TCL 85C845 - test, recenzja, opnie. Stać Cię wreszcie na prawdziwe kino !

czarny2807

Active member
Bez reklam
Trochę to dziwne, że niby tv idzie do przodu a procek, który zamula już w starszych modelach ładują do nowych gdzie teoretycznie jeszcze bardziej będzie zamulał 🥴
 
Poważnie kolejny rok w nowych modelach wciskają jakieś słabe procesory? To aż taka jest różnica w cenie Pentonic 700 a 1000?
wg. mnie ten telewizor to na tyle ile czytam totalny kompromis pod każdym możliwym względem. Jak chcesz mieć top, bierzesz sony. Mnie to nie dziwi, wiadomo to tylko kilka dolarów i sam wolałbym dopłacić do lepszego procka i pliota z aluminium a nie jednorazówki... no ale jak chce to kupuje sony za 12k.
 
Trochę to dziwne, że niby tv idzie do przodu a procek, który zamula już w starszych modelach ładują do nowych gdzie teoretycznie jeszcze bardziej będzie zamulał 🥴
był upgrade tego mediateka o 100MHz na każdym rdzeniu, nie wiem na ile jest "wolny" ale boje się tego, z drugiej strony... tizen też jest wolny.
Ale fakt, w najwyższej serii mogliby dać lepsze CPU.
 

czarny2807

Active member
Bez reklam
Tylko człowiek czeka z nadzieją, że nowy model na nowy rok choć zbliży się do tego Sony i niestety rozczarowuje się. Chyba jednak TCL niezbyt szybko zrobi coś co będzie się zaliczać do segmentu premium.
 

luck76

Well-known member
wg. mnie ten telewizor to na tyle ile czytam totalny kompromis pod każdym możliwym względem. Jak chcesz mieć top, bierzesz sony. Mnie to nie dziwi, wiadomo to tylko kilka dolarów i sam wolałbym dopłacić do lepszego procka i pliota z aluminium a nie jednorazówki... no ale jak chce to kupuje sony za 12k.
Kompromis masz w modelach c755(805) cala reszta to moim zdaniem mydlenie oczu. Ten Procek. IE tylko odpowiada za smart tv ale przede wszystkim za przetwarzanie obrazu (w tym sterowanie podświetlaniem. Dlatego np Sony zaprezentowało dopiero wtyk roku tv z taką ilością stref i algorytmami ich wygaszania. Pozostaje liczyć, że nie będzie powtórki z TCL, gdzie zaprezentowane w zeszłym roku modele dopiero zaczynają być dostępne i będzie można je kupić za 2 miesiące.
 
ale to nie jest tak, że TLC zaprezentował nowe telewizory z dużą ilością stref na tym samym procku? Patrząc na ambilight, to do sterowania diodami led nie trzeba szczytu techniki.
 
chcesz mi napisać, że do sterowania diodami trzeba kilkurdzeniowego procka? Ja nawet pisze ogólnie o kontrolerach ala ambilight gdzie doklejasz paski led, tam są w środku podprocesory...

Zmiejąc temat, możliwe, że sony tak gniecie TCLa w jakości mając 56 stref?

 

luck76

Well-known member
chcesz mi napisać, że do sterowania diodami trzeba kilkurdzeniowego procka? Ja nawet pisze ogólnie o kontrolerach ala ambilight gdzie doklejasz paski led, tam są w środku podprocesory...

Zmiejąc temat, możliwe, że sony tak gniecie TCLa w jakości mając 56 stref?

co Ty, na pewno ściema. To tak jakby 22-letni Canon EOS 1Ds z niespełna 12 megapikselową matrycą zgniótł tegorocznego 50 megapikselowego Samsunga Galaxy A55. poza tym teraz nic nie bije i nie gniecie.
 

czarny2807

Active member
Bez reklam
Pytanie do ekspertów i osób znających branżę. Czy warto kupić C855 czy jednak czekać na Bravia 7? O ile model X95L jest droższy od C845 o około 6k a to już bardzo duża różnica i trzeba się zastanowić czy warta dopłaty to już przy modelach C855 i Bravia 7 ta różnica wychodzi na to, że będzie około 1k a przy cashbach cena będzie podobna. I teraz pytanie czy TCL w swojej klasie a cenowo będzie to klasa Sony będzie w stanie zbliżyć się do Sony? Jakie jest wasze zdanie?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dopłata za markę na poziomie 500 zł - da sie wytłumaczyć historią świata - ideałem spadającym Sony.
Dopłacać 6 tyś za ten sam model. Wolę mieć dwa rtelewizory znakomite i jeden 75" zamontować sobie gratis w sypialni.
Czekamy ne testy.
 

czarny2807

Active member
Bez reklam
Dopłata za markę na poziomie 500 zł - da sie wytłumaczyć historią świata - ideałem spadającym Sony.
Dopłacać 6 tyś za ten sam model. Wolę mieć dwa rtelewizory znakomite i jeden 75" zamontować sobie gratis w sypialni.
Czekamy ne testy.
Pytanie było o C855 i Bravia 7 gdzie cena to będzie różnica 1k lub żadna przy cashback Sony a nie C845 i X95L. Dopłaca się 6k nie za ten sam model a za model Premium, którym TCL nie jest. Nie jest też telewizorem znakomitym. Jest dość przystępnym cenowo telewizorem ze średniej półki z duża ilością niestety problemów.
 

czarny2807

Active member
Bez reklam
co do tej dużej ilości problemów, to widzę tylko w polsce te opinie. Za granicą to 99,9% problemów wersja 098 rozwiązała
Po jakim czasie? Jest to oficjalna wersja? Wgranie wersji z telegrama powoduje utrate gwarancji. W moim C745 problemu z DV nie rozwiązuje żadna aktualizacja. Jak występowały zmiany jasności przy zmianach scen tak występują. Serwis proponuje wymianę płyty głównej. Po zapoznaniu się z tematem na fanpage TCL na facebook stwierdziłem, że sobie daruję bo na wszystkie problemy ludziom płytę wymieniali a problemy i tak zostawały.
 
Do góry