Tcl c805 refleksy

Nasty

New member
IMG_20230913_102857.jpg

IMG_20230913_102619.jpg


IMG_20230913_101339.jpg


IMG_20230913_204142.jpg


IMG_20230913_102853.jpg


Witam.
Powiedzcie mi Panowie czy w tych telewizorach to normalne, czy w tym modelu jest coś nie halo. W dzień z osłoniętymi oknami ktore są za plecami telewizor nie nadaje sie do oglądania. I nie mówię tu o padających promieniach na matryce. Wszędzie trąbią, ze mini led do jasnego salonu. Jeżeli za każdym razem jak chce coś obejrzeć mam robić Ciemnice w pokoju, to juz mogłem sobie kupic projektor. Sztuczne światło tez odbija- najlepiej jak nie ma innego źródła światła jak tv. Jestem troche zawiedziony tym faktem, bo myslalem, ze cos sie zmienilo na przestrzeni tych kilku lat w tym temacie. A w recenzjach ten fakt jest jakoś dziwnie pomijany.

Nie wiem czy tu jest zastosowana jakakolwiek powłoka antyrefleksyjna, ale nic na to nie wskazuje.

Ciekawy jestem jak to jest w innych modelach c845, c835, 935- moze ktos ma jakies doswiacznienia?

Jedno zdjecie jest z Gry- niegrywalne przy takim świetle. Przy ciemniejszych scenach nie widać nic oprócz odbić.

Do każdego sprzedawanego Tv powinni dokładać zestaw rolet w pakiecie.
 
Ostatnia edycja:

kuba378

Active member
Dobrze że OLEDa nie kupiłeś, wtedy byś zobaczył co to refleksy, w takich warunkach jak u Ciebie...

Ten TV nie ma przypadkiem jakiejś folii zabezpieczającej na ekranie, którą trzeba zerwać?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dokładnie.
Pisałem o tym w innym wątku obszernie (generalnie o odbiciach i wyborze tv).
Każda matryca tzw. glare, mniej (co nie znaczy, że w ogóle) lub bardziej będzie odbijać w takich warunkach (okna naprzeciwko)
U mnie Oled też kompletnie się nie nadawał, zamiast ekranu widziałem drzewa i ptaszki za oknem.
Jasne ekrany sprawdzają się w jasnych pomieszczeniach, ale nie w takich gdzie masz naprzeciwko okna, lub jakiekolwiek mocne żródło światła.
Nie tędy droga i nie takie jest założenie.

Jak masz możliwość pozbądź się tego tv i kup The Frame Samsunga, nie masz innej alternatywy.
Szkoda się męczyć.
 

stasiof

Member
Witam.
Powiedzcie mi Panowie czy w tych telewizorach to normalne, czy w tym modelu jest coś nie halo. W dzień z osłoniętymi oknami ktore są za plecami telewizor nie nadaje sie do oglądania. I nie mówię tu o padających promieniach na matryce. Wszędzie trąbią, ze mini led do jasnego salonu. Jeżeli za każdym razem jak chce coś obejrzeć mam robić Ciemnice w pokoju, to juz mogłem sobie kupic projektor. Sztuczne światło tez odbija- najlepiej jak nie ma innego źródła światła jak tv. Jestem troche zawiedziony tym faktem, bo myslalem, ze cos sie zmienilo na przestrzeni tych kilku lat w tym temacie. A w recenzjach ten fakt jest jakoś dziwnie pomijany.

Nie wiem czy tu jest zastosowana jakakolwiek powłoka antyrefleksyjna, ale nic na to nie wskazuje.

Ciekawy jestem jak to jest w innych modelach c845, c835, 935- moze ktos ma jakies doswiacznienia?

Jedno zdjecie jest z Gry- niegrywalne przy takim świetle. Przy ciemniejszych scenach nie widać nic oprócz odbić.

Do każdego sprzedawanego Tv powinni dokładać zestaw rolet w pakiecie.
Jeśli nie ma problemu, czy możesz opublikować wersję oprogramowania?
Dzięki....

przy okazji,
zdjąłeś fabryczną osłonę ekranu?
 

Nasty

New member
@stasiof
IMG_20230914_112502.jpg

IMG_20230914_112419.jpg

IMG_20230914_112553.jpg

Folia jest, ale tylko na krawędziach.
Dzisiaj mam opuszczone rolety półzaciemniajace- jest lepiej, ale półmrok w pokoju.
Jest na pentonicu jak seria c845 x2. Mam USB 3.0.
 
Masz najgorsze możliwe ustawienie ekranu w stosunku do okien, nie wiem jaki filtr musiał by być na ekranie żeby to zniwelować. Ja mam mocno nasłoneczniony pokój ale bocznie do ekranu (ze średnim filtrem) i nie ma problemów (podświetlenie ekranu na około 70%), jedynie z rana gdy słońce jest nisko muszę ogarnąć zasłoną (kolor coś pomiedzy beż a żółty).
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
nie wiem jaki filtr musiał by być na ekranie żeby to zniwelować.

Żaden. Tylko matowa matryca.
Tutaj wpis bardzo ogarniętej Forumowiczki, widać zrozumiała przed zakupem problem:

 

Nasty

New member
Czy matowa matryca ma gorszą jakość obrazu od błyszczącej? bo zastanawiam się dlaczego producenci nie stosują matowych matryc do wszystkich telewizorów skoro jest taki problem z odbiciami?
Zgaduje, ze nie ma czegoś takiego jak mini led lub oled na matowej matrycy?
 
Ostatnia edycja:

cinek

Member
@Nasty a poza odbiciami jak oceniasz ten telewizor? chodzi mi o jakość obrazu z różnymi treściami (filmy, sport, tv, gry, HDR), płynność działania itp.
Czekam na jakieś sensowne opinie/recenzje żeby się na minę nie wpakować.
 

Nasty

New member
@Nasty a poza odbiciami jak oceniasz ten telewizor? chodzi mi o jakość obrazu z różnymi treściami (filmy, sport, tv, gry, HDR), płynność działania itp.
Czekam na jakieś sensowne opinie/recenzje żeby się na minę nie wpakować.

Z tymi odbiciami to nie tak do konca, bo mialem folie na całym ekranie a duzo odbija sama folia. Jezeli chodzi o samo uzytkowanie to ogolnie jestem zadowolony. Ale zaznaczam, że nie korzystalem z zadnego dekodera. Uzywam tv do iptv, youtuba, kompa.

Myślałem aby go wymienic na 845, ale jednak go zostawiam. Z tego co wyczytałem to w tym modelu starali sie wyeliminować bolaczki wersji 845.
Różnice sa takie:
Mniej stref 500 vs 576
Mniejsza jasnosc 1300 vs 2000
Gorszy dźwięk

Na plus:
Nowszy szybszy procesor (Usb 3.0)
Lepsze przetwarzanie obrazu
Android 12
Jest tańszy

Tu by musiał się dokładnie wypowiedzieć @kiki bo on ma bezpośrednie porównanie.

Wyczytałem też, że jednak ten model ma lepszą powłokę antyrefleksyjną od 845. Ale na ile jest to prawda, to nie wiem.

System dziala plynnie. Nie zdarzyły mi sie żadne przyciecia czy resety.
Hdr robi robote, taki cyberpunk wyglada obłednie.
 
Ostatnia edycja:
Do góry