TCL 55C805/55C809 Temat zbiorczy

yunantea

New member
Witam serdecznie. Jestem tu nowy, a generalnie założyłem konto tylko by uzyskać jakaś pomoc w wyborze TV, bo widzę że jest tu sporo ludzi z doświadczeniami ;)

Zastanawiam się nad telewizorem do 4500-4600 i ma to być 65cali, matryca 120hz do konsol ps5 i XsX oraz serwisów wszelakich. No żeby ładny obraz był itp
I tak po wielu dniach poszukiwań stanąłem przed wyborem spośród kilku modeli:
LG 65qned823re
Samsung 65q77C
Samsung 65q80C
Phillips 65pus8818
Hisense 65e7kq pro

Dziś zainteresowałem się TCL C805, który na papierze wygląda wprost kapitalnie i cenę ma atrakcyjną na dzień dzisiejszy. Poprzegladalem i praktycznie w każdym rankingu są TCL, o samym 805 pozytywne testy. Ale komentarze od ludzi już nie napawają optymizmem.
Naprawdę jest tak źle z tym softem Tcl i czym to się objawia?

Co byście doradzili? Może jakiś inny model?
Ja ogólnie nie mam też aż takiego oka do szczegółów ;)
Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam Adrian!
Co do płynności to aktualizacja V8-T653T01-LF1V098, poprawiła problemy. Działa dobrze Android TV. Właśnie sprawdziłem jest nowsza wersja.
Na temat tunera nie wypowiem się bo nie oglądam i nie mam dostępu do telewizji linearnej.

Jest już V8-T653T01-LF1V101, jutro wygram.

Pobieram OTA z grupy na telegramie, ale na forum XDA też widziałem wrzucają, też pewne źródło.

W sumie to oficjalne oprogramowanie tcl w telewizorze przepuszcza w ramach OTA wiec są te aktualizacje certyfikowane.

Dziwne że same się zaciąga z dużym opóźnieniem w ogóle się w ogóle pojawią.

Myślę że najlepiej zdać się na @kiki zobaczyć samemu i wybrać.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Bardzo słuszna uwaga .
Najlepiej sprawdzić na własne oczy.
Albo dokładnie sprawdzić przy kalibracji - przed wysyłką
 

Drozdu89

New member
Hmm na jakieś ręczne wgrywanie aktualizacji odpada, bo zwyczajnie za głupi jestem ;) dla mnie tv ma działać po prostu.
Podłączam Xboxa i Ps5 ma śmigać, włączam Apple TV i ma śmigać. Tylko tyle i aż tyle.
 

Milk

New member
Na zrywanie obrazu I restarty c845 znalazło się lekarstwo. Zgłosiłem problem do sprzedawcy, przyjechał serwisant wgrał aktualizację i tv śmiga bez problemu. Nie zrywa i nie restartuje się. Jedyny problem jaki pozostał to że działające hbbtv ale przestałem korzystać z tej funkcjonalności.
Serwis gwarancyjny TCL to porażka. Dwa zgłoszenia i zero działań. Dopiero po zgłoszeniu w ramach rękojmi do MediaExpert naprawa w ciągu kilku dni.
 

maciejnow

New member
Witam wszystkich.
Model telewizora to 50C809.
Mam duży problem z ghostingiem w grach, nie wiem jak ładnie nazwać to po polsku, ale chodzi o ten "efekt ducha", szczególnie widoczny obok naszej postaci przy szybkim obracaniu kamery. Trudno mi to ładnie opisać, ale tutaj macie o co chodzi https://www.reddit.com/.../mj6dpl/ghosting_on_my_new_tv/
Z reguły szukając rozwiązań w internecie ludzie piszą żeby wyłączyć polepszacze płynności i włączyć tryb gry - problem w tym że obie rzeczy mam zrobione, a ten efekt dalej występuje. W niektórych grach mniej to rozprasza w innych bardziej, najgorszy przykład zauważyłem w Lies of P okropnie to wygląda nawet przy niezbyt intensywnym kręceniu wokół bohatera. Próbowałem też innych portów hdmi, włączać i wyłączać tryb 120 fps na xboxie, innych trybów obrazu, nic nie pomaga.
Czy jest jakaś magiczna opcja którą muszę przestawić czy to po prostu charakterystyka ekranu i nic się nie da z tym zrobić? Muszę przyznać że mocno mnie to irytuje bo o ile filmy mega mi się podobają, tak z grami jest ciężko.
 

