TCL 55C805/55C809 Temat zbiorczy

ptaq707

Member
Przypominam, że ta "chwila" trwa już kilka miesięcy. Kupując tv za 5,5k powinieneś mieć pewność, że podstawowa funkcja telewizora, czyli oglądanie telewizji będzie działać bezbłędnie. To nie jest jakaś magia, bo tv za 1k to potrafią, a Tcl nie potrafi.
hehe, dokladnie tak jak piszesz.. Po to wlasnie sa takie fora jak to zeby wymieniac sie info by moc dokonywac wlasciwych wyborow.. ;)
ja poki co nie kupuje c805/809 (mam xe9005) i czekam az ludzie potwierdza usuniecie problemow wspomnianych przez forowiczow.. Pamietac trzeba tez ze smart tv moga byc uzywane na kilka sposobow i nie wszystkie funkcje musza dzialac idealnie (czy w ogole dzialac.. 😂 ). ja np czasem uzywam boxa polsatu (mecze) i czasem podlacze PCta a reszte czasu spedzam w Android tv tj yt, i inne aplikacje streamingowe.. wbudowanych w tv dekoderow w ogole nie uzywam.. tak wiec jak widzisz problemow z tv mialbym mniej choc niektore mnie interesujace ludzie wciaz zglaszaja.. np problemy w trybie gra.. albo podczas ogladania sportow (aplikacje streamingowe i box przez hdmi) ludzie nie sa zadowoleni.. czy skalowanie gorszej jakosci materialow tez ponoc wypada srednio..
co do FW - w tym tv jest nowy procek, w obecnych czasach testy robi sie na ludziach.. czytalem ze roznie bywa z tcl jesli chodzi o update.. nadzieja jest iz to wlasnie nowy procesor ktory musi dostawac update od vendora i moze samo tcl wprowadzi usprawnienia w ich nowe produkty z tym procesorem.. wiec nadzieja jest a zycie zweryfikuje.. ;)
pozdro.
 
Ostatnia edycja:

rafmik

Member
Przypominam, że ta "chwila" trwa już kilka miesięcy. Kupując tv za 5,5k powinieneś mieć pewność, że podstawowa funkcja telewizora, czyli oglądanie telewizji będzie działać bezbłędnie. To nie jest jakaś magia, bo tv za 1k to potrafią, a Tcl nie potrafi.

To jest rękojmia i niezgodność z umową.
Zresztą, przed zakupem zapoznałem się z kartą informacyjna produktu (ROZPORZĄDZENIE DELEGOWANE KOMISJI (UE) 2019/2013) w pkt. 21 okres wsparcia jest oznaczony jako 8 lat od daty zakończenia wprowadzania do obrotu. Więc brak aktualizacji Androida w zakresie łatek bezpieczeństwa to jest niezgodność z umową.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Zapraszam.
Stoi , działa z DVB-T nic nie zanika.
Zmień na drugą sztukę.
Sprawdź wzmocnienie sygnału.

Zapraszamy na pokaz.
Spokojnie potrafi
Najśmieszniejsze jest powielanie informacji bez sprawdzania na własne oczy !
Ale taki znany już koloryt
Nie widziałem ale wiem...
 

Marlo

Active member
Ja liczę że TCL odrobi lekcję , że w modelach które wejdą do sprzedaży w 2024 ,
wszystko zostanie poprawione , mam na celowniku 55C855 i 65C955 , przyzwyczaiłem
się do Androida , a tylko TCL i Sony ma TV z tym systemem które mają strefowe przyciemnianie.;)
 

