TCL 55C805/55C809 Temat zbiorczy

rafmik

Member
Pozwoliłem sobie założyć temat zbiorczy dla TCL 55C805/55C809 (to jedno i to samo chyba, po prostu nazwa 809 to chyba pod sieć handlową Media Expert).



U mnie TV dzisiaj odpalony, chwilkę pooglądałem i już widzę, że trzeba jakoś skalibrować obraz w różnych trybach (standard, HDR, DV etc)
Wie ktoś może jak się za to zabrać? Jakiś gotowiec ustawień od których warto zacząć próbować?

Po godzinie testów (samo YouTube), widzę że na fabrycznych ustawieniach jest mniej płynnie niż na starym TV FHD (Samsung UE46C6000) i pojawiają się czasami artefakty.
Dodam, że na razie oświetlenie mam słabe, czekam na zestaw Govee DreamView T1 (ma dojechać do mnie w poniedziałek/wtorek).
 

yunantea

New member
Po godzinie testów (samo YouTube), widzę że na fabrycznych ustawieniach jest mniej płynnie niż na starym TV FHD (Samsung UE46C6000) i pojawiają się czasami artefakty.
Mam wersję 65 cali 65C805

Mam wrażenie że problem dekodowaniu w telewizorze, chyba sprzęt nie wyrabia, mam problem z płynnością odtwarzania materiałów 4K w różnych aplikacjach, dysnay+, prime, yt.

Nawet zdalnie odpaliłem wersję blu-ray i ani VLC czy exoplayer nie odtwarzały płynie. Mimo że źródło nie miało problemów z buforem.

Jutro podłącze Chromecast i zobaczę jak to wygląda.

Aktualizacja na listopad się zrobiła oprogramowania.

Ktoś na forum ma podobne problemy jeszcze?
 

rafmik

Member
Mam wersję 65 cali 65C805

Mam wrażenie że problem dekodowaniu w telewizorze, chyba sprzęt nie wyrabia, mam problem z płynnością odtwarzania materiałów 4K w różnych aplikacjach, dysnay+, prime, yt.

Nawet zdalnie odpaliłem wersję blu-ray i ani VLC czy exoplayer nie odtwarzały płynie. Mimo że źródło nie miało problemów z buforem.

Jutro podłącze Chromecast i zobaczę jak to wygląda.

Aktualizacja na listopad się zrobiła oprogramowania.

Ktoś na forum ma podobne problemy jeszcze?


U mnie nie zauważyłem braku płynności w 4k z HDR, ale praktycznie nadrabiałem zaległości na Apple TV+.
Postaram się w tym tygodniu obejrzeć coś na Netflixie, HBO max, Disney+ i Prime.

Na skyshowtime nie ma probkemu żadnego, ale tam jest tylko 1080p.

Yt bywa nadal różnie. Mam wrazenie że na części materiałów obraz lekko miga, do tego tło jest bardziej rozmazane niż na starym tv.

Postaram się też kodi przetestować i jakieś dobrej jakości pliki w mkv.


Do testów zostal też obraz z Xboxa.


U mnie jest znowu inny problem. Masz tv podłączony do sieci po wifi czy ethernet?

Ja mam po ethernecie i po wybudzeniu TV nie mam internetu, muszę albo odpiąć i wpiąć kabel lub zrobić test dzialania sieci (ustawienia wifi i ostatnia pozycja w menu). Wtedy zaczyna działać.

Samo Tobie zaproponowało aktualizacje? U mnie nadal fabrycznie.
Poszla aktualizacja tylko Google tv czy też firmware?
 

ptaq707

Member
a mnie interesuje czy przed aktualizacja nie bylo lepiej.. ;) tzn. czy aktualizacja czegos nie zepsula.. (czasem jedna aktualizacja cos moze naprawic rownoczesnie cos innego zepsuc.. ;) )
 

yunantea

New member
Po aktualizacji sam google tv działa sprawniej.
Mniejsze przeploty artefakty w 4K ale nadal są.
Widzę że post o możliwości pobrania ręcznie aktualizacji znikł, pewnie z powodu linków, ale generalnie można pobrać ręcznie z Telegrama - kanał "TCL Android TV Updates", tam szukać po modelu.
IMG_20231213_081350314_HDR_AE.jpg
 
Ostatnia edycja:

rafmik

Member
Po aktualizacji sam google tv działa sprawniej.
Mniejsze przeploty artefakty w 4K ale nadal są.
Widzę że post o możliwości pobrania ręcznie aktualizacji znikł, pewnie z powodu linków, ale generalnie można pobrać ręcznie z Telegrama - kanał "TCL Android TV Updates", tam szukać po modelu.


To aktualizacja OTA czy z USB (plik z Telegrama)?
 

ptaq707

Member
Witam, bedzie jakis Test/Review TCL c805/809 ? Wiem ze to nowa seria ale pierwsze sztuki juz sa od kilku miesiecy a niestety w "necie" malo konkretnych materialow na temat tych tv.. ;)
 

krzychoo75

New member
U mnie na 65C805 zanika sygnał na tv naziemnej i robią się artefakty na ekranie wraz z zanikiem dźwięku. I tak co kilka minut. Dodam, że na tej samej antenie są wpięte 2 kolejne telewizory (LG i Samsung) i takich cudów nie ma. Do tego resetował się GoogleTV.
Telewizor trafił do serwisu, wymienili ponoć płytę główną i resety GoogleTV znikły, ale zanikanie sygnału pozostało.
Tak od siebie nie polecam tego telewizora.
 

ptaq707

Member
U mnie na 65C805 zanika sygnał na tv naziemnej i robią się artefakty na ekranie wraz z zanikiem dźwięku. I tak co kilka minut. Dodam, że na tej samej antenie są wpięte 2 kolejne telewizory (LG i Samsung) i takich cudów nie ma. Do tego resetował się GoogleTV.
Telewizor trafił do serwisu, wymienili ponoć płytę główną i resety GoogleTV znikły, ale zanikanie sygnału pozostało.
Tak od siebie nie polecam tego telewizora.
Heja,
a to zalezy do czego.. Ludzie pisali na forach od samego poczatkuna ze wