TCL czyli wygląd ma olbrzymie znaczenie. Nowa seria EP680 Ultra HD LED TV = trzy modele HDR Dolby Vision i Android 9.0

Status
Zamknięty.

ddos77

New member
Dzięki, ofertę dostałem i wybieram teraz między EP680 a DP660. Ktoś może porównywał oba modele i jest w stanie powiedzieć czy obraz jest subiektywnie lepszy w nowym modelu? Na pewno zależy mi na WCG, ale oba modele to mają, inne parametry są chyba pomijalne. Różnice robi pilot z wyszukiwaniem głosowym, ale to też jest coś co można kupić dodatkowo i sparować z DP660... A jak sprawa wygląda z wydajnością Androida, na jakim chipsecie są obydwa urządzenia i czy w końcu jakaś poprawka doprowadziła do porządku odtwarzanie 4k/4k@60Hz na YT na którymś z modeli?
 

ddos77

New member

Pomyliłeś DP660 z EP660. Poprawiłem dodając 55DP660 i 65DP660 (jako że ten jest w zbliżonej cenie jak 55EP680)

https://www.displayspecifications.com/en/comparison/c730f5c5f

W zasadzie DP660 55" jest według danych producenta (kolory, jasność)... lepszy od nowego modelu. W wersji 65" jest niższa jasność na cal. No iwciąż nie wiadomo jaki chipset odpowiada za Androida w obu modelach, a to może tłumaczyć problemy z 4K na YT.
 

firefl

Active member
Bez reklam
Pomyliłeś DP660 z EP660. Poprawiłem dodając 55DP660 i 65DP660 (jako że ten jest w zbliżonej cenie jak 55EP680)



https://www.displayspecifications.com/en/comparison/c730f5c5f



W zasadzie DP660 55" jest według danych producenta (kolory, jasność)... lepszy od nowego modelu. W wersji 65" jest niższa jasność na cal. No iwciąż nie wiadomo jaki chipset odpowiada za Androida w obu modelach, a to może tłumaczyć problemy z 4K na YT.
Co do chipset to stara platforma jest dobrze opisana - mediatek mt5891
Nowa: pewne jest że to Realtek. Gdzieś widziałem podane jako rtd2850, ale nie była to informacja producenta.

Wysłane przy użyciu Tapatalka
 

mierek

New member
Czy miał ktoś z was problem z rozłączaniem z horizon tv oraz z netflixem? Pojawia się problem z połączeniem, trzeba wlaczac film od nowa. Zarowno po kablu jak i wifi. Na laptopie oraz komórce żadnych problemow
 
Status
Zamknięty.
Do góry