TCL 65EP680 55EP680 50EP680 - najnowszy firmware - tylko firmware!

pawel_71

New member
Z pewnoscia A11 bedzie opozniony i bedzie mial mase bledow. A10 tez byl zapowiadany z duzym wyprzedzeniem na 4Q 2020, ostatecznie na grudzien 2020 no i w grudniu zrezygnowali w ogole z tej wersji. A A9 nadal nie potrafia zrobic poprawnie, jak jedno naprawia, to 2 zepsuja.
 

pawel_71

New member
Szkoda tylko, ze update'y nie sa OTA. I ze trzeba je pozyskiwac nieoficjalnie, bo na stronie TCL jest tylko jakas starozytna wersja. No i brak changeloga.
Ale masz racje, ze dobrze ze cokolwiek robia.
 

adas81

Member
Robią najwięcej update, bo mają masę błędów i wpadek. Więc duża liczba update nie zawsze świadczy o tym, że firma "dba o nas"..
 

firefl

Active member
Bez reklam
Nie zmieniają WYMAGANYCH wartości. Czyli to co masz w protokole kalibracji powinno nadawać się do uzyskania tych samych efektów po aktualizacji.

Reset zeruje ustawienia do domyślnych i musisz ręcznie na nowo wpisać te wartości z protokołu kalibracji.

Mam nadzieję, że jasne.
 

pumekss

New member
Jeszcze nie do końca jasne.
Kalibrację robił mi kiki gdy kupowałem TV
Protokół z kalibracji mam i jest na 5 stron.(nie mogę go pokazać, bo jest chroniony prawami autorskimi)

O ile jeszcze ustawienia z pierwszej strony protokołu jak rozumiem wprowadzam po prostu w menu TV (jasność, kontrast itd...)

to pozostałe 3 strony protokołu są dla mnie kompletnie niejasne, bo nie wiem czy i jak wprowadzić parametry kolorów czerwony, zielony, niebieski z różnymi wartościami dla tych kolorów dla różnych opcji (na każdej stronie te kolory powtarzają się po kilkanaście razy ale maja różne wartości)
ale to już zapytam kiki ;)
 

coobah

Member
Bez reklam
Z v. 616 wróciłem do v. 606.
W wyższej wersji płynność działania softu jest bardzo OK. Niestety opóźnienie dźwięku z którym nie jestem w stanie sobie poradzić dyskwalifikuje dla mnie ten soft. V. 606 jest jak dla mnie najbardziej satysfakcjonującą wersją.

65EP680

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
 

coobah

Member
Bez reklam
Chyba jutro go wrzucę. Zobaczymy co tym razem "poprawiono".

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
 

andyd970

Member
Na szybko V620 na plus softu, działa Dolby Atmos przez kodi zawarty w ścieżce dolby digital + sprawdziłem na odcinku WandaVision :) ,obraz też mi się wydaje lepszy Niż na 615 .Remuxy 4k działają też płynnie przez Kodi ,HDMI passthrough dolby digital + i dolby Atmos zawarte w nim leci do amplitunera, ścieżki dolby true HD i atmosa w niej zawartego nie czyta tak samo z DTS przesyła tylko stereo.
 
Ostatnia edycja:

ulan

Member
to żart z tym androidem 10 :p
nadal nie działa dolby atmos na netflix, na nvidia shiled jak najbardziej.
co do dolby truhd(atmos) i dts-hd (dts: x) raczej nie ma co chyba liczyć bo tv ma hdmi 2.0 a dopiero zawarte w hdmi 2.1 eARC obsługuje tzw. gęste formaty audio
 

Koksela

New member
Na szybko ,v620 ma trochę przemodelowane ustawienia obrazu , dodano wiecej poziomów regulacji koloru warm lub cold. Póki co soft działa podobnie szybko jak v616. Na kilku kanałach TV mam obsługę Dolby Atmos v616 też było.
 

andyd970

Member
Z tym twierdzeniem że tylko hdmi 2.1 obsługuje gęste formaty Dolby True HD i DTS HD Master to nie jest prawdą bo nawet Tcl w tym roku wprowadzi w modelu c725 z HDMI 2.0 obsługe eArc i chyba nawet Sony też ma taki model wydać .Więc gdy się chce to można to zaimplamentować nawet w HDMI 2.0 tylko trzeba chcieć. Tu link do danych technicznych tego modelu Tcl C725
https://www.flatpanelshd.com/tcl_c725_qled_2021.php
 
Ostatnia edycja:
Do góry