TCL 65C815 oprogramowanie i problemy

pumekss

New member
Nie sądzę.
Nie ma jednego wątku z problemami i oprogramowaniem dla tego, konkretnego modelu.

Próbuję coś uporządkować, żeby dyskusja o modelu TCL 65C815 była w jednym miejscu, a nie w kilku wątkach.

Za chwilę wrzucę tam kilka problemów związanych z tym modelem.
 

pumekss

New member
Menu serwisowe
USTAWIENIA - Obraz - Zaawansowane ustawienia wideo - ustawienia jasności - Kontrast - wystukaj na dużym pilocie 6425
 

firefl

Active member
Bez reklam
Jak robić to porządnie. Post powinien zintegorować info o wszystkich modelach na tych samych chipach i cała informacja jaką zbierasz zamieścić w jednym poście. Tak jak teraz dajesz to tylko powiększasz bałagan. Czy wiesz choć do jakich modeli ten soft pasuje? Nawet jeśli masz ograniczoną świadomość róznoroności modeli na tych samych płytach to dlaczego tytuł postu ogranicza do jednej przekątnej.
Sama inicjatywa może i dobra, ale realizacja... Mam wrażenie, że nawet nie wiesz co chcesz napisać a teraz robisz zrzuty na zasadzie a to znalazłem to se dobiję postów. Niewiele pomoże jak jak będzie jeszcze jeden zabałaganiony post.
Przykład dodatkowy: są chyba ze 4 kody na różne menu serwisowe. Dając porządną informację należy podać wszystkie i choć krótko opisać.
 

pumekss

New member
Ten kod serwisowy działa w tym konkretnym modelu i dlatego to napisałem.
Nie znam innych, są takie to poproszę o informację, którą można by było umieścić w jednym, zbiorczym poście z ewentualnymi linkami do innych, już wcześniej założonych.

Dziękuję za docenienie inicjatywy i cenne uwagi.
Małymi krokami do przodu.
ZAWSZE będzie coś do poprawienia.
[emoji6]

Idealnie jakby pierwszy miałby te wszystkie informacje w miejscu.
Czyli model TV,
aktualne, dostępne (i w jaki sposob) oficjalne oprogramowanie.
Listę kodów.
Listę typowych błędów i ich ewentualne rozwiązania
Listę typowych konfiguracji i instalacji.
 
Ostatnia edycja:

mac-ony

Well-known member
Bez reklam
Brawo kolego !
Nie znam rosyjskiego :) i nie bardzo chce wchodzić na rosyjskie strony .
Raz wszedłem i mam same propozycje na sex randki :)
Oczywiście z linkami , których nigdy nie otwieram .
Masz oficjalny link do nowego softu dla 815 ?
Możesz podesłać na pw ?

Pozdrawiam i miłego dnia
 

mac-ony

Well-known member
Bez reklam
Dziękuję bardzo . Sam testowałeś ? Co wnosi ?
Mam kalibrowany tv , warto w to wchkdzić ?
Tv jest raczej dla mnie wyświetlaczem dla Netflix , HBO .
Nie korzystam z aplikacji :)
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Dziękuję bardzo . Sam testowałeś ? Co wnosi ?
Mam kalibrowany tv , warto w to wchkdzić ?
Tv jest raczej dla mnie wyświetlaczem dla Netflix , HBO .
Nie korzystam z aplikacji :)
Duża różnica po profesjonalnej kalibracji?

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 

pumekss

New member
Ja mam również TCL kalibrowany przez specjalistów i różnica jest mocno widoczna w porównaniu do ustawień standardowych TCL. Mimo, że obraz na standardowych już jest ładny.
TCL wg mnie wyróżnia się właśnie dobrą jakością obrazu.
 

Wojtasban

New member
Też mam 65c815 i bardzo dobrze że wątek powstał dlatego że mimo że oprogramowaniem pasuje do wielu modeli to różne są problemy jedni mają inni nie, więc niech będzie to wątek dla tych co mają właśnie ten model i wtedy łatwiej będzie dojść do przyczyny i rozwiązania bo tak jak mówię niekoniecznie u wszystkich występuje dany problem a zawężając krąg do danego modelu widzimy że może to nie wina oprogramowania w niektórych kwestiach
 

Wojtasban

New member
Miałem wszystkie wersje od 606 do 999 w tej chwili 395.
1. Po uruchomieniu filmu w Dolby vision i zakończeniu oglądania obraz zostaje z mocną jasnością, aplikacja Netflixa, trzeba wtedy samemu ruszyć paskiem jasności lub zmienić predefiniowane ustawienia obrazu na inne i wrócić
 

Wojtasban

New member
2. Podłącze słuchawek na bluetooth dokładnie turtle Beach stealth 400 po portu USB powoduje zakłócenia z internetem objawia się to tym że na Netflix nie można obejrzeć żadnego filmu w 4k lub dolby vision full hd niektóre można, komunikat że w tej chwili nie można użyć tej zawartości, YouTube też zwalnia czyli ewidentnie problem z internetem czy to kabel czy wi-fi
 

Wojtasban

New member
3 HLG na żadnej wersji mi nie działał dobrze, artefakty w jasnym białym kolorze, dopiero stara wersja 395 jest ok, HLG działa
 

Wojtasban

New member
4 klatkowanie menu bardzo duże dopiero wersja 395 klatkowanie minimalnie lub zerowe przy ustawianiu obrazu podczas odtwarzania filmu w hdr
 
Do góry