MavenDE

New member
Nie kupiłem jeszcze telewizora i wróciłem na forum poczytać o TCL 805. Widać, że firma żart. Matryce odrzuty z Samsunga,
najróżniejsze cyrki. Tu coś nie działa, tam się zawiesza, tu piksele martwe, tam artefakty. Wszystko to, za 3000 czy 5000 zł.
Mam tu 8 letniego Samsunga 49 cali i śmiga pięknie. Żadnych martwych pikseli i innych problemów, a aktualizacje jeszcze w
połowie 2023 dostawałem. Hmmm czyli nie ma sensu kupować TV tej firmy przez osoby, które są wymagające wobec produktu.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
LG ,65c31 masz teraz dla członków forum za 6800 zł i to z pakietem gratisów dodatkowo o wartości 500 zł
 

tdk76

Member
Ciekawe jaka będzie cena LG c4
Teraz 5tys jest za 55 c3 jeszcze poczekam aż spadnie 65 calowy teraz -6.5tys
na premierę i min do września 2024 pewnie ok 2x droższy niż teraz c3, a zmiany w c4 nie są warte takiej dopłaty względem c3. Zamiast czekać na c4 lepiej teraz kupić g3 albo c3 w dobrej cenie.
 

bazitech

New member
U mnie nie zauważyłem braku płynności w 4k z HDR, ale praktycznie nadrabiałem zaległości na Apple TV+.
Postaram się w tym tygodniu obejrzeć coś na Netflixie, HBO max, Disney+ i Prime.

Na skyshowtime nie ma probkemu żadnego, ale tam jest tylko 1080p.

Yt bywa nadal różnie. Mam wrazenie że na części materiałów obraz lekko miga, do tego tło jest bardziej rozmazane niż na starym tv.

Postaram się też kodi przetestować i jakieś dobrej jakości pliki w mkv.


Do testów zostal też obraz z Xboxa.


U mnie jest znowu inny problem. Masz tv podłączony do sieci po wifi czy ethernet?

Ja mam po ethernecie i po wybudzeniu TV nie mam internetu, muszę albo odpiąć i wpiąć kabel lub zrobić test dzialania sieci (ustawienia wifi i ostatnia pozycja w menu). Wtedy zaczyna działać.

Samo Tobie zaproponowało aktualizacje? U mnie nadal fabrycznie.
Poszla aktualizacja tylko Google tv czy też firmware?
Mam pytanie mam 65C745 i nie moge zainstalowac apki Skyshowtime bo mam info ze w moim kraju nie dziala, jak to zrbiles bo zakladam ze tv softwarowo sa podobne że to działa?
 

Milk

New member
Mam podobny problem z TCL 55c845. Na dvbt co kilka minut pojawiają się na chwilę artefakty, pokazuje na ułamek sekundy zanik sygnału, na innym tv z tej samej anteny nie ma problemu. Na tym samym TCL z podłączonym tunerem dvbt z tą samą anteną problem też się nie pojawią.
Czy to powszechny problem w TCL, czeka mnie wymiana TV? Obawiam się problemów przy reklamacji i odpowiedzi, a my sprawdzamy i u nas działa.
 

Drozdu89

New member
Witam serdecznie. Jestem tu nowy, a generalnie założyłem konto tylko by uzyskać jakaś pomoc w wyborze TV, bo widzę że jest tu sporo ludzi z doświadczeniami ;)

Zastanawiam się nad telewizorem do 4500-4600 i ma to być 65cali, matryca 120hz do konsol ps5 i XsX oraz serwisów wszelakich. No żeby ładny obraz był itp
I tak po wielu dniach poszukiwań stanąłem przed wyborem spośród kilku modeli:
LG 65qned823re
Samsung 65q77C
Samsung 65q80C
Phillips 65pus8818
Hisense 65e7kq pro

Dziś zainteresowałem się TCL C805, który na papierze wygląda wprost kapitalnie i cenę ma atrakcyjną na dzień dzisiejszy. Poprzegladalem i praktycznie w każdym rankingu są TCL, o samym 805 pozytywne testy. Ale komentarze od ludzi już nie napawają optymizmem.
Naprawdę jest tak źle z tym softem Tcl i czym to się objawia?

Co byście doradzili? Może jakiś inny model?
Ja ogólnie nie mam też aż takiego oka do szczegółów ;)
Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam Adrian!
 
Do góry