TCL 65C815 oprogramowanie i problemy

pumekss

New member
U mnie v.395 bardzo dobrze działa.
Jedyny problem to uciekające audio z amplitunera z powrotem na TCL przy odtwarzaniu np. YT, Netflix, Spotify przez HDMI Arc na kolumny amplitunera.

Ale będę to omawiał z serwisem i dam znać czy to soft czy hardware
 

sosna_m

New member
Pojawił się nowy soft v.625 na oficjalnej stronie. W innym wątku opisują sytuację z Tv 65C715 w którym po upgrade przestał działać Ethernet, ale nie było resetu pełnego...
 
Ostatnia edycja:

sosna_m

New member
Jako ciekawostkę opiszę rozmowę z TCL na Facebooku w kwestii braku obsługi dzwięku Dolby Atmos.

Pod reklamą serii C815 ktoś zapytał dlaczego w np. Netflix nie działa dźwięk Dolby Atmos, pociągnąłem temat i zapytałem TCL przez Messengera.
Podjęli temat i po kilku dniach odpowiedzieli tak:
"... jeśli chodzi o Dolby Atmos, to nie działa on z Androidem 9.0. W momencie, gdy pojawi się Android w wersji 10, Dolby Atmos będzie dostępny bez problemów."
Na pytanie czy na pewno wyjdzie Android 10 (bo TCL chyba ogłosił że nie będzie 10 tylko 11/Google TV) odpowiedzieli:
"... jeśli chodzi o ver.10, będzie łatka, która usprawni wiele procesów, m. in. właśnie kwestię Dolby Atmos."
Ciekawe jak to się potoczy...
 
Ostatnia edycja:

ulan

Member
niestety tCL chrzani głupoty, mam pliki np wiedźmina z dolby atmos i po wrzuceniu do playera w tv odtwarza atmosa, ale już z aplikacji netflixa nie, co ciekawe nvidia shield tv ma androidaa 9.0 i jak najbardziej odtwarza dolby atmos pod netflix, wiec support polski TCL nie ma zielonego pojęcia o tym co i jak działa na ich produktach i prowadzają ludzi w błąd...
 

Wojtasban

New member
ulan źle że player odtwarza Atmos? Aplikacja Netflix nie idzie z atmosem w ich androidzie 9, nie wiem czy w innych tv z androidem 9 idzie bo nie miałem innego i taki jest stan rzeczy i nad czym się tu zastanawiać tak już jest, to się okaże czy kolejne wersje android naprawią to i nie ma co drążyć tematu
 

sosna_m

New member
Ale Netflix na innych telewizorach z AndroidTV odtwarza Dolby Atmos, więc ewidentnie jest to jakiś problem wersji TCL'a...
 

sosna_m

New member
niestety tCL chrzani głupoty, mam pliki np wiedźmina z dolby atmos i po wrzuceniu do playera w tv odtwarza atmosa, ale już z aplikacji netflixa nie, co ciekawe nvidia shield tv ma androidaa 9.0 i jak najbardziej odtwarza dolby atmos pod netflix, wiec support polski TCL nie ma zielonego pojęcia o tym co i jak działa na ich produktach i prowadzają ludzi w błąd...

Też odnoszę takie wrażenie... Samo "ustalenie problemu" zajęło im kilka dni...
 

ulan

Member
ulan źle że player odtwarza Atmos? Aplikacja Netflix nie idzie z atmosem w ich androidzie 9, nie wiem czy w innych tv z androidem 9 idzie bo nie miałem innego i taki jest stan rzeczy i nad czym się tu zastanawiać tak już jest, to się okaże czy kolejne wersje android naprawią to i nie ma co drążyć tematu

tu nie chodzi o to co odtwarza tylko co gada support TCL, wciskają ludzią kit ze to android 9.0 nie obsługuje atmosa a to kłamstwo, bo nawet ich tv w pewnych określonych warunkach odtwarza atmoasa (ale tylko z dolby digital plus 5.1, nie obsługuje prawdziwego atmosa z dolby trueHD. Wiec wciskanie ludziom ze jak się pojawi android 10 czy 11 to mogą potem mówić ze pojawi się w 12, 13, 14 itd...
 

Wojtasban

New member
Dla mnie to nie problem ten Atmos dla wielu widzę że tak, tylko mnie dziwi jedno niedługo minie rok jak wyszedł c815 nie wiem jak długo już posiadacie te tv i ogólnie tv marki tcl, jest duże forum tu i zagramiczne są i Atmos nigdy nie działała o ile wiem na Netflix i we wcześniejszych modelach z soundbarem i jak można było tego nie sprawdzić przed zakupem? Nie rozumiem trochę
 

andyd970

Member
Ci co tak bardzo pragną tego Atmosa w Netflix to na ech sobie zainstalują Kodi z wtyczką Netflixa i bez problemu można wybrać sobie ścieżkę z Atmosem i pokaże się ikona Atmosa na tv oraz prześle plik do amplitunera obsługującego Atmosa , jest tylko jeden szkopuł ta wtyczka obsługuje tylko fullhd ale i tak jakość jest świetna.Mnie natomiast najbardziej bawi narzekanie osób które pewnie nie mają amplitunera lub soundbara z Atmosem a chcą tego atmosa usilnie w tv jak by na tych pierdziawkach w telewizorze słyszeli różnice między DD+ a Atmosem:):):)
 
Ostatnia edycja:

Wojtasban

New member
No nie wiem może kodi obsługuje tylko full HD ale odpaliłem Dolby vision i jest ikoną za to mimo wybrania ścieżki atmos nie ma ikony tak dla testu sprawdzałem
 

sosna_m

New member
Mam, nie widzę zbytnich zmian w stosunku do poprzedniej wersji... U mnie nadal występuje losowe "przeskakiwanie" klatek na Netflix'ie czy Amazon Prime jak w każdej poprzedniej wersji.
 

sosna_m

New member
Nie potrafię odpowiedzieć... Na poprzednim sofcie pojawiały się sporadyczne "klatkowania" i na nowym też się pojawiają... Może rzadziej, ale nie wiem czy to nie wrażenia "życzeniowe" :) Tak czy owak nic złego się nie dzieje, gorzej nie jest.
 
Do góry