TCL 55EC780 - To Co Lubię, czyli mocne uderzenie - test otwarty.

maciekmm

Member
Jak można go dostać?


Mam problem z modułem ci w 55EC78. Wywala go po każdorazowym wyłączeniu tv z pilota. Pomaga ponowne wyciągnięcie i włożenie modułu do slotu (choć nie zawsze). Ma ktoś podobny problem?

Jaki masz modul i jaka wersje oprogramowania tv? U mnie za kazdym razem po wylaczeniu tv modul sie instaluje ( zarowno polsatowski jak i tnk hd) Modul tnk zaczal dopiero byc do uzytku po wgraniu softu v252. Wczesniej wywalalo go co 5 sekund podczas ogladania...
 

firefl

Active member
Bez reklam
Niestety nie poszukam za Ciebie. Gdybyś to zrobił i sprawdził kilka postów z sąsiednich wątków już byś znalazł. Możesz też prosić Kiki, ale zrób to na wiadomość prywatną by nie zaśmiecać forum.
 

maciekmm

Member
Czy ktos moze opisac wrazenia po aktualizacji ?
Czy obraz dalej tnie na kreskowkach ? Lista kanalow dalej nie ma mozliwosci wciskania kanalow "pomiędzy" ?
 

adrspach7

New member
Jaki masz modul i jaka wersje oprogramowania tv? U mnie za kazdym razem po wylaczeniu tv modul sie instaluje ( zarowno polsatowski jak i tnk hd) Modul tnk zaczal dopiero byc do uzytku po wgraniu softu v252. Wczesniej wywalalo go co 5 sekund podczas ogladania...

Ja mam alpha crypt z cameleonem. Oprogramowanie najnowsze producenta mascom, w telewizorze testowane na v218, v252, v288
 
Ostatnia edycja:

Przyadek

New member
Witam.
Mam problem z upłynnianiem obrazu w tym modelu. W ustawieniach tryb upłynniania jest wyłączony,a migotanie jest na 0. Włączam cokolwiek np. film na netflix i obraz jest upłynniony. W trakcie oglądania wchodzę w ustawienia obrazu i ruchu ustawiam migotanie na 1 i znów na 0 i efekt upłynniania znika. Niestety muszę to robić przy każdym uruchomieniu filmu lub serialu. Strasznie upierdliwa rzecz. TV jest po kalibracji zgodnie z instrukcją od uzytkownika kiki. Proszę o poradę. Z góry dzięki.
 

maciekmm

Member
Oprogramowanie pojawilo sie ponownie. Niesty nadal v252. Cos grzebia. Moze niedlugo pojawi sie jakis nowy OFICJALNY plik
 

adrspach7

New member
Jak myślicie TCL wypuści androida 10? Chociaż jak widzę ich podejście do tematu aktualizacji to szczerze wątpię. Nawet jeśli to zanim zrobią porządny update 10 to pewnie każdy zmieni telewizor. Nie wiem jak Wy, ale to mój ostatni zakup TCL... Tragedia, żeby samemu trzeba było ładować update na pendrive'a...
 

firefl

Active member
Bez reklam
Noo tragedia z pendrive ;)
Jak nie chcesz to nie musisz aktualizować. W koncu w zasadzie nic się nie zmieniło.

Obiecywali aktualizacje Androida w sposób marketingowy - interpretacja jest niejedniznaczna

Wysłane przy użyciu Tapatalka
 

Coolek33

Member
Dla mnie ręczna aktualizacja to w sumie nie tragedia a hobby ;) Co tydzień ładuję ręcznie nową aktualizację miui. Softy w swoich sprzętach flashuje sam już nie wiem ile lat. Poprzedni miałem samsung na tizenie. Aktualizował się nawet nie wiem kiedy. Ale w porównaniu z tym straszny muł.
 

maciekmm

Member
Aktualizacje powinny odbywac se przez OTA. W koncu TV ma taka opcje. Jak kiedys rozmawialem z infolinia to powiedzieli mi ze updaty przez pendrive sa bezpieczniejsze... Co za bzdura...
 

firefl

Active member
Bez reklam
Ale to co dajesz na pendrive to forma softu beta. Poczekaj na oficjalne otwarcie - kiedyś się pojawi

Wysłane przy użyciu Tapatalka
 

adrspach7

New member
Noo tragedia z pendrive ;)
Jak nie chcesz to nie musisz aktualizować. W koncu w zasadzie nic się nie zmieniło.

Obiecywali aktualizacje Androida w sposób marketingowy - interpretacja jest niejedniznaczna

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Jak to nic? Numerek z 288 na 302 :D Później napiszą, w jakimś artykule, że TCL robi najwięcej aktualizacji ;)
 
Do góry