TCL Mini-LED 65C825 - test, recenzja - czyli nadchodzi pogromca Oled TV ? Co jest prawdą a co mitem !

AG100

New member
Według mnie o jakości TV świadczy to jak sobie radzi przy nieco gorszym sygnale, bo przy doskonałym to i dużo tańszy sobie nieźle radzi.
Dlatego według mnie mimo wszystko Sony XR 94 jest lepszy od TCL. 825.
No ale to moje osobiste zdanie.

Sony XR 90-94 słabo wypada do TLC 825, więc nie zachwalaj tak SONY - SONY to dobry TV ale za drogi w stosunku do tego co oferuje, przy słabym sygnale naziemnym obraz przeciętny, nie mogę porównać z TCL bo mam kablówkę i tutaj TCL robi robotę na duży plus.
 

gustawlimo

New member
Sony XR 90-94 słabo wypada do TLC 825, więc nie zachwalaj tak SONY - SONY to dobry TV ale za drogi w stosunku do tego co oferuje, przy słabym sygnale naziemnym obraz przeciętny, nie mogę porównać z TCL bo mam kablówkę i tutaj TCL robi robotę na duży plus.

Nie wiem czy miałeś okazje porównać tego TCL z postawionym obok jakimkolwiek tv. Ja zanim zwróciłem tą pomyłkę, specjalnie poczekałem aż przyjdzie mi Samsung i porównam. To jak TCL fatalnie nie radzi sobie ze słabym sygnałem czy to w kablówce czy w YouTube i wywala artefakty przy próbie upiększania obrazu jest wręcz godne politowania. Nie róbcie z tego TV mesjasza na tym forum bo ludzie będą myśleć ze to jest jakiś cud świata. To jest za tą cenę DOBRY tv i nic więcej. Systemy wygaszania, upiększania obrazu, upłynniania są daleko w tyle za markami takimi jak np Samsung. Jedyne co robi efekt wow to głośniki bo żaden inny tv nie ma tak dobrych wbudowanych. Dodajmy jeszcze problemy z oprogramowaniem, co update jeden problem rozwiązują inny dodają (czy to z dolby vision/atmos czy z vrr itp). Niech ludzie kupujący to maja świadomość wszystkich wad tego TV bez przymykania na wszystko oka bo jest tańszy o 400zl od mini leda samsunga. Jak ktoś chce kupić TV i mieć spokój, to absolutnie nie polecam tego tv. Jest z nim dużo zabawy.
 
Ostatnia edycja:

AG100

New member
Samsung ? stref niby 700 ale diod LED o połowę mniej około 7000 niż TCL, kontrast w TCL 3 krotnie wyższy w testach, kiepski dźwięk to ma być jakość ? możliwe że trafiłeś na wadliwy egzemplarz TCL , nie zauważyłem żeby przy sygnale 720p TV lub youtube obraz był tragiczny , wręcz jest odwrotnie, skalowanie z 720p do 4K daje super obraz, system wygaszania, upłynniania obrazu w ruchu są na wysokim poziomie, upiększanie mnie nie interesuje, bo to tylko zbędna marketingowa opcja i na każdym TV zamiast polepszyć pogarsza obraz.
Różnica 400 zł ? gdzie ? przy 65" różnica w cenie to 2000 zł i dodatkowo TV SAMSUNG bez DOLBY VISION ! TCL nie jest TV idealnym ale w tej cenie nic na rynku nie przebija tego TCL
Przeglądając testy NQ91A to obraz jest w jednym i drugim porównywalny ta sama matryca VA z warstwą kropek kwantowych, tylko cena nie ta sama.
 
Ostatnia edycja:

gustawlimo

New member
Samsung ? cukierkowate kolory, diod LED tyle co stref w TCL , kiepski dźwięk to ma być jakość ? możliwe że trafiłeś na wadliwy egzemplarz TCL , nie zauważyłem żeby przy sygnale 720p TV lub youtube obraz był tragiczny , wręcz jest odwrotnie, skalowanie z 720p do 4K daje super obraz, system wygaszania, upłynniania obrazu w ruchu są na wysokim poziomie, upiększanie mnie interesuje, bo to tylko zbędna marketingowa opcja i na każdym TV zamiast polepszyć pogarsza obraz.
Różnica 400 zł ? gdzie ? przy 65" różnica w cenie to 2000 zł i dodatkowo TV SAMSUNG bez DOLBY VISION ! TCL nie jest TV idealnym ale w tej cenie nic na rynku nie ma moim zdaniem.

