TCL 65EP680 55EP680 50EP680 - najnowszy firmware - tylko firmware!

gumkas77

Member
pewnie tak ale to update.img, więc instaluje się wgrywając na pendrive i potem uruchamiasz tv z przycisku na nim, trzymasz ileś tam sekund, już nie pamiętam...

gdzieś winna być instrukcja
ja rozumiem ale kurcze powinna byc jakas opcja dogrania z USB ustawien kalibracji profesjonalnej a nie recznie klepaj tyle ustawien to lipa feest jak ktos chce sie bawic softami i wgrywaniem co chwila noweg
 

wyjek

New member
Wgrałem V677 i nie widzę wielu zmian poza tym innym kolorem paska głośności, mój problem z rozmytym interfejsem w Netfliksie dalej się nie naprawił.
 

wyjek

New member
HDR i Dolby Vision jasne, a Atmos nie wiem jak sprawdzić, po prostu po odpaleniu konkretnego filmu pokazałaby się ikonka Atmosa? Nie mam żadnych głośników które by to wspierały jeśli to potrzebne, obstawiam że i tak dalej tego nie ma. Może skoro dali V do tego softu a nie R to już ogarnęli te największe problemy z jedenastką bo według mnie działa okej.
 

gumkas77

Member
ja wgralem z usb OTA v650 i nie wiem ale wydaje mi sie ze obraz- jakosc sie pogorszyla ,jakis taki rozmyty ,stracil na ostrosci wzgledem OTA v645 :(
zdejmuje OTA v653 wgram i zobacze jaki bedzie obraz
 
Ostatnia edycja:

gumkas77

Member
Wrzuć R117.
Ja wgrałem te V677, ale już wróciłem do R117
dlaczego wrociles do r117 ? nie chce mi sie zas tyle wpisywac kalibracji , kurcze ze to nie mozna zrobic backup teraz co mam softa v653 ( juz wgralem ale jakos nie wiem obraz raczej taki sam pozostaje ) i pozniej jakis plik ktory jest odpowiedziany za ustawienia podmienic w tym IMG :blagam:
 
Ostatnia edycja:

coobah

Member
Bez reklam
Na V677 nie miałem DD+ z Amazon Firestick 4K MAX. A na R117 działa to idealnie.
Poza tym wydaje mi się, że obraz jest jakiś taki przerysowany na moim EP680.

A ile tam tego klepania masz kalibracji? Balans bieli? Szybko to idzie.
 

gumkas77

Member
Na V677 nie miałem DD+ z Amazon Firestick 4K MAX. A na R117 działa to idealnie.
Poza tym wydaje mi się, że obraz jest jakiś taki przerysowany na moim EP680.

A ile tam tego klepania masz kalibracji? Balans bieli? Szybko to idzie.

no wierze ci , ale jest tam troche klepanie uwiez mi ,nie tylko balans bieli xD , moze wskoczy

OTA v660 w koncu kurde felek ;)
 

refuse

New member
Co to jest ta kalibracja profesjonalna?

Da sie tym jakos zniwelowac efekt "laga" w 4k przy przesuwaniu sie obrazu? Na przyklad plynne ujecie z drona w filmach laguje i obraz nie jest plynny.

Dzieki za info
 

coobah

Member
Bez reklam
no wierze ci , ale jest tam troche klepanie uwiez mi ,nie tylko balans bieli xD , moze wskoczy



OTA v660 w koncu kurde felek ;)
A jaki masz model tv?
Ja mam 65EP680 i kalibrację z tego forum. To szału to nie robi. Tym bardziej, że konfigurację kalibracji dostałem z 1,5 roku temu, a z nowszymi softami w tv już te ustawienie średnio poprawiają jakość obrazu.
 

coobah

Member
Bez reklam
Co to jest ta kalibracja profesjonalna?

Da sie tym jakos zniwelowac efekt "laga" w 4k przy przesuwaniu sie obrazu? Na przyklad plynne ujecie z drona w filmach laguje i obraz nie jest plynny.

Dzieki za info
Kalibracja z tego forum polega na tym, że stajesz się "niebieskim" użytkownikiem forum, piszesz do kikiego i dostajesz od niego parametry do wklepania
 

DaRaSWGM

New member
A czy kalibracja ciągle jest taka sama czy została już zaktualizowana pod nowsze softy?

Wysłane z mojego RMX2202 przy użyciu Tapatalka
 

coobah

Member
Bez reklam
Ja dostałem kiedyś, raz, jak w moim tv był soft chyba 272 (jeden z pierwszych)... Jestem pewien że kiki nie uaktualnia tego względem nowszych softów.
 

andyd970

Member
Wgrałem tego androida 11 do mojego ec780 ale znowu jest problem z autoryzacja kart CI Toya masakra , jedyne softu po v625 na których autoryzuje mi kartę CI to te z literka R , wyświetla błąd 10 i każe dzwonić do operatora.Zobacze co powie serwisant Toyi jak przyjdzie bo dzwonilem jak nie da rady to wracam do R117 i daje sobie spokój , dla dolby Atmos w Netflix nie będę sobie psol nerwów mam tego firesticka 4 k max to starczy tam wszystko działa.
 
Ostatnia edycja:

gumkas77

Member
A jaki masz model tv?
Ja mam 65EP680 i kalibrację z tego forum. To szału to nie robi. Tym bardziej, że konfigurację kalibracji dostałem z 1,5 roku temu, a z nowszymi softami w tv już te ustawienie średnio poprawiają jakość obrazu.

ja mam 55 c715 i kalibracjewklepalem na sofcie OTA v636 jak i pozniej na wgranym z usb OTA v654 obraz zayebioza, teraz jak zapodalem v650 i v653 obraz sie moim zdaniem rozmyl , ostosc sie stracla , a koloary jakies sa przejaskrawione , wracam do v654 i zobacze jaki bedzie obraz , moge tak sprubowac z przejsciem softu na nizszy?
 
Do góry