TCL Mini-LED 65C825 - test, recenzja - czyli nadchodzi pogromca Oled TV ? Co jest prawdą a co mitem !

Gorbi

Member
Ja nie mam konsoli, więc nie mam z tym problemu.
Ja ( o ile gram ) to na kompie [emoji16]

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka
 

gustawlimo

New member
Ja się przymierzam do 65".
Pytanie co Cię skłoniło do QN65 bo to mniej więcej taka sama cena jak LG C1 ?

Skłoniło mnie to, ze mój tryb użytkowania tv mógłby być zabójczy dla oled. Gry ze stałym interfejsem, czasami kablówka, długie sesje przed tv. Nie mówię, ze jestem pewien ze to zniszczy matryce ale po co mam się martwić? Wystarczy wziąć coś co nie jest oledem i głowa spokojna.
 

marlon80

Member
Skłoniło mnie to, ze mój tryb użytkowania tv mógłby być zabójczy dla oled. Gry ze stałym interfejsem, czasami kablówka, długie sesje przed tv. Nie mówię, ze jestem pewien ze to zniszczy matryce ale po co mam się martwić? Wystarczy wziąć coś co nie jest oledem i głowa spokojna.
Z tych samych powodów odrzucam Oled.
Dochodzi do tego jeszcze oglądanie TV w bardzo jasnym pomieszczeniu i beznadziejna wg mnie powłoka antyrefleksujna w lg.

Co do c825 vs qn85 no to jednak 1400zl drożej.
I to ips który zbiera również trochę negatywnych komentarzy.
https://youtu.be/xOfq-aUjRj8
 
Ostatnia edycja:

Gorbi

Member
Czy ktoś kojarzy czy to będzie na naszych TV działać TCL IPQ calibration.
Dostępne na telefony Google Pixel i spod znaku jabłuszka ?

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka
 

gustawlimo

New member
Z tych samych powodów odrzucam Oled.
Dochodzi do tego jeszcze oglądanie TV w bardzo jasnym pomieszczeniu i beznadziejna wg mnie powłoka antyrefleksujna w lg.

Co do c825 vs qn85 no to jednak 1400zl drożej.
I to ips który zbiera również trochę negatywnych komentarzy.
https://youtu.be/xOfq-aUjRj8

Z tego co widzę na szybko w ceneo to wychodzi około 1000 różnicy przy 65 calach. Ja przy 55 miałem dużo mniejszą różnicę, dlatego długo zastanawiać się nie musiałem.
Niestety VA tam nie ma ale fakt ze to IPS jest całkiem sprawnie niwelowany przez technologie miniled.
Można sobie o tym poczytać na różnych forach i testach. Tez bym wolał żeby była VA ale niestety musi być przysłowiowa łyżka dziegciu. Dla mnie jest ona bardziej do przełknięcia niż niedogodności w TCL
 

marlon80

Member
Z tego co widzę na szybko w ceneo to wychodzi około 1000 różnicy przy 65 calach. Ja przy 55 miałem dużo mniejszą różnicę, dlatego długo zastanawiać się nie musiałem.
Niestety VA tam nie ma ale fakt ze to IPS jest całkiem sprawnie niwelowany przez technologie miniled.
Można sobie o tym poczytać na różnych forach i testach. Tez bym wolał żeby była VA ale niestety musi być przysłowiowa łyżka dziegciu. Dla mnie jest ona bardziej do przełknięcia niż niedogodności w TCL
Ja ipsa absolutnie nie biorę pod uwagę.
Zostaje więc tcl vs qn90a który jest kozacki ale cena ponad 7tys
 

deejayx

New member
Powiem tak, wiedziałem ze wejdzie argument IPS. Jeśli mam wybierać między tv w którym zawodzą podstawowe technologie, jak te które wcześniej wymieniłem ale ma lepszą matryce to wole wziąć ten z ips i mieć święty spokój. Wszystko po prostu działa, nie muszę sprawdzać 50 updateow żeby dojść do wniosku, ze to nic nie daje i usiąść wkurzony, ze wydałem 4500zł na coś, co nie radzi sobie wyświetlić filmiku na YouTube i Netfixie bez artefaktów (oczywiście nie mówię ze wszystkie filmiki, ale np takie w których występuje dużo szarości i czerni) albo z działaniem vrr z dolby vision i dolby atmos.

Doskonale Ciebie rozumiem, tylko że ja nie mam tych problemów które opisałeś bo jeśli bym miał to TV poszedłby do zwrotu.Szanuje Twoje decyzje i wybory ale nie rozumiem jak można wybrać Q85, dla mnie to tragedia nie telewizor, do tego pomimo dużej ilości stref wygaszania działają one tragicznie i niezwykle agresywnie co kłuje w oczy o wiele mocniej niż sporadyczny blooming na TCL.
 

gustawlimo

New member
Doskonale Ciebie rozumiem, tylko że ja nie mam tych problemów które opisałeś bo jeśli bym miał to TV poszedłby do zwrotu.Szanuje Twoje decyzje i wybory ale nie rozumiem jak można wybrać Q85, dla mnie to tragedia nie telewizor, do tego pomimo dużej ilości stref wygaszania działają one tragicznie i niezwykle agresywnie co kłuje w oczy o wiele mocniej niż sporadyczny blooming na TCL.

Na wprost ekranu blooming jest praktycznie niewidoczny, pod kątem gorzej.
 

