TCL EP640 Ultra HD LED TV, cztery modele HDR10 i Android 9.0

AreQM

New member
a ja zgłaszam że w v302 nadal głośnik, soundbar na bluetooth ma opóźnienia. da się to poprawić czy to problem podzespołów ? na tv xiaomi normalnie głośnik idzie równo z mową
 

firefl

Active member
Bez reklam
Najlepszy pod jakim względem? Ceny? Zużycia energii? Obrazu? Dźwięku? Wyglądu? mogę jeszcze sporo wymienić,
Na forum jest zalecenie by podać swoje preferencje, wg dokładnie okreslonej formatki.
Tak sformułowane pytanie to czyste lenistwo.
Podstawowe dane są łatwo dostępne np Link
Producent w tej serii wraz ze wzrostem liczby w modelu traktuje typy jako coraz "lepsze".
Płyta główna jest ta sama we wszystkich, soft też.
 

robix1

New member
Najlepszy pod jakim względem? Ceny? Zużycia energii? Obrazu? Dźwięku? Wyglądu? mogę jeszcze sporo wymienić,
Na forum jest zalecenie by podać swoje preferencje, wg dokładnie okreslonej formatki.
Tak sformułowane pytanie to czyste lenistwo.
Podstawowe dane są łatwo dostępne np Link
Producent w tej serii wraz ze wzrostem liczby w modelu traktuje typy jako coraz "lepsze".
Płyta główna jest ta sama we wszystkich, soft też.


Odrobiłem zadanie. Jeśli chodzi o specyfikację to ep680 wypada najlepiej.

Tylko on pozwala na sterowanie głosem przy pomocy drugiego pilota?
ep660x1 to to samo co ep660



Rozważam zakup między
TCL EP680 a Philipsem 65PUS7304



1. Jak te telewizory, sprawdzają się w transmisjach sportowych. Czy obraz nie szarpie przy szybkim ruchu piłki.

2. Czy występuje duży clouding,
3. Nagrywanie na pendriva
4. Moduł Ci - czy sprawdzał ktoś jak działa moduł C+


Czytałem opinie o TCL, że są problemy z nagrywaniem, dźwiękiem na wyjściu optycznym (jest mi niezbędne do wzmaka) i stąd moje obawy do tej marki.
 

firefl

Active member
Bez reklam
Każdy z tych tv pozwala na sterowanie głosem, tylko chyba nie każdy ma ten dodatkowy pilot w zestawie.

Mam inny model ale wg mojej wiedzy to chyba nie ma nagrywania na pendrive. Moduły CI działają, ale nie ma wczytania listy kanałów C+

Nie cytuj postów jak odpowiadasz bezpośrednio pod wiadmością - niezgodne z regulaminem forum i netykietą.
 

colins

New member
Proszę o odpowiedź czy tytułowy telewizor (a dokładnie model TCL 50EP640) obsłuży bez problemu telewizję naziemną po zmianach, które mają wkrótce u nas nastąpić? Bo niby tuner DVB-T2 posiada, ale pewności nie mam.
 

colins

New member
No właśnie coś mi świtało, że jeszcze potrzebne są jakieś kodeki.
Czyli powinien śmigać z tego co napisałeś.
Dzięki za informację.
 

Joiny

New member
Dalej wiesza cały telewizor.
Telewizor mam od września 2019 - już wtedy słyszałem komentarze w stylu "IPTV będzie działała od następnego update'u". To chyba najlepiej pokazuje jakość TCL skoro poprawa jednej rzeczy zajmuje im ponad 10 miesięcy... Szczerze to wątpię żeby kiedykolwiek ta funkcja zaczęła działać...
 

wladeg

New member
Niestety do tego modelu trzeba dokupić przystawkę bo żadne IPTV w jakości HD nie pójdzie i nikt nie potrafi się do tego przyznać, widocznie środek nie pociągnie tego już nawet jak youtube w 4K włączy się to potrafi kratkować :(
tylko kiki pisze ze już coś poprawili (a tak nie jest) albo odsyła do kogoś i tak wkoło Macieju od prawie roku
 

firefl

Active member
Bez reklam
skąd źródło przypuszczenia, że "środek nie pociągnie tego" - oprócz niezadowolenia użytkownika oczywiście?

Zastosowany procesor realtek, ilość pamięci itp znacznie przekraczają potrzeby 4k.
 

mac-ony

Well-known member
Bez reklam
Sam zadaj sobie pytanie , ile potrzebujesz tych aplikacji .
I , ile jest otwartych , a nie używanych. Działają w tle .

Jaki jest najlepszy android box ? Powiedzmy do jakiejś kwoty (400 PLN ) ?
 

mac-ony

Well-known member
Bez reklam
Telewizor powinien być przede waszystkim jak najlepszym wyświetlaczem.
Amplituner dobry w KD , a nie w stereo . Bo od tego jest wzmacniacz .

Procesor konstruowany lata temu , coś z nimi trzeba zrobić . To pcha się do budżetowego sprzętu. Przecież tego nie zmielą
 

firefl

Active member
Bez reklam
@mac-ony
Może i skonstruowany przed laty, ale co z tego?
Wydajność ma być wystarczająca i tyle...

Coś wiesz o zapasach procesora czy tak sobie zgadujesz?
Bo moja wiedza o podzespołach sugeruje, że producenci nie utrzymują zapasów ponad spodzewane zamówienia.
 
Ostatnia edycja:

mac-ony

Well-known member
Bez reklam
Myślę , że zrobiono ich 300 , 400 ton i będą wpychane do budżetowych produktów jeszcze kilka dobrych lat :)

Nie sądzisz chyba , że budżetowy tv będzie leciał na kosmicznej technologii.
Seria premium nie miałaby miejsca bytu.

Jakoś , trzeba stopniować klasę produktów. Wydając 2.2k chciałbyś produkt za 6k ?
Powodzenia .
 
Do góry