TCL 85C845 - test, recenzja, opnie. Stać Cię wreszcie na prawdziwe kino !

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
To nawet nie tyle co jest zepsute, co ktoś chyba zapomniał, że lepsze jest wrogiem dobrego.
Cały ten soft jest przyjazny w użytkowaniu, mi pasują takie informacje, a ktoś to przestawił w inne miejsce.

Mowa o tym logo, to masz jak wykryje Atmosa?

20240408_213052.jpg


To teraz jest tutaj po prawej, ale już nie wiadomo co to za "dolby"
Trzeba w ampli sprawdzac. Ciekawe, że dts wyświetla dalej po lewej.

20240408_213150.jpg
 
Ostatnia edycja:

luck76

Well-known member

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jak ciągłego, jak do wczoraj działał jak marzenie - spieprzyli aktualizacje fakt, ale wystarczyło włożyć pena i po sprawie ; )
W Sony jak coś uwalą, to community pewnie wstydzi się zapytać, bo w sumie też bym się wstydził przyznać, że tak przepłacony tv się spierd...ł.
: D
 
Ostatnia edycja:

kapajumi

New member
dzień dobry, posiadam tcl 65c845, liczę na Waszą pomoc, ponieważ oglądając np prime video z poziomu tv nie mam opcji zmiany trybu obrazu, jest tylko dv. Jedyne co mogę zmienić to dv jasny, ciemny lub iq. Oglądając ten sam film z poziomu ps5 mogę zmieniać tryb, i jest imax. Zaznaczę że imax nie mam w ogóle na serwisach jak hbo max, netflix, disney i prime z poziomu tv i na każdym jak tv odpali w trybie dv nie ma już możliwości zmiany na inny. Nie znam się na tym ale trochę to dziwne, bo rozumiem że sprzęt jest zle podłączony i nie wyświetla imax ale jak z poziomu tv nie ma możliwości to chyba cos nie tak . Proszę o wsparcie , pozdrawiam
 

Borygo77

Klub HDTV.com.pl
VIP
Material DV ma tylko te opcje do wyboru bo to Dolby Vision.
IMAX jest dla materialow hdr czyli konkurencji Dolby. Jeśli na ps5 odtwarzany ten sam plik daje Ci możliwość przełączenia na imax to znaczy że w ps5 masz wyłączony DV i robi fall back do hdr 😉

Edit: ale Ci pomogę bo pomocy potrzebujesz..
Ustaw profil DV jasny lub ciemny tak żeby wyglądał jak hdr z włączoną opcją imax.
I po kłopocie.. Ja tak zrobiłem i jestem bardzo zadowolony zarówno z hdr, hdr10, hdr10+ jak I z Dolby Vision. Mało tego teraz preferuję Dolby Vision 😉 wszystko zależy od ustawień obrazu.

DV IQ nie można modyfikować 😉
 
zaraz ceny polecą w dół 75c845 startował z pułapu 10k, obecnie 7k. Wersja 85" jest przeceniona o 1k - trzeba czekać na nowe modele (2025) i wtedy ew. kupić.
Oled 75" to ponad 12k, a więc nawet 2k taniej pod względem ceny premierowej. Jak chcesz taniej to bierzesz c805
 

czarny2807

Active member
Bez reklam
zaraz ceny polecą w dół 75c845 startował z pułapu 10k, obecnie 7k. Wersja 85" jest przeceniona o 1k - trzeba czekać na nowe modele (2025) i wtedy ew. kupić.
Oled 75" to ponad 12k, a więc nawet 2k taniej pod względem ceny premierowej. Jak chcesz taniej to bierzesz c805
To rok czasu czekać z zakupem tv? A za rok znowu czekać na modele 2026? Ale OLED 65" to już w cenie TCL 65".
 

luck76

Well-known member
Zapowiada to się wszystko dobrze a w szczególności w słowach producenta. A jak wyjdzie zobaczymy w praniu. Na chwilę obecną gdy wchodzą nowe modele to TCL nie usunął jeszcze problemów w starych.
Lubie korzystać z analogii do branży automotive. Czasami tak jest, że pewne serie aut to niewypały o potem przychodzi dopracowany model. Liczę że tak będzie, ale szanse są niewielkie. To tak jakbyś do mega skomplikowanego nowoczesnego sportowego samochodu wpakował komputer sterujący z bazowego kompakta. W przypadku serii …55 niestety jest bazowy procesor mediateka.
 

luck76

Well-known member
A w pozostałych dali chociaż Pentonic 1000?
Nie, tam od Sasa do lasa Pentonic 700, nieważne czy seria 8 czy 9, ani czy C czy X. To tak jakbyś porównywał F1 z Formułą 2. W tej drugiej silniki ponad dwukrotnie większe (analogia do liczby stref) ale cała reszta (telematyka, ekipa), w tym budżet daleko w tyle. Inni mają Pentonic 1000 i 2000 albo starsze ale dużo mocniejsze wersje procesorów.
 
Do góry