TCL 65P815 - Oprogramowanie, ustawienia obrazu

Wczoraj aktualizowane, dzisiaj się nie odpala tylko widać podświetlenie matrycy. Co zrobić i jak żeby go odpalić? Jak wrócić do poprzedniego softu?
 

Aliens

New member
jak masz telgram to moge ci wysłac.. lub na jakis upek..
wgrywasz jak masz opisane to w ktoryms poscie.. pendrive formatujesz do fat lub fat32 ,wrzucasz ten soft na usb co ci podałem w linku i robisz zgodnie z opisem.. nic nie wypakowywujesz tylko to co pobierzesz wrzucasz na usb. i musisz sie uzbroic w cieprpliwosc .. nie tylko ty miałes takie przygody..

OTA V8-R51MT02-LF1V083
https://files.fm/u/8md2qx29g
 
Ostatnia edycja:
założyłem telegram i dołączyłem do grupy TCL, tam radzą przeflashować raz jeszcze tym softem v191 ale w wersji img zamiast zip
Instrukcja:
R51M -Software update-Standby method
Do the complete standby:
Press and Hold the power button of the remote control (Long press for 3 seconds).
Now TV will show the pop up menu for Power off.
Select OK to confirm.
Once the TV has been completely turned off, please start the below process.
Software upgrade – Standby method - Instructions:
Download the software file from the CRM:

Login to your CRM account (https://cseleeu.tcl.com/)

Go to Service  Tools  Software

Select Category as TV and type Chassis as R51M and SEARCH
Unzip the downloaded file from the CRM: “R51M_Android P_V191_ASPV.zip”.
Open the folder: R51M_Android P_V191_ASPV.
Now please save the software file ‘Update.img’ at the root of the USB drive formatted in FAT32
(do not save file in any folder).
Put TV on standby (Do the complete standby).
Insert USB drive in ‘USB 2.0’ slot of the TV.
Press and hold the power button of the keyboard until the front LED is blinking.
-
Normally this keyboard button is located under the lower edge of the TV.
As soon as it started blinking, you can release the button (take out your finger from the
button).
TV will update SW automatically, and shows popup menu to inform the user about the
ongoing update.
Upgrade will take some time (around ~10 to 12 minutes).
Do not switch off, unplug the power cord or remove USB drive until upgrade is complete.
When reflashing is successful, TV should restart automatically after 5 minutes.
Remove the USB drive from the USB port.
Please delete the file ‘Update.img’ from your USB disk to avoid any unwanted software
download.
Press the Settings button in the remote control:
Press OK on the icon: Picture.
Then go to the line Advanced settings.
Scroll down to the line: Brightness settings.
Scroll down to the line: Contrast.
With the remote control, do the key sequence: 6 4 2 5
The special menu appears.
Go to the line “Reset All” and press OK.
Go to the line “Reset Shop” and press OK.
Now unplug the main power cord.
Wait for ~2 minutes.
Plug back the main power cord and perform complete installation.
 

Aliens

New member
ja zawsze robiłem to z tym co ci dałem, bo z V191 mi nie szło inni tez mieli ten proble,.. a co do IMG tez nie udawało mi sie ... wiec wybor nalezy do ciebie..
 
jak narazie dioda miga, ekran nic nie wyswietla - tylko podswiwetylenie wlaczone, czekam i brak reakcji od kilku minut

ten plik co dales nie jest w formacie IMG, zadziala on z powera ? nie wymaga on wejscia w menu i zrobienia local update ?
 
Ostatnia edycja:

Aliens

New member
jak narazie dioda miga, ekran nic nie wyswietla - tylko podswiwetylenie wlaczone, czekam i brak reakcji od kilku minut

ten plik co dales nie jest w formacie IMG, zadziala on z powera ? nie wymaga on wejscia w menu i zrobienia local update ?

to jest OTA.. a miga bo flashuje jak przestanie mogac poczekaj chwile nic nie rob, jak nic to wyłacz kabel zasilania na kilka minut i włacz .. jezeli nic nieda to musisz cierpliwie powtarzac. Jezeli np pojawi sie logo TCL i potem te kołeczka i Android i nic niech tak krecą moze właczyc sie factory reset jak sie pokaze to wybierasz all.... i wtedy bedzie ok..
 
póki co robiłem na v191 migało, przestało, czekam nadal, nic się nie dzieje niestety. Zrobię kolejną próbę na V083. Beznadziejne te TCL, żeby trzeba było robić takie kombinacje. Na samsungu, takie cyrki nigdy nie miały miejsca. Podejrzewam, że na philipsie czy sony na andku nikt z takim czymś się nie mierzy
 

Aliens

New member
póki co robiłem na v191 migało, przestało, czekam nadal, nic się nie dzieje niestety. Zrobię kolejną próbę na V083. Beznadziejne te TCL, żeby trzeba było robić takie kombinacje. Na samsungu, takie cyrki nigdy nie miały miejsca. Podejrzewam, że na philipsie czy sony na andku nikt z takim czymś się nie mierzy
tez jestem tego zdania ale niestety juz musimy sie z tym uporac..
 
udało się przywrócić z tym oprogramowaniem co podałeś. podpiąłem penka, przytrzymałem 60 sekund klawisz uruchamiania, matryca była wyłączona ale dioda zaczęła migać.
Tak to jest jak się kupuje chińskie badziewie z niedostatecznym wsparciem, przy LG, Samsungach czy philips nigdy o takim czyms nie słyszałem. Oprogramowanie jest sprawdzane, wszystko działa z palca, ściągane jest oprogramowanie z wifi sprawdzone i przetestowane.
Żeby trzeba było bootowac, zmieniać softy, wyłączać z prądu - to jest parodia. Przeciętny użytkownik w życiu tego nie ogarnie. Jak można zamieszczać na stronie nieprzetestowane oprogramowanie, nawet nie ma tego gdzie zgłosić.
 

Aliens

New member
udało się przywrócić z tym oprogramowaniem co podałeś. podpiąłem penka, przytrzymałem 60 sekund klawisz uruchamiania, matryca była wyłączona ale dioda zaczęła migać.
Tak to jest jak się kupuje chińskie badziewie z niedostatecznym wsparciem, przy LG, Samsungach czy philips nigdy o takim czyms nie słyszałem. Oprogramowanie jest sprawdzane, wszystko działa z palca, ściągane jest oprogramowanie z wifi sprawdzone i przetestowane.
Żeby trzeba było bootowac, zmieniać softy, wyłączać z prądu - to jest parodia. Przeciętny użytkownik w życiu tego nie ogarnie. Jak można zamieszczać na stronie nieprzetestowane oprogramowanie, nawet nie ma tego gdzie zgłosić.

jak chcesz teraz mozesz zrobic update ten co jest na stronie w poziomu menu ,update local..
 
chyba narazie się wstrzymam z updatem,
skoro nie ma obecnie stabilnego i działającego softu to na co mam przejść ?
Te z androidem 11 chyba dobrze nie działają jeszcze jak trzeba. TCL w ogóle ma chyba słabe wsparcie, nawet nie ma gdzie zgłosić problemów i błędów z oprogramowaniem
 
Do góry