Miałeś porównanie TV obok TV? Jak nie to po co ta dyskusja? Porównywałeś obok siebie te same filmy, filmiki, kanały tv? Nie? To po co się wypowiadasz? Miałem je dwa obok siebie i Samsung miażdży TCL, wiec jakieś cyferki mnie nie obchodzą, bo liczy się to co widać. 400zl różnicy między 55cali TCL a Samsungiem qn85. Dolby vision to jedyny argument z którym się zgodzę, ale No cóż nie można mieć wszystkiego. Wole samsunga bez dolby vision niż TCL z tymi wszystkimi wadami. Co do cukierkowych kolorów nie wiem czy wiesz ale każdy tv można skalibrować. Widzę idziemy za trendem samsung jest zły bo to samsung. A głośniki chyba oczywiste ze wbudowane w tv są kijowe i nikt normalny nie oczekuje od nich cudów. TCL tak jak zwróciłem uwagę wcześniej ma tutaj plusa bo ma wbudowany soundbar.
 
Ostatnia edycja:

AG100

New member
problem w tym że ty porównujesz 2 TV z których TCL według Twojego opisu jest wadliwy, więc nie ma co dyskutować który jest lepszy.
 

Adresik84

Member
Jak dla mnie największą bolączką tego telewizora jest oprogramowanie. Dla przykładu podpiąłem kompa pod HDMI pobawiłem się kompem i chce wrócić do oglądania telewizji i co kicha obraz czarny zero reakcji. Dopiero wyłączenie i włączenie tv dało rezultat pojawienia się obrazu z tv. Obecnie nadal jestem na v072 od kikiego ale chyba czas przeskoczyć wyżej bo zaczyna mnie to dość mocno irytować czasami czuję się jak bym miał tv za 2 tys. Dla mnie płynność działania systemu to podstawa. Bo póki co jest ładne opakowanie a środek taki sobie. Obraz jest ok ale system to porażka w tym tv.
 

deejayx

New member
Porównywałem go z tym Soniakiem i Samsungiem miniledem Q85 czy jakoś tak i Samsung przy nim to totalny szit ze swoją badziewną matrycą ips, ten Soniak o wiele lepszy ale do TCLa nie miał podjazdu.Nie jestem spoufalony z żadną firmą, nie dostaje gratyfikacji za chwalenie TCLa i szczerze podkreślam po raz kolejny że ja nie mam ŻADNYCH problemów z tym TV, które tutaj są opisane poza delikatnym i sporadycznym bloomingiem w niektórych scenach a ogólna jakość obrazu, szybkość działania i dźwięk są super a najbardziej podoba mi się czerń, wysoki kontrast, powalający HDR i brak efektu brudnego ekranu, powidoków,smug i innych niefajnych mankamentów poprzedniego modelu.
 

Artur244

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jest jeszcze jeden parametr który przy seryjnej produkcji ma fundamentalne znaczenie.
Powtarzalność.
Słyszał ktoś kiedyś o problemach w wielu soniaczach ?
Może i to nie są demony obrazu, ale
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sprawdź wątki Sony.
Dziś problemy są większe niż kiedyś, bo telewizory mają wbudowane systemy komputerowe podatne na wiele zewnętrznych zagrożeń.
Użytkownicy Sony są bardziej zdenerwowani, bo wyłożyli proporcjonalnie więcej kasy. Proporcjonalnie też jest mniej wpisów internetowych, bo firma ma obecnie znacznie mniejsze udziały w rynku niż TCL.
 

Artur244

Klub HDTV.com.pl
VIP
Żeby była jasność.
Pamiętam z 35 lat temu był artykuł chyba w Audio-Video (taki papierowy miesięcznik) o corocznej naradzie zarządu Sony.
Nowy prezes pogratulował wszystkim pracownikom doskonałej jakości telewizorów, a następnie opieprzył ich za to że telewizory Sony są tak trwałe, przez co nie mogą ich sprzedawać w większych ilościach.
Od tamtej pory już nie jestem fanem Sony.

Widziałem jednak niemal obok siebie (w salonach firmowych) modele Sony i Samsung z podobnej półki cenowej co ten TCL.
Z tego co widziałem to Samsunga nie wziąłbym nawet darmo. A jestem już starszym gościem z kilkoma wadami wzroku.

