Tcl 55x815 informacje..

kadra123

New member
LG OLED55B9 mozna w tej chwili kupic za ok. 4700 zl. Jak myslicie, lepiej brac tego TCL-a czy OLED? Zastanawiam sie jaka jest roznica w jakosci obrazu na potrzeby przecietnego Kowalskiego.
 

barburian

New member
Bez reklam
Tv

LG OLED55B9 mozna w tej chwili kupic za ok. 4700 zl. Jak myslicie, lepiej brac tego TCL-a czy OLED? Zastanawiam sie jaka jest roznica w jakosci obrazu na potrzeby przecietnego Kowalskiego.


TCL to dobry TV jednak do najtańszego OLEDa mu daleko jeszcze ,więc zdecydowanie OLED jeśli cena porównywalna
 

czepson

New member
Też mnie ciekawi jak matryca z odświeżaniem 60Hz poradzi sobie z materiałami sportowymi (patrz mecze piłki nożnej) czy też z grami z konsoli PS4. Zachęcający w tym TV jest zintegrowany soundbar. Chętnie ujrzałbym zestawienie tego modelu TCL z Samsungiem QE55Q70RAT, który można już dostać w cenie 3500zł (przemawia za nim 100Hz matryca VA).

Czy z osób które zakupiły już ten sprzęt znajdzie się chociaż jedna, która jest maniakiem piłki nożnej i opisze odczucia z oglądania meczy?
 
Jak już miałem ten tv to dokupiłem ps4pro i śmiga bez zastrzeżeń. Piłki nożnej nie włącze choćby mnie przypiekali :)

Znajomy kupił inny model innej marki i musze porównać u niego jak wyglądają niektóre czarne fragmenty filmów, bo walcze z takim dziwnym efektem pixeli na czarnych tłach. W temacie z jakimś Philipsem ktoś to uznał za wade matrycy, ale może to kwestia ustawień (choć może to jest tak jak powinno być).
 

firefl

Active member
Bez reklam
I jak wiadomo co z testem ?? Może jakieś opinie osób które posiadają tv i na przełomie tych kilku tygodni on wypada
Brak istotnych skarg użytkowników to chyba jedyne dostępne dane :) Tak to zwykle działa.
Z tego co pamiętam z opinii: jak każdy tv z nowej platformy są problemy z iptv.

Wysłane przy użyciu Tapatalka
 
To to taka nowość że nawet testu jeszcze nie ma... Ulala

Biorąc pod uwage jego nieobecność w internetach to nawet bym pomyślał, że to telewizor teoretyczny :)

No tyle, że mam go od "przed świętami", więc jednak jest realny.

Po 3 tygodniach użytkowania (intensywnego, bo u mnie tv pracuje jak w kieracie - pracuje w domu i w tle leci zazwyczaj jakiś serial) nie mam żadnych zastrzeżeń. Nie jestem telewizorofilem, więc moja opinia jest raczej niemiarodajna, ale dziękuje Kikiemu, że zanim mi wysłał pierwotnie zamówiony tv to zadzwonił do mnie i zasiał wątpliwości :) Dzięki temu mam 65 cali i nie umarłem bez ambilighta.
Sam jestem ciekaw profesjonalnego testu, ale coś czuje, że będzie bardzo pochlebny.

Z perspektywy "Kowalskiego" - wygląda super, gra super (po zmianie z "normalnego" tv może wydawać się zbyt głośny), nie zamula (choć pewnie po 3tyg nic nie zamula), wszystkie apki których używam działają bez zastrzeżeń - nie wiem co to iptv wiec nie powiem czy działa.
 

Zoreusz

New member
Biorąc pod uwage jego nieobecność w internetach to nawet bym pomyślał, że to telewizor teoretyczny :)

No tyle, że mam go od "przed świętami", więc jednak jest realny.

Po 3 tygodniach użytkowania (intensywnego, bo u mnie tv pracuje jak w kieracie - pracuje w domu i w tle leci zazwyczaj jakiś serial) nie mam żadnych zastrzeżeń. Nie jestem telewizorofilem, więc moja opinia jest raczej niemiarodajna, ale dziękuje Kikiemu, że zanim mi wysłał pierwotnie zamówiony tv to zadzwonił do mnie i zasiał wątpliwości :) Dzięki temu mam 65 cali i nie umarłem bez ambilighta.
Sam jestem ciekaw profesjonalnego testu, ale coś czuje, że będzie bardzo pochlebny.

Z perspektywy "Kowalskiego" - wygląda super, gra super (po zmianie z "normalnego" tv może wydawać się zbyt głośny), nie zamula (choć pewnie po 3tyg nic nie zamula), wszystkie apki których używam działają bez zastrzeżeń - nie wiem co to iptv wiec nie powiem czy działa.

A masz może do niego podpiętą konsolę?
 

Zoreusz

New member
Tak - ps4pro.
To moja pierwsza w życiu, wiec mało gram bo się wku... na sterowanie padem. Niedawno dołożyłem długiego hdmi i podłączyłem kompa i to granie ma juz sens, chociaż moj rtx2060 nie jest najlepszy do uhd.
Kwestia przyzwyczajenia. Ja mam odwrotnie, nie wyobrażam sobie grania na czymś innym niż pad. Gry chodzą płynnie? Nic się nie rozmywa? No i jak na piłce nożnej w tv? Nie ma smug?
 
Gry chodzą bez zastrzeżeń. A co do pada to jest ok ale nie do wszystkiego. Celowanie w strzelankach to proteza wygody. W cs-a to na tym nie pograsz :)

Co do piłki nożnej to nie pomogę, bo mam uczulenie na ten sport i jak włączam go na tv to dostaje wymiotów.
 

mkkermit

New member
Jaki test Kikiego ?? W polowie grudnia Kiki pisał, że będzie przed świętami, jak do tej pory go nie ma to chyba chodziło o Wielkanoc ?? A tak poważnie Kiki moze robi dużo dobrej roboty ale kompletnie nie szanuje swojego słowa, a pośrednio czytelników tego forum.
 
Kolejne wieści z użytkowania.
Juz teraz bardziej sceptyczne. Po miesiącu opadło podjaranie wielkością i zacząłem zauważać obraz. Wydaje mi sie, ze nie tak powinny wyglądać ciemne fragmenty, wiec może to zdjęcie przyda się komuś do oceny.
 
Do góry