TCL Mini-LED 65C825 - test, recenzja - czyli nadchodzi pogromca Oled TV ? Co jest prawdą a co mitem !

Artur244

Klub HDTV.com.pl
VIP
Cisza bo to pic na wodę.
Widać zawsze ktoś da się nabrać , papier cierpliwy i przyjmie wszystko.
https://www.ceneo.pl/103735239 - cena jaka jest każdy widzi.

Czyli twierdzisz że ci którzy w poniedziałek kupili te LG 65 C 11 po 5999zł ze sklepu Allegro, zostali zwyczajnie oszukani i nie dostaną tego sprzętu ?
A może twierdzisz że takiej akcji nie było na Allegro ?

https://allegro.pl/oferta/wkrotce/telewizor-lg-oled65c11lb-65-4k-uhd-smart-tv-11418151938

A dzisiaj pewnie o 21 będzie LG 55 C 11 za 3999zł 141 sztuk
 
Ostatnia edycja:

Artur244

Klub HDTV.com.pl
VIP
No i ruszyło. W Mediaexpert za LG 65 C 11 już 6999. To i tak 1000 więcej niż było w poniedziałek więc taniej już nie będzie.
 

VitoCx

Member
No i ruszyło. W Mediaexpert za LG 65 C 11 już 6999. To i tak 1000 więcej niż było w poniedziałek więc taniej już nie będzie.


Taniej będzie po nowym roku, przy wyprzedaży roczników. Myślę, że jeszcze z 500 spadnie.



Brat kupił w sierpniu 65C1 za 5850pln w Neonet, więc jak widać nie trzeba czekać aż do BF 8)
 

marlon80

Member
Tak się zastanawiam czy oczy faktycznie najlepiej jeśli są na wysokości środka TV. Kadry zawsze są tak robione, że główny element obrazu jest na wysokości ok 2/3 ekranu. Może więc lepiej by i oczy widza były na takiej wysokości ? Przy małych TV różnica jest pomijalna, ale od 65' to już jest się nad czym zastanawiać.

Faktycznie w TCL na wysokości 2/3 ekranu mniej te poświaty widać
 

Artur244

Klub HDTV.com.pl
VIP
A TCL 65 C 825 w sklepach tylko trochę poniżej 6 tys czyli niemal tyle ile LG 65 C 11 w poniedziałek.
To jak ? LG ma taką górkę że jest z czego zdejmować ? Wobec tego ile powinien kosztować ten TCL ? 4,5 tys ?
 

VitoCx

Member
Jakie ceny obowiązują w hurcie to nie wiem, ale przecież nikt poniżej kwoty zakupu towaru nie odsprzeda. Widocznie marża jest na poziomie 20-30% stąd takie widełki w cenach w ciągu roku.
Przy pełnej rozpiętości cenowej dopiero widać obłudę fakeowych promocji.
 

Gorbi

Member
Dodając.

Robiłem testy, wszystkie opcje poprawiające na off i tylko micro dimming na niskie/wysokie.



Przy wielkich taflach czarnego koloru i gwiazdach widać tą "poświatę"
Działa Tobie asystent z pilota bo ja już 2 raz parkowałem pilota i dalej nic.
Na początku wszystko działało a teraz ani z pilota ani z telefonu.
Asystent się odpala ale mnie nie słyszy.
Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka
 

Artur244

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jakie ceny obowiązują w hurcie to nie wiem, ale przecież nikt poniżej kwoty zakupu towaru nie odsprzeda. Widocznie marża jest na poziomie 20-30% stąd takie widełki w cenach w ciągu roku.
Przy pełnej rozpiętości cenowej dopiero widać obłudę fakeowych promocji.

Gdyby od sklepowej ceny odliczyć marże handlowców i ich prezesów, podatki, ZUS i zysk producenta, to taki np LG 65 G 13 kosztowałby pewnie sporo mniej niż 1 tys zł.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Kiedyś Lenin tak myślał i źle skończył.
Ja myślę że jakby nie produkować to byłby za 1 gr.
Gdyby nie gospodarka też zarabiałbyś 1 grosz.
Czyli remis.
 

Artur244

Klub HDTV.com.pl
VIP
To nie jest moje myślenie.
To jest fakt.
A napisałem o tym by przypomnieć jaką faktyczną wartość ma to co kupujemy.
Dziennikarze nie raz podawali przykłady cen za jakie można kupić jakiś markowy towar np w Chinach.
Np żelazko Philips które u nas kosztuje 250zł zamówisz w fabryce za 15zł.
To fakt a nie moje myślenie.
 

Gorbi

Member
Dodając.

Robiłem testy, wszystkie opcje poprawiające na off i tylko micro dimming na niskie/wysokie.



Przy wielkich taflach czarnego koloru i gwiazdach widać tą "poświatę"
Na Netflix pojawia się Tobie symbol Atmos jak odpalasz film z takim dźwiękiem ?
Wybierając film widać oba oznaczenia ale po odpaleniu filmu tylko Vision się pojawia w rogu ekranu.

Dolby Atmos mam włączone w opcjach dźwięku.

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka
 

starkdam

New member
Na Netflix pojawia się Tobie symbol Atmos jak odpalasz film z takim dźwiękiem ?
Wybierając film widać oba oznaczenia ale po odpaleniu filmu tylko Vision się pojawia w rogu ekranu.

Dolby Atmos mam włączone w opcjach dźwięku.

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka
Spr czy akurat napewno wybierasz ścieżkę audio atmos. Ja robiłem ten sam błąd :lol:
 

Gorbi

Member
Spr czy akurat napewno wybierasz ścieżkę audio atmos. Ja robiłem ten sam błąd [emoji38]
Git majonez [emoji481]
Sądziłem l, że to się z automatu załączy.
Standardowo się 5.1 podpinało.
Ogólnie TV się poprawiło bo asystent Google zaczął działać z pilota....


Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka
 

SDman

Banned
W tej cenie nie zastanawiałbym się nawet chwili, brałbym 91A, kolega kupił za 5400, ustawiałem go wczoraj z TCL`em jedynie może przegrać dźwiękiem i jak ktoś mam potrzebę Androidem.
 
Do góry