Natomiast problemy z hakerami czy wirusami mogą mieć wszyscy. Kiedyś ze względu na ograniczone możliwości sprzętu kod był robiony perfekcyjnie i był dokładnie testowany. Dzisiaj nie ma ograniczeń sprzętowych, więc zamiast kodu precyzyjnego i lekkiego jak igła dostajemy stodołę siana.
Pytanie tylko czy soft jest na tyle ogarnięty że wystarczy jakaś aktualizacja raz w roku, czy też w firmie jest taki chaos że bez ładu i składu pakują łatki co kilka tygodni. Z tego co tu widzę to właśnie taka jest różnica między Sony a TCL i dla mnie Sony ma tu duży plus.
 

Gorbi

Member
Nie mogę z pilota uruchomić asystenta.
Po uruchomieniu działał i nawet kawał mi sprzedał ale chyba coś za dużo naklikałem.


Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka
 

gustawlimo

New member
problem w tym że ty porównujesz 2 TV z których TCL według Twojego opisu jest wadliwy, więc nie ma co dyskutować który jest lepszy.

Miałem problemy z bandingiem i efektem brudnego ekranu i to można zrzucić na wadliwą matryce, ale już działanie techniczne takich rzeczy jak upłynniacz, upiekszanie obrazu itp to kwestia oprogramowania. Testowałem kilka wersji softów z tym samym wynikiem. Ja naprawdę nie jestem do tej marki uprzedzony tylko się zawiodłem i tyle. Nie tego oczekiwałem po tv, które na forum ma praktycznie same pozytywne opinie
 

gustawlimo

New member
Porównywałem go z tym Soniakiem i Samsungiem miniledem Q85 czy jakoś tak i Samsung przy nim to totalny szit ze swoją badziewną matrycą ips, ten Soniak o wiele lepszy ale do TCLa nie miał podjazdu.Nie jestem spoufalony z żadną firmą, nie dostaje gratyfikacji za chwalenie TCLa i szczerze podkreślam po raz kolejny że ja nie mam ŻADNYCH problemów z tym TV, które tutaj są opisane poza delikatnym i sporadycznym bloomingiem w niektórych scenach a ogólna jakość obrazu, szybkość działania i dźwięk są super a najbardziej podoba mi się czerń, wysoki kontrast, powalający HDR i brak efektu brudnego ekranu, powidoków,smug i innych niefajnych mankamentów poprzedniego modelu.

Powiem tak, wiedziałem ze wejdzie argument IPS. Jeśli mam wybierać między tv w którym zawodzą podstawowe technologie, jak te które wcześniej wymieniłem ale ma lepszą matryce to wole wziąć ten z ips i mieć święty spokój. Wszystko po prostu działa, nie muszę sprawdzać 50 updateow żeby dojść do wniosku, ze to nic nie daje i usiąść wkurzony, ze wydałem 4500zł na coś, co nie radzi sobie wyświetlić filmiku na YouTube i Netfixie bez artefaktów (oczywiście nie mówię ze wszystkie filmiki, ale np takie w których występuje dużo szarości i czerni) albo z działaniem vrr z dolby vision i dolby atmos.
 
Ostatnia edycja:

marlon80

Member
Powiem tak, wiedziałem ze wejdzie argument IPS. Jeśli mam wybierać między tv w którym zawodzą podstawowe technologie, jak te które wcześniej wymieniłem ale ma lepszą matryce to wole wziąć ten z ips i mieć święty spokój. Wszystko po prostu działa, nie muszę sprawdzać 50 updateow żeby dojść do wniosku, ze to nic nie daje i usiąść wkurzony, ze wydałem 4500zł na coś, co nie radzi sobie wyświetlić filmiku na YouTube i Netfixie bez artefaktów (oczywiście nie mówię ze wszystkie filmiki, ale np takie w których występuje dużo szarości i czerni) albo z działaniem vrr z dolby vision i dolby atmos.

A co wybrałeś?
 

gustawlimo

New member
A co wybrałeś?

Samsung i po kilku dniach mogę powiedzieć tyle, że jest całkowicie bezproblemowy. Głośniki wiadomo słabsze ale dokupie sobie soundbar. Kolory kwestia gustu, mi nie przeszkadzają podkolorowane, dlatego kalibracja będzie dopiero jako druga. Uczulenie mam tyko na niedoskonałości obrazu a on pod tym względem jest po prostu bardzo dobry, żadnych artefaktów, wręcz wyśmienite podbijanie jakości (podłączyłem sobie dla testu wii i w porównaniu do TCL bo tam tez testowałem z wii świetnie sobie radzi z upiększaniem obrazu. Nie mam już wrażenia ze pixele zaraz zaatakują mi oczy a ostrość obrazu spowoduje mdłości. Tak jakbym podłączył nie kilkunastoletnia konsole tylko kilkuletnia. Wiadomo nie zrobi z niej najnowszej konsoli ale nieporównywalnie lepiej sobie z tym poradził niż TCL).