yunantea

New member
Aktualizacja V8-T653T01-LF1V101 działa z moim 65c805.
@Drozdu89 To dość proste wrzucasz na pendrive plik .zip z aktualizacją, np V8-T653T01-LF1V101.zip, podłączasz do TV, w ustawieniach trzeba wejść w aktualizacje wybrać aktualizację z pendrive.
 

Drozdu89

New member
A to tv sam się nie aktualizuje np przy pierwszym połączeniu z internetem? I ogólnie co jakiś czas? ;)
A coś czytałem że traci się gwarancję jesli się nie używa oficjalnych aktualizacji
 
A to tv sam się nie aktualizuje np przy pierwszym połączeniu z internetem? I ogólnie co jakiś czas? ;)

Pobiera najnowszą wersję z OTA jeśli na to pozwolisz.

A coś czytałem że traci się gwarancję jesli się nie używa oficjalnych aktualizacji

Nie oficjalnych tylko bety, telewizor sam z siebie bety Ci nie puści, oficjalne aktualizacje są certyfikowane.

Dostałem wersję 85 cali. Piszę w porównaniu co mam w domu:
  • macbook air m2 (z retiną)
  • LG OLED 45" 21:9
  • stary monitor ale top jak wychodził na VA
  • samsung UE40D5500

W kwestii obrazu, faktycznie największy problem to czerń. Jeśli na czarnym są jakiekolwiek białe elementy (napisy), widać, że matryca jest szara. Wiadomo, nikt nie odpala samych napisów na matrycy no ale jednak xD Natomiast uważam, że rekompensuje to cena. Jeśli chodzi o kolory, jasność, HDR - nie mam uwag. Dla mnie jest sztos.

W tej cenie polecam, dla purystów obrazu - raczej odradzam. Trzeba albo kupić oleda LG 77" (za 9.5k) albo jakiegoś sony/samsunga za 20k

Tak samo paski pod filmami 21:9 - są szare na dole.

Do samego systemu nie mam zastrzeżeń, najwięcej zarzutów jest pod earc - nie wiem kiedy on się uaktywnia, jak jest ścieżka powyżej 5.1? To takich nie mam raczej. Natomiast w apple tv jak mam pod ampli podpięte to mam multin + neural x (system 3.1, bez tyłu). A w przypadku TV dolby digital.

Na pewno nie jest to telewizor bezobsługowy. U mnie trzeba było zaktualizować firmware z usb, wyłączyć zbędne aplikacje, remappować przyciski, dograć smarttube. Szybkość działania systemu jest wolniejsza niż w ATV ale na pewno nie jest warta tych pieniędzy, co ATV - jest przyzwoicie. Przyspieszyłem animacje do 0.5x wszystkie.

Jeśli chodzi o problemy jakie ja miałem:
  • to ustawienia z jednego trybu (chyba hdr?) przeszły do SDR i musiałem jeszcze raz ustawiać
  • przy parowaniu do homekita, nie udało mi się to. Nie wiem czy tu centrum akcesoriów jest potrzebne, ale apple tv było odłączone w tym czasie z prądu. Przy ponownej próbie, był komunikat, że akcesorium jest podłączone do innego domu i powinienem to ustawić na urządzeniu - oczywiście TCL nie oferuje żadnej opcji. Może udałoby się wyczyścić dane aplikacji, ale przywróciłem TV do ustawień fabrycznych - za wiele rzeczy to tam ustawionych nie było. No ale brak prostego rozwiązania - jest słaby.

