TCL 55EC780 - To Co Lubię, czyli mocne uderzenie - test otwarty.

maciekmm

Member
Byc moze TCL namieszal cos z dzwiekiem zeby przespieszyc/poprawic inne funkcje np przycinanie obrazu. Telewizor moze z jakiegos powodu (najpredzej ograniczen sprzetowych) nie ogarniac wszystkich funkcji. Bardzo dziwne ze kombinowali cos przy ustawieniach audio skoro bylo w porzadku.

Ktos pytal czy v363 zapisuje wyszukane kanaly dvbt - tak zapisuje. Chociaz to poprawili.
Tak czy owak wrocilem do v252. Nie jest moze demonem predkosci ale youtube na Costa Rice nie tnie no i dzwiek jest w koncu na bardzo dobrym poziomie...
 

kulek79

New member
Byc moze TCL namieszal cos z dzwiekiem zeby przespieszyc/poprawic inne funkcje np przycinanie obrazu. Telewizor moze z jakiegos powodu (najpredzej ograniczen sprzetowych) nie ogarniac wszystkich funkcji. Bardzo dziwne ze kombinowali cos przy ustawieniach audio skoro bylo w porzadku.

Ktos pytal czy v363 zapisuje wyszukane kanaly dvbt - tak zapisuje. Chociaz to poprawili.
Tak czy owak wrocilem do v252. Nie jest moze demonem predkosci ale youtube na Costa Rice nie tnie no i dzwiek jest w koncu na bardzo dobrym poziomie...

Możesz podać link do v252? Czy na nim jest opcja szybkiego uruchamiania TV?
 

firefl

Active member
Bez reklam
@kulek79 zapoznaj się z regulaminem. Nie należy cytować postów, szczególnie gdy odpowiadasz bezpośrednio po poprzeniku.
Należy też zacząć od samodzielnego znalezienia odpowiedzi przed zadawaniem pytań.

Linki są na forum. Wskazówka: soft dla wszyskich modeli TCL android od 2019 na realtek jest wspólny
 

kerm85

New member
W Mediaexpercie widzialem teraz promo na 815 65" za ok 3,5k. Ale na forum stwierdzaja spore problemy z obrazem przy używaniu zew. dekodera.
 

firefl

Active member
Bez reklam
W Mediaexpercie widzialem teraz promo na 815 65" za ok 3,5k. Ale na forum stwierdzaja spore problemy z obrazem przy używaniu zew. dekodera.

Poprawka: problemy z niektórymi seriami zewnętrznych dekoderów - błąd interpretacji HDR i nie wiadomo czy to błąd po stronie dekoderów czy telewizora.
 

DfaX

New member
Hej, szukam telewizora do konsoli i netflixa i skłaniam się ku temu modelowi z kilku powodów:
- jasność około 400cd, więc będzie już znać efekt HDR,
- obsługuje Dolby Vision (plus przy neetflixie),
- niski input lag,
- matryca VA (wolę lepszą czerń od kątów widzenia),
- wbudowany soundbar Onkyo.
Mam pytanie, czy rzeczywiście w tych pieniądzach (około 2300zł w internecie) będzie to najlepszy wybór? Czy te głośniki rzeczywiście dają odczuwalną różnicę w porównaniu do zwykłych tv, a może lepiej kupić jakiś inny model telewizora i dokupić tani soundbar?
 

maciekmm

Member
Glosniczki w tv nigdy nie zastapia soundbara.
Dzwiek jest fajny chociaz w ostatnim oprogramowaniu v363 cos skopali i znacznie sie pogorszyl. Nie wiem jak tv spisuje sie przy grach ale np przy multimediach nie wyrabia...
 

DfaX

New member
Dzięki wszystkim za odpowiedzi. Ogólnie to chciałbym skończyć w podobnym budżecie jak ten telewizor, więc jeśli bym chciał dokupić dodatkowy soundbar to musiałbym poszukać jakiegoś tańszego telewizora. Ale skoro mówicie, że dźwięk jest fajny (szczególnie w tej cenie) to chyba wybiorę ten telewizor i ewentualnie poczekam na aktualizacje/wgram starszy soft. Jeśli same filmy na netflixie będą chodzić spoko, to przeboleję zwolnienia interfejsu. Zawsze jest też zwrot 14-sto dniowy przy zakupach przez internet :)
 

krol44

New member
Ja mam 55" i jestem zachwycony. Netflix śmiga a dźwięk jest nieporównywalnie lepszy od tego w moim poprzednim tv. Dla mnie bajka nic innego mi nie trzeba .

Wysłane z mojego Redmi 5 przy użyciu Tapatalka
 

krol44

New member
Nie zauważyłem żeby coś przycinał ale bajek nie oglądam. Netflix i satelita z Polsatu chodzi elegancko. Soft ostatnio mi się aktualizował z telewizora.

Wysłane z mojego Redmi 5 przy użyciu Tapatalka
 
F

fritzs

Guest
oni chyba robili ostatnio jakąś aktualizację softu, myślę że jak na telewizor w takim budżecie i z takimi parametrami to nie ma na co narzekać
 
Do góry