTV.com.pl
VIP
Czyli środek ekranu masz na wysokości ok 1,8m ?
Rany, oglądasz na stojąco czy na leżąco ?
Dawnymi czasy, gdy nie było TV, to artyści malarze, którzy robili coś na zamówienie nim zaczęli szkicować nowy obraz pytali zamawiającego o to co ma być na tym płótnie i na jakiej wysokości będzie wisieć obraz.
Wszystko by złudzenie perspektywy było najbardziej naturalne.
Jak odczuwasz perspektywę, gdy np ujęcie pokazuje widok z klifu na marinę w której cumują jachty.
Jak to widać od spodu ?
Jak to słychać od spodu ?
 

Gorbi

Member
Powiem Ci, że masz oko [emoji38].
Specjalnie przed chwilą zmierzyłem i środek jest na wysokości 1,6 m [emoji12]
Kanapa ma dosyć długie siedzisko to możemy się na nim wyciągnąć przyjmując bardziej optymalną pozycję względne TV.
Pochylając Tv, dźwięk jest skierowany na odpowiednią wysokość. [emoji16]
No cóż trzeba sobie jakoś radzić [emoji16]

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka
 

Artur244

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tak się zastanawiam czy oczy faktycznie najlepiej jeśli są na wysokości środka TV. Kadry zawsze są tak robione, że główny element obrazu jest na wysokości ok 2/3 ekranu. Może więc lepiej by i oczy widza były na takiej wysokości ? Przy małych TV różnica jest pomijalna, ale od 65' to już jest się nad czym zastanawiać.
 

AG100

New member
No dobra, stałem się posiadaczem tego telewizora.
Po testach w expanse i na innych filmikach 4k HDR faktycznie ilość stref wygaszania powoduje że w zupełnie ciemnym pomieszczeniu widać jak wszystko miga.
I takie rzeczy faktycznie lepiej oglądać z wyłączonym micro dimmingiem. Dodatkowo muszę popracować z jasnością bo napisy w filmach wydają się zbyt jasne.

Ale poza scenami z gwiazdami telewizor wypas :D

Wyłącz wspomaganie ruchu LED - nie będzie migał
 

marlon80

Member
Dodając.
Robiłem testy, wszystkie opcje poprawiające na off i tylko micro dimming na niskie/wysokie.

Przy wielkich taflach czarnego koloru i gwiazdach widać tą "poświatę"
 
Do góry