Rowitt777

Member
Jeśli mogę coś dołożyć od siebie to:
Od tygodnia mam tego TCL 65C825,przeszedłem z Oleda Philipsa Seria 9000 (dwie matryce wypalone a ta druga to praktycznie na końcu wszystko wchodziło w zieleń).
Na plus Philipsa to jedynie dużo lepsza obróbka obrazu SD, i kąty (ale ja oglądam przeważnie na wprost). Czerń i kontrast minimalnie gorsze od Oleda ale to jest standard.Oledowi nic nie dorówna (jak jest nowy).
No ale dźwięk to żaden nie może się równać z TCLem. Philips był 55 cali z ambilight, a ten jest 65 cali i praktycznie to 10 cali zastępuje ambilight (telewizor stoi w narożniku).Reasumując telewizor na 4,8 w skali do 5. Niestety trochę software trzeba dopracować. I jeszcze jedno nie oceniam go pod względem graczy bo nie gram
 

deejayx

New member
Jeśli mogę coś dołożyć od siebie to:
Od tygodnia mam tego TCL 65C825,przeszedłem z Oleda Philipsa Seria 9000 (dwie matryce wypalone a ta druga to praktycznie na końcu wszystko wchodziło w zieleń).
Na plus Philipsa to jedynie dużo lepsza obróbka obrazu SD, i kąty (ale ja oglądam przeważnie na wprost). Czerń i kontrast minimalnie gorsze od Oleda ale to jest standard.Oledowi nic nie dorówna (jak jest nowy).
No ale dźwięk to żaden nie może się równać z TCLem. Philips był 55 cali z ambilight, a ten jest 65 cali i praktycznie to 10 cali zastępuje ambilight (telewizor stoi w narożniku).Reasumując telewizor na 4,8 w skali do 5. Niestety trochę software trzeba dopracować. I jeszcze jedno nie oceniam go pod względem graczy bo nie gram

Pod względem gier też jest elegancko, testowane na Xone 1 i PS5.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dostał bardzo słusznie najwyższe wyróżnienia w Europie - EISA.
W klasie cenowej świetny mini led.
A z dodatkowymi pakietami to świetna partia dla każdego , jeśli tylko ma trochę kasy.
DO gier ma dodatkowo niski Input Lag.
 

kocur75

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie podzielam zachwytów nad TCL. Piszę tylko o minusach ale podstawowych. Czerń na moim Sony KDL 40W705C (matryca VA) z 2015r. to był średni model jest o wiele lepsza, także nasycenie kolorów i kontrast (subiektywnie) są lepsze (na wprost tylko). Nie ma soczystości kolorów, nie wiem może przez jakąś powłokę poprawiającą kąty czy też antyodblaskową. Takie gdybanie, jeśli te powłoki wogóle są. Bo kąty są świetne i odblasków nie ma praktycznie. Piloty tani plastik wykonany jak zabawki za 5 pln dla dzieci, do tego w dużej łapie niewygodne - są za wąskie. Matryca, na sygnale z Netflix i Amazon Prime najbardziej to widać, wpada w zielonkawe zabarwienie, wg mnie nie do skorygowania ustawieniami. Piszę żeby nie było że tylko zachwyty nad nim, ja zwróciłem tv szybko.
 
Ostatnia edycja:

Matts84

New member
Sprzedając sprzęt od ponad 15 lat zgodzę sie tylko częściowo. I to sie tyczy wszystkich starszych TV. One po prostu byly lepsze, teraz kupisz sonego z 7 serii to bedzie dramat w porównaniu do twojego. A dziś jak chcesz miec perfekcyjny obraz to musisz płacić.
Mam nie raz klientów z zapatrywaniami na "ferrari" a budżetem na "dacie", ot takie motoryzacyjne porównanie. Ludzie nie rozumieją, że kiedyś sprzęt miał inne priorytety podczas projektowania i produkcji. Jakość obrazu TCL jest niejednokrotnie lepsza od niektórych lepiej znanych marek gdzie od nich modele sa droższe nawet o 50%. A druga kwestia to przyzwyczajenia. Spotykam w swojej pracy wiele osób, które zachwycają się cukierkowymi kolorami nie mającymi nic wspólnego z dobrym obrazem. Producenci też to widzą, dlatego te sprzęty niejednokrotnie są specjalnie tak ustawiane.
 

kocur75

Klub HDTV.com.pl
VIP
No ale ja miałem kalibrację Calman od Kikiego czyli na jednym ustawieniu powinno być wzorcowo. Oczywiście nie dotyczyło to 4K DV czy HDR bo tam były własne tryby.
 

AG100

New member
No ale ja miałem kalibrację Calman od Kikiego czyli na jednym ustawieniu powinno być wzorcowo. Oczywiście nie dotyczyło to 4K DV czy HDR bo tam były własne tryby.

Większych bredni nie czytałem.

Chcesz powiedzieć, że KIKI spartolił kalibracje, bo Ty widziałeś jakieś zielone poświaty, chyba coś kręcisz albo sam grzebałeś w ustawieniach że widziałeś barwy rozkalibrowane. Człowieku w tym TV sam możesz ustawić czerń, chcesz mocną czerń nie ma problemu, chcesz więcej szczegółów w czarnych obszarach wystarczy wejść w ustawienia i ustawić i te ustawienia działają według mnie rewelacyjnie.
W dzisiejszych czasach nie ma produktów w 100 % idealnych, w innych markach SONY, SAMSUNG, LG też zdarzają się wadliwe egzemplarze. 8 lat temu kupiłem LG 4K jeden z wyższych modeli i w ciągu 2 lat był 3 razy w naprawie , wymieniali matrycę, zasilanie, i całą płytę główną ;)
W tym TV na każdym ustawieniu czyli standard, film, dynamiczny itd. inaczej są skalibrowane kolory, wystarczy odrobinę chęci i można ustawić pod swoje upodobania czerń, nasycenie kolorów itd.
Piloty TCL są OK bardzo wygodne,
 
Ostatnia edycja:
Do góry