Na koniec tylko dodam, ze jest to moja subiektywna opinia i nie chce tworzyć wojenek. Chce tylko podkreślić, że jeśli ktoś jest mocno wyczulony na te same rzeczy co ja powinien się zastanowić. Jeśli ktoś jest w stanie przymknąć oko na to wszystko to Ok jego sprawa, ale jeśli nie to będzie miał problemy z tym tv.
 
Ostatnia edycja:

marlon80

Member
Samsung i po kilku dniach mogę powiedzieć tyle, że jest całkowicie bezproblemowy. Głośniki wiadomo słabsze ale dokupie sobie soundbar. Kolory kwestia gustu, mi nie przeszkadzają podkolorowane, dlatego kalibracja będzie dopiero jako druga. Uczulenie mam tyko na niedoskonałości obrazu a on pod tym względem jest po prostu bardzo dobry, żadnych artefaktów, wręcz wyśmienite podbijanie jakości (podłączyłem sobie dla testu wii i w porównaniu do TCL bo tam tez testowałem z wii świetnie sobie radzi z upiększaniem obrazu. Nie mam już wrażenia ze pixele zaraz zaatakują mi oczy a ostrość obrazu spowoduje mdłości. Tak jakbym podłączył nie kilkunastoletnia konsole tylko kilkuletnia)

Ale jakiego Samsunga?

I trochę się to kłóci z tym co napisałeś wcześniej
rozważałem samsunga ale samsung nie ma i nie będzie miał dolby vision

Poza tym bardzo się Samsungi zmieniły przy przejściu ze zwykłych qledów ze świetnym obrazem w miniledy w których radzą sobie różnie.
 

gustawlimo

New member
Ale jakiego Samsunga?

I trochę się to kłóci z tym co napisałeś wcześniej
rozważałem samsunga ale samsung nie ma i nie będzie miał dolby vision

Poza tym bardzo się Samsungi zmieniły przy przejściu ze zwykłych qledów ze świetnym obrazem w miniledy w których radzą sobie różnie.

QN85.
Co konkretnie się kłóci? Dokładnie to samo o głośnikach i reszcie pisałem wcześniej.
Ja podaje moje spostrzeżenia, można się z nimi nie zgadzać, ale trzeba brać pod uwagę wszystko przy zakupie a nie tylko suuuper pozytywne opinie. Nie ma telewizorów idealnych i ten na pewno nie jest jednym z nich. Samsung tez nie, ale z mojej opisanej perspektywy jest lepszy. Kto będzie to później czytał ten porówna czy zależy mu na tym samym co mi względem tv czy nie. Jeśli nie to zignoruje opinie i tyle
 

marlon80

Member
QN85.
Co konkretnie się kłóci? Dokładnie to samo o głośnikach i reszcie pisałem wcześniej.
Ja podaje moje spostrzeżenia, można się z nimi nie zgadzać, ale trzeba brać pod uwagę wszystko przy zakupie a nie tylko suuuper pozytywne opinie. Nie ma telewizorów idealnych i ten na pewno nie jest jednym z nich. Samsung tez nie, ale z mojej opisanej perspektywy jest lepszy. Kto będzie to później czytał ten porówna czy zależy mu na tym samym co mi względem tv czy nie. Jeśli nie to zignoruje opinie i tyle

No w TCL przeszkadzają ci problemy z vrr i dolby vision

a Samsung nie ma tego problemu bo nie ma w ogóle dolby vision :)
 

gustawlimo

New member
No w TCL przeszkadzają ci problemy z vrr i dolby vision

a Samsung nie ma tego problemu bo nie ma w ogóle dolby vision :)

Trochę pokrętnie zinterpretowałeś (albo ja pokrętnie napisałem ;) ). Chodziło o to ze po kiego mi to dolby vision w TCL jak ma problemy z działaniem przy równoczesnym włączeniu vrr. To był przykład ogólnie odnoszący się do na ten moment wielu ułomności systemu, które pogrążają jego plusy.
 
Ostatnia edycja:
Do góry