TCL 65EP680 55EP680 50EP680 - najnowszy firmware - tylko firmware!

coobah

Member
Bez reklam
Na sofcie v. 321 i ustawieniach kalibracyjnych TVN miał pomarańczowo czerwone tło zamiast żółtego. Na v. 311 nie ma tego zjawiska. Polecam spróbować v. 311

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
 

dariusztv

New member
Chyba spróbuję 311, na 322 tak jak ktoś pisał, kolory blade jakby ktoś przepuścił przez filtr vintage. A te ustawienia kalibracyjne podeslesz?
A ja wrzuciłem przed chwilą soft v. 311.
Do tego ustawienia kalibracyjne od @kiki, zwiększyłem jasność na 45 i wygląda to lepiej niż na v. 321 który był wcześniej.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
 

dariusztv

New member
Ja nic nie dostałem od kiki choc jestem niebieski, tylko jakies zdawkowe info. Czyba, że przeoczyłem, ale raczej nie.

A ten soft 311 można skads pobrac?
 

firefl

Active member
Bez reklam
Napisz do Kiki prośbę na wiadomość prywatną podając typ tv. To nie może zadziałać z automatu bo żaden system nie zgadnie jaki masz tv.
 

dariusztv

New member
Pisałem do Kiki, bo u niego kupiłem ten TV, przyszedł wczoraj i przyznam szczerze troche sie przeraziłem jak zobaczyłem jak wygląda obraz. Ale to chyba nie temat na ten wątek.
 

Tinkas

New member
TV zaktualizował mi się do v321 i znowu problem z obrazem. Wszystko przepalone, jak na poniższym przykładzie. Wygląda na to, że efekt jest tylko ma materiałach HDR. Zaraz będę próbował resetować ustawienia do fabrycznych, ale na v317 i v318 nic to nie dawało, więc tutaj pewnie też nie. Ktoś ma jeszcze taki problem? Czy szykować się do reklamacji?
Edit. Nie mogę dać linka do fotki, bo nie mam jeszcze 5 postów...
 

mac-ony

Well-known member
Bez reklam
Wyłącz wszystkie polepszacze obrazu
Włączaj po kolei , nie wszystakie polepszacze są potrzebne .
Jeden może kolidować z drugim .
 

Tinkas

New member
Wyłącz wszystkie polepszacze obrazu
Włączaj po kolei , nie wszystakie polepszacze są potrzebne .
Jeden może kolidować z drugim .
Wyłączałem i włączałem wszystko w najróżniejszych konfiguracjach. Fotka jest zrobiona na ustawieniu Film z wyłączonymi wszelkimi bajerami. Jasność na 60, kontrast 97. Ale te suwaki nie mają na te plamy żadnego wpływu. Tak samo jak suwaki od koloru. Ten efekt znika tylko, jak włącze tryb sklepowy :roll:


Czy jest jakiś dodatkowy sposób hard resetu jak w telefonach? Przytrzymanie jakiegoś guzika podczas bootowania? Po zrobieniu reset shop i przywróceniu ustawień fabrycznych z menu androida ten efekt nie znika.
 

Tinkas

New member
Reset all i NVM nie pomógł. A Przestrzeń kolorów jest niedostępna na materiałach HDR. Nie pamiętam teraz czy wcześniej była. Może tutaj tkwi problem.


Edit: Może ktoś podesłać v322? Wypróbuję jeszcze zanim wrócę do v252.
 

Tinkas

New member
Bo to nie chodzi o Ustawienia wstępne obrazu - Tryb Smart HDR, tylko o uruchomiony tryb HDR10 gdy wykryje takie informacje w pliku, który uruchamiamy.


v322 jak rozumiem nie jest oficjalnie dostępny, dlatego nie znajduje mi go w sieci. Potrzebuję plików na USB. Jakby był ktoś uprzejmy, to bym poprosił PW.
 

Tinkas

New member
Dzięki. Już wróciłem do v252 i zablokowałem automatyczny update. Nie będę tracił dnia na zabawy z TV. Poczekam na jakąś wersję v4xx, bo te v3xx ewidentnie są skopane. Na rosyjskim forum dwie osoby mają podobny problem. Wygląda jakby było coś nie halo z zawartością NVM, bo jak zrobiłem jego reset to po restarcie zaczęło mi wyskakiwać jakieś menu serwisowe, a hdry w ogóle przestały być wyświetlane - tylko dźwięk i czarny ekran. Rosjanie wyczaili, że wartości brightness i contrast w menu serwisowym są inne na v252 i v321.
 
Do góry