Nie odnotowałem większości problemów na forach, co ciekawe telewizor ustawiałem i wnosiłem z kolegą który ma 65C745 na tej samej platformie i nie odnotował żadnych problemów z TV. Wydaje mi się, że problemy z TCL wynikają z platformy na której jest telewizor.

No i nie widzę opcji wybrania źrodła na ampli z poziomu TV, trzeba dwa piloty?

Wstępnie chyba tyle, jak będzie jakiś update dam znać.
 
Ostatnia edycja:

Borygo77

Klub HDTV.com.pl
VIP
Czyli wygaszania nadal nie naprawili 😜
U mnie na c825 czarny jest czarny jak smoła..
Ale ten problem chyba tylko przy obrazie hdr?
 
sprawdziłem, na SDR i HDR jest to samo.

Popatrzyłem jeszcze dobrze, ogólnie to nie jest tak, że matryca jest dosłownie siwa, jakby nie było wygaszania lokalnego. Ale widzisz w ramce gdzie jest matryca i gdzie się kończy. Ona świeci się na 1%, no ale jak masz obok oleda to widzisz, że to czerń nie jest.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Bo mini led jest w swojej klasie cenowej i co za tym idzie w swojej klasie jakości.
Mimo , że wielu tak nie uważa . I mają takie prawo.
To ich ocena.
 
Oczywiście, ja ogólnie z TV jestem zadowolony.

Dalszy update:
  • zmieniłem aplikacje do sterowania przyciskami na https://play.google.com/store/apps/details?id=dev.vodik7.tvquickactions&hl=pl&gl=US i dopiero ta działa bez problemu po wyłączeniu i właczeniu telewizora, ma dodatkowo świetny prosty interfejs. Co ciekawe kolorowe klawisze u góry są do rakuten tv. Przeprogramowałem je również na play/pauza, następny, poprzedni i pogoda+godzina w rogu
  • atvtools jest też na iphone i można dzięki temu wygodnie zarzadzać aplikacjami i aktualizować smarttube, do tej pory musiałem odpalać macbooka i rzucać obraz ze stacjonarki z windowsem
  • aplikacja tcl channels odpowiada za przewodnika, po jej wyłączeniu, nie działa lista kanałów z programami

W kwestii błędów, znalazłem dwa które są na zagranicznych forach:
  • czasem przy oglądaniu telewizji z UPC (moduł CI+), pojawia się samoistnie informacja o kanale
  • aplikacja galeria się nie aktualizuje (tyle, nie wiem czy nie pisałem)

Ogólnie wyjście np. z prime video do głównego ekranu, podczas odtwarzania dolby vision chwile zajmuje, widać ewidetnie laga.

Na ten moment jestem nadal z TV zadowolony.
 

Borygo77

Klub HDTV.com.pl
VIP
Launcher zmień na projectivity 😊
Będzie czysto i schludnie 😉
 

Attachments

  • 17145802901203955672872976424014.jpg
    17145802901203955672872976424014.jpg
    2,9 MB · Wyś: 15

czarny2807

Active member
Bez reklam
Bo mini led jest w swojej klasie cenowej i co za tym idzie w swojej klasie jakości.
Mimo , że wielu tak nie uważa . I mają takie prawo.
To ich ocena.
Wszystko co jest sprzedawane jest w swojej klasie cenowej i w swojej klasie jakości.
 
Ostatnia edycja:
Udało się to zrobić, aby naprawić start tv actions pro + launchera i aby działały oba po restarcie telewizora, trzeba wejść w guarda i wyłączyć autostart dla wszystkich aplikacji + włączyć start dla tych dwóch - https://xdaforums.com/t/guide-tcl-autostart-autolaunch-app-with-launch-on-boot.4450711/ tutaj jest to opisane.

Wtedy oba programy działają.

Wada? Projectivity launcher i tak psuje airplaya - aplikacja uruchamia się na czarnym tle... Pada też homekit.
 
Do góry