TCL 85C845 - test, recenzja, opnie. Stać Cię wreszcie na prawdziwe kino !

luck76

Well-known member
Wystarczy przeczyć uważnie co napisałem !
Dlaczego krzyczysz na mnie? Odrobinę szacunku. Spokojnie stwierdziłem, że pytanie było proste - który a nie dlaczego. Odpowiedź jest prosta i nie wymaga tłumaczenia jeśli autor nie zapytał. Mas oczywiście prawo wyjaśnić a ja mam prawo to skomentować - czy nie? Szkoda nerwów ;)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz prawo, podobnie jak ja.
Wykrzyknik tu znaczy , że już o tym pisałem.
Jeśli źle zrozumiałeś - to przepraszam.
 

kapajumi

New member
witam serdecznie, zakupiłem tcl 65c845. Czy jest możliwość o udostępnienie ustawień obrazu ? :) Byłbym bardzo wdzięczny, nawet bardzo bardzo ;)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Robi się ciekawie... Co prawda nie ten model tv co w wątku, ale zasada pewnie ta sama.
Po ostatniej aktualizacji nie działa DV, załącza się logo i to by było na tyle. (HDR działa). Brawo : D
Wszystko działało tip top, ale ktoś to musiał spier....
Zabrali jeszcze pojawiające się logo Atmosa i przerzucili na prawą stronę, szkoda tylko, że nie ma już tam informacji co ta za sygnał audio, jedynie "Dolby Audio", ale jakie, to już nie wiadomo.
Trzeba na ampli sprawdzać. Wcześniej było tip top, wszystkie informacje na tv.

Chciałem wgrać starszy soft z telegrama (OTA) na penie FAT, ale wywaliło błąd, a raczej pojawiło się info, że wyciągnąłem usb i mam je włożyć jeszcze raz.
Widz polega na tym, że nie tykałem tego shitu. Nie dało się wyłączyć tv, dopiero wyciągnięcie wtyczki pomogło, tv się załączył.
Czyli nic się nie zmieniło. Może pen uszkodzony (?) bo już swoje lata ma.

Co dalej, bo mam już kompletnie wywalone na te wszystkie tv ; )
 
Ostatnia edycja:

Borygo77

Klub HDTV.com.pl
VIP
Starszego softu nie wgrasz inaczej niż przez *.img ja mam 605 w c825 i chyba wrócę do 592 bo lepiej mi to hulało 😉 nie ma dużo roboty...
img na penie, kabel z gniazdka, wciskasz power button i wkładasz kabel 😉
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
No widzisz, tego nie wiedziałem.
Po kolei ; )
Lecę z img z tą instrukcją poniżej, tak?

Czyli szukać na telegramie coś do skutku, czy faktycznie z oficjalnej soft na stronie Tcl? Ja bym nie tykał tego co miałem wcześniej, wszystko zajebiscie chodziło, ale który to był soft, ni uja nie wiem, nie zrobiłem zdjęcia.
Bo kto by pomyślał, że można tak spie.. coś ; )



Oprogramowanie TCL - https://t.me/s/tclupdates

Można zainstalować aplikację "Telegram" na smartfonie i być na bieżąco.

Jest to strona że wszystkimi możliwymi wersjami softu, w większości są to wersje testowe więc instalujesz na własne ryzyko. Oficjalne i dopuszczone do użytku publicznego softy znajdują się tylko i wyłącznie na stronie producenta.

Jak instalować:

Soft spakowany w rar pobrany jako OTA

OTA
1. Pobierz zip
2. skopiuj zip na dysk USB (FAT32)
3. podłącz do telewizora (najlepiej USB 2.0)
4. w ustawieniach -> aktualizacja -> wybierz aktualizację lokalną

Soft wypakowany z rar z pojedynczym plikiem IMG

IMG
1. Pobierz zip
2. rozpakuj zip (czasami zawiera jeden plik IMG, czasami kilka plików) i skopiuj na dysk USB (FAT32)
3. podłącz go do telewizora
4. wyłącz telewizor
5. Następnie naciśnij i przytrzymaj przycisk zasilania na telewizorze (nie na pilocie) przez 5 sekund, aż zacznie migać i poczekaj, aż zostanie zainstalowany
 

luck76

Well-known member
No widzisz, tego nie wiedziałem.
Po kolei ; )
Lecę z img z tą instrukcją poniżej, tak?

