Tcl 55x815 informacje..

firefl

Active member
Bez reklam
Kolejne wieści z użytkowania.
Juz teraz bardziej sceptyczne. Po miesiącu opadło podjaranie wielkością i zacząłem zauważać obraz. Wydaje mi sie, ze nie tak powinny wyglądać ciemne fragmenty, wiec może to zdjęcie przyda się komuś do oceny.
Są co najmniej 2 możliwości
- Poziom czerni do skorygowania
- materiał o złej kompresji/źródło obrazu ?
 
Nie bardzo jest tam co korygować, bo ustawienia są skromne. Poziom czerni jest na 50 - jak zjadę niżej to problem znika, ale znika też większość obrazu :)

Jakość obrazu tu raczej nie ma znaczenia. To było z HBO GO, ale taki sam efekt jest na Netflixie na wszystkich ich super hiper ultra.
 
A znasz jakiś "miernik", który jak wodomierz pokaże taką prędkość?

Generalnie jeśli to kwestia źródła obrazu to trzeba uważać, bo skoro takie coś wychodzi na najlepszych materiałach z Netflixa, łącze to 500Mbps a wszystko jest wpięte po kablu to boje się pomyśleć co by było w gorszych warunkach :)

Wszystkie gadżety są wyłączone.
 

janusz

New member
Bez reklam
Niestety ale tak działa streaming, tu jest bardzo dużo czynników. Dużo zależy od serwerów Netflixa, bardzo często oglądając serial po zakończeniu jednego odcinka, jak rozpoczyna się drugi bardzo mocno spada jakość, dopiero po kilku minutach się poprawia, sporo zależy nawet od pory dnia - wieczorem więcej osób korzysta. Zmniejsza się rozdzielczość i pojawia kompresja. Cześć problemów to sieć domowa, część dostawca internetu, ale i dużo to sam Netflix. Idealna jakość jest tylko z nieskompresowanych plików zgranych na dysk.
Telewizor w żadnym zakresie nie wpływa na kompresję.
 
Ostatnia edycja:

agmuz

New member
Niestety ale tak działa streaming, tu jest bardzo dużo czynników. Dużo zależy od serwerów Netflixa, bardzo często oglądając serial po zakończeniu jednego odcinka, jak rozpoczyna się drugi bardzo mocno spada jakość, dopiero po kilku minutach się poprawia, sporo zależy nawet od pory dnia - wieczorem więcej osób korzysta. Zmniejsza się rozdzielczość i pojawia kompresja. Cześć problemów to sieć domowa, część dostawca internetu, ale i dużo to sam Netflix. Idealna jakość jest tylko z nieskompresowanych plików zgranych na dysk.
Telewizor w żadnym zakresie nie wpływa na kompresję.

15mb/s to nie mało, u mnie idzie 4mb/s 1080 i nie ma takich potworności
 
Wiem jak działa streaming - przy ponad 15M i UHD nie powinno to tak wyglądać. Zwłaszcza, że widać jak jakość rośnie w miarę upływu czasu (i wraz z nim ilość danych i rozdzielczość).
 

janusz

New member
Bez reklam
Na Twoim zdjęciu ewidentnie widać kompresję, na co na pewno nie ma wpływu TV. Jeżeli masz wątpliwości to podłącz inny tv o tej samej wielkości i rozdzielczości lub na swoim TV włącz film np. z płyty bez kompresji, możesz też zanieść do kogoś tv. Widziałem już nieraz pliki z filmami 4k, które były tak skompresowane, że efekt był jak na Twoim zdjęciu.
 
Ostatnia edycja:
To zdjęcie jest z HBO GO i zrzucam to na karb syfiatej platformy - na netlixie jest ciut inny efekt i wygląda jak dziwny kontrast. Postaram się odszukac dobrze pasujący przykład i wrzuce tu zdjęcie.
 

agmuz

New member
To zdjęcie jest z HBO GO i zrzucam to na karb syfiatej platformy - na netlixie jest ciut inny efekt i wygląda jak dziwny kontrast. Postaram się odszukac dobrze pasujący przykład i wrzuce tu zdjęcie.

napisz coś dobrego o tym tv bo kiki to chyba nigdy tego testu nie zrobi, jak procesor obrazu działa chodzi o true motion albo coś w ten deseń, jakieś wygładzanie jest, przy 65 calach to HD z satki może być rozczarowywujące, jak z kontrastem i kolorami raczej intensywne czy jak zza mgły, jak z jasnością
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jest dostępny w programie .
Podaj na PW maila do siebie to dostaniesz cały program
 

_arek_

New member
Z testu to chyba raczej nic nie będzie?? Kiki oczywiście zachwali sprzęt, ale wiadomo co ma innego robić. Jako takich dokładnych parametrów na sieci tez nie można znaleźć a jak coś jest to czasem też sprzeczne dane.

Czy ktoś mógłby wydać swoją obiektywną opinię na temat tego TV.


Warto nie warto, głównie chodzi mi o porównanie np z modelami Samsunga Q70/Q80 i Soby 65XF9005. Generalnie TV do filmów Netflix, HboGo itp.
 
Do góry