TCL 85C845 - test, recenzja, opnie. Stać Cię wreszcie na prawdziwe kino !

luck76

Well-known member
To co? QN92C? A dla zainteresowanych Hisense U8KQ, który został wybrany najlepszym tv Mini Led EISA MINI LED TV 2023-2024 to jest teraz w wersji 65 cali za 5999 i dodatkowo dają soundbar.
Ten Hisense jest spoko jeśli oglądasz tak dużo sportu. Pytanie czy ten Samsung przypadkiem też nie jest na ADS. Pójdź sobie do kina i zwróć uwagę na głębię czerni (to mit, tam też są szarości). Samsung na pewno lepiej poradzi sobie z procesowaniem obrazu. Zobacz w którym możesz sobie przedłużyć gwarancję dystrybutora bo w TV awarie sprzętowe nie zależą od marki. To co piszą o TCL to niedoróbki systemowe w których niestety, że tak potraktuje to świątecznie, dzierży palmę pierwszeństwa 🌿 nad innymi markami :) Więc jeśli H albo S daje 5 lat w rozsądnej cenie (ok 1000 PLN) to tego bierz.
 

czarny2807

Active member
Bez reklam
Mowa o gwarancji producenta czy sklepowej?
Gdzieś na stronie widziałem, że Samsung matryca ADS. Cena Hisense o Samsung podobna. To chyba Samsung?
 
Ostatnia edycja:

czarny2807

Active member
Bez reklam
Na placu boju pozostają: Sony X95L, Hisense U8KQ, Samsung QN92C i Samsung S90C. Ułoży mi je ktoś od najlepszego w dół? Dziś wybór i zakup żeby na święta był.
 

czarny2807

Active member
Bez reklam
Dziękuję. Sony ciężko dostać poza sklepami scentre. W OLED Samsung w ME jest w cenie pakiet komfort i kalibracja standard gratis. Jak ta kalibracja wygląda?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jaki Oled do sportu, gdzie do Twoich warunków? (obawy co do wypaleń itd.) Ten oled jest świetny, ale zdaje się, że nie do Twoich potrzeb.
Czarny, zlituj się. Do sportu, to Ty potrzebujesz jak największego ekranu, szczególnie, do Twoich żródeł (C+ itd), a nawet gdybyś te żródła miał w 4k/HDR w topowej jakości, to dalej zostaje nr. 1 przekątna, a potem w ogóle myśl o rodzaju matrycy. 65" w ogóle wyeliminuj, a jak musi to być 75", to też bym stawiał na X95L, ale nie za tą cenę!
Bezsens i tyle. Taka 75" kosztuje ok. 13k. Co dostaniesz? Świetną jakość matrycy i gówniany sygnał, a z gówna bata nie ukręcisz. Zmarnowany potencjał.
Jak się nie boisz Samsunga, to ja bym brał QN9X, albo QN85 i nie świrował w wydawaniem kasy pod sport. W podobnym budżecie wziąłbym na testy jeszcze TCL i tego Hisensa, ale jak ich nie chcesz, to wspomniane Samsungi. Przy tej kwocie, możesz odpuścić dodatkową gwarę. Może nie padnie ; )
 
Ostatnia edycja:

czarny2807

Active member
Bez reklam
Kupuję 75 cali, żona już dawno zdecydowała 😂 20% to filmy i seriale. I nie w jakości badziewnej a najlepszej jaka jest dostępna. No i żona lubi oglądać programy przyrodnicze. Głównie Love Nature. Czyli wychodzi, że 75QN92C. Hisense podobna cena. TCL trochę tańszy ale chyba oba jakościowo odstają od Samsunga?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Omawiane modele.

Przykładowa nowa opinia.
Ja jako trzeci TV do chaty wybrałem TCL 65"C635 - i powiem, że jestem mega zadowolony, TV za cenę poniżej 3K nie ma efektów dirty screen, clouding, blooming, banding.
Może czerń trochę świeci ale przy optymalnym ustawieniu nie razi.
 
Ostatnia edycja:

czarny2807

Active member
Bez reklam
Ale ja je widziałem poza OLED Samsunga i Hisense. Ale jak gra OLED wiem bo mam w sypialni od Ciebie nawet. Sony, Samsung i TCL. Tak je klasyfikuję. TCL odstawał i to mocno. A nawet gdyby jakość obrazu była podobna i różnica w cenie jeszcze większa to i tak nie kupiłbym TCL. Mam w domu dwa i dziękuję. Skusiła mnie ta cena do jakości. I niestety po roku użytkowania stwierdzam, że jest to największe badziewie jakie kiedykolwiek kupiłem ze sprzętu RTV. Teraz doszedł kolejny klops, tv się restartuje sam co jakieś 20, 30 minut. A dzisiaj też pojawił się test tego TCL na tym drugim hdtv.
 

czarny2807

Active member
Bez reklam
@kiki czytasz co piszę? Porównywałem w ME C845, QN92C, X95L, jakiś OLED Panasonic i Mini Led Philips. Dwa lata temu na siłę wciskałeś Philipsa a teraz TCL. Tak się traci wiarygodność. Bardziej wiarygodne są dla mnie opinie innych użytkowników i Panów Marek i Piotrek z forum zza ściany.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
1. Nie TY będziesz oceniał moją wiarygodność. !
2. Jestem w branży ponad 35 lat i nie będzie mnie pouczał.
3. Przedstawiłem Ci swoją pinię i opinię innych ludzi - jest t tylko zwykła propozycja na forum - podobnie jak inne opinie innych ludzi.
4. Masz prawo wybierać opinie jakie chcesz t jest demokracja i każdy ma prawo mieć swoją opinię.
 

czarny2807

Active member
Bez reklam
Jak najbardziej mam prawo oceniać wiarygodność i tak jak napisałeś w punkcie 4 mam prawo wybierać opinie i wybieram te co pisałem bo są dla mnie wiarygodne. Jak na razie żadnej Twojej opinii nie widzę. Ale masz szansę ją dodać. Jak te tv: C845, QN92C, X95L ustawisz na podium?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wszystkie modele w klasie są bardzo dobre.
Ale każdy ma większe zalety do różnych potrzeb.
Ale przeważnie największym
Stąd dyskusja różnorodna.
Jeśli już wybrałeś na podstawie opinii to masz już swoje zdanie .
 
Do góry