TCL 65EP680 55EP680 50EP680 - najnowszy firmware - tylko firmware!

Coolek33

Member
Na tej stronie celesw.tcl.com ruskie wygrzebali też v295
https://4pda***/pages/go/?u=https:/...a***/forum/index.php?showtopic=973246&st=3420
Nie wiem jak oni to robią bo ta strona nie chce mi działać normalnie.
 

mixol

New member
No to jak dobrali się na 4pda***, to jest szansa na ulepszenia. Z 4pda korzystałem już przy innych urządzeniach na Androidzie.

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka
 

psurdyk

New member
hej,

proszę o pomoc.
Jestem świeżym posiadaczem 50EP640 i zrobiłem aktualizację softu do 302 z pliku "V8-R851T02-LF1V302.013602_IMG_USB_GMC".
Niestety nie poradziłem sobie z resetem ustawień - nie mogłem otworzyć menu serwisowego.
Problem jaki mam po aktualizacji to strasznie zacinający się Android (na pierwotnym sofcie system chodził bardzo płynnie) - widać to przy poruszaniu się po menu, czy oglądając Playera, który strasznie tnie).
Czy wystarczy powrót do jakiegoś starszego oprogramowania? Jeżeli tak, to do której wersji najlepiej?
 

skifa

New member
Z moich doświadczeń downgrade jest bezproblemowy wracałem z 308 do 252 .Oczywiście reset all reset shop i reset z poziomu tv.Jak sie wyrobie sprawdze 318 chociaż w tej chwili jak dla mnie 252 najstabilniejszy bez utraty jakości.Tylko te okno kodowany kanał przy zmianie kanałów drażni.
 

Coolek33

Member
Ciężko mi wyłapać zmiany na v318. Filmy z YouTube 4k chodzą ok ale te Dolby vision 4k 60fps dalej się tną. Miałem na V308 taką przypadłość, że oglądając w Netflixie coś w Dolby vision i przechodząc na TV jasność była zostawała z Netflixa. Gdy się dotknęło tylko suwak od razu spadała na tyle co trzeba. Na v318 wydaje się być ok.
 

coobah

Member
Bez reklam
Wrzuć cały spakowany folder zip do katalogu głównego pendrive.
Wtedy dopiero aktualizuj z poziomu menu TV.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
 

adas81

Member
Dzięki, a warto? Używa ktoś ?


Pytam, bo nie mam za bardzo czasu później szuka, grzebać, żeby wrócić do starego, albo żeby ustawiać Tv na nowo...
 
Ostatnia edycja:

demom

New member
Ponieważ nie było jednoznacznej odpowiedzi co do IPTV zainstalowałem firmware v318 i sprawdziłem listę IPTV na programie TiViMate w standardzie hls i mpegts i niestety to samo co zawsze. Programy w SD nawet działają a HD nie daje rady. Chyba tracę nadzieję na oglądanie IPTV na TCL bez zewnętrznego tvboxa.
 

Tgold

Member
Ponieważ nie było jednoznacznej odpowiedzi co do IPTV zainstalowałem firmware v318 i sprawdziłem listę IPTV na programie TiViMate w standardzie hls i mpegts i niestety to samo co zawsze. Programy w SD nawet działają a HD nie daje rady. Chyba tracę nadzieję na oglądanie IPTV na TCL bez zewnętrznego tvboxa.

Dziękuję ci dobry człowieku za info :blagam: Porażka z tym IPTV na tych TCL-ach :sad:
 

Matts84

New member
Na 318 ogarnęli w końcu ustawienia Spdif, można też zgrać listę programów TV na USB a potem przywrócić Menu wydaje sie chodzić lepiej. Nadal tv nie pamięta trybu gry tylko pod źródło HDMI, jak sie wraca na TV to tryb gier nadal jest aktywny. Brak migotania obrazu podczas zmiany kanałów jeśli TV był kalibrowany. Opóźnienie audio przy spdif trzeba regulować dla każdego kanału oddzielnie. Ale w końcu pojawiła sie nowa opcja w Spdif i TV wysyła na amplituner poprawnie sygnał
 
Do góry