Czyli szukać na telegramie coś do skutku, czy faktycznie z oficjalnej soft na stronie Tcl? Ja bym nie tykał tego co miałem wcześniej, wszystko zajebiscie chodziło, ale który to był soft, ni uja nie wiem, nie zrobiłem zdjęcia.
Bo kto by pomyślał, że można tak spie.. coś ; )



Oprogramowanie TCL - https://t.me/s/tclupdates

Można zainstalować aplikację "Telegram" na smartfonie i być na bieżąco.

Jest to strona że wszystkimi możliwymi wersjami softu, w większości są to wersje testowe więc instalujesz na własne ryzyko. Oficjalne i dopuszczone do użytku publicznego softy znajdują się tylko i wyłącznie na stronie producenta.

Jak instalować:

Soft spakowany w rar pobrany jako OTA

OTA
1. Pobierz zip
2. skopiuj zip na dysk USB (FAT32)
3. podłącz do telewizora (najlepiej USB 2.0)
4. w ustawieniach -> aktualizacja -> wybierz aktualizację lokalną

Soft wypakowany z rar z pojedynczym plikiem IMG

IMG
1. Pobierz zip
2. rozpakuj zip (czasami zawiera jeden plik IMG, czasami kilka plików) i skopiuj na dysk USB (FAT32)
3. podłącz go do telewizora
4. wyłącz telewizor
5. Następnie naciśnij i przytrzymaj przycisk zasilania na telewizorze (nie na pilocie) przez 5 sekund, aż zacznie migać i poczekaj, aż zostanie zainstalowany
Masz nr do Adama?
 

Borygo77

Klub HDTV.com.pl
VIP
Żadnych problemów nie wywołuje.
Napewno nie 605....

To moje osobiste odczucie ze jakiś bardziej responsywny był 592..

C845 większość na prockach x2 więc tam soft już z innej puli leci 😉
 

Borygo77

Klub HDTV.com.pl
VIP
Najprawdopodobniej jest to wlasnie ten pentonic. Wazne ? Dla mnie nie... Telewizory sa rozpoznawane w 2024 roku jako x1 i x2.
To wlasnie po tym dobierasz do nich soft....
Z nie oficjalnego zrodla zresza, uj wie czy stasiof to ruski czy polak. Nie powie Ci ;)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
@armanig ostatnia cześć dotycząca img się dokładnie zgadza..

Softu nie trzeba szukać.. Wybierz u Pana bota odpowiedni dla swojego modelu 😜 https://t.me/FirmwareTCLbot


Dzięki ;-)

Problemu z DV już nie ma, wszystko śmiga.

Wziąłem jakąś przed ostatnią, lub coś z ostatnich aktualizacji i widzę, że też już zabrali pojawiające się logo Atmosa.
Dla większości pewnie duperela, ale dla mnie przydatna opcja - widzę na dzień dobry na tv, czy żródło ma Atmosa i nie muszę sprawdzać w ampli.

Znalazłem stare zdjęcie na telefonie (widocznie zrobiłem kiedyś) i widzę po numerach, że miałem coś dużo starszego i najchętniej bym do niego wrócił.
Rozumiem, że jak się uda znależć na telegramie (nie widzę u bota) ten konkretny który miałem na początku, to schemat ten sam?

Edit: Sprawdziłbyś, bo może ślepy jestem, czy gdzieś nie ma:

V8-T653T01-LF1V024

Tą wgrałem:

tcl soft.jpg
 
Ostatnia edycja:

Borygo77

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tych starych softów właśnie nie ma dostępnych nigdzie. Stasio wrzuca wszystko co dostępne na te udostępniane dyski.
Możliwe że w którymś kolejnym sofcie naprawią 😉 u mnie na v605 pojawia się Dolby atmos jeśli dostępny...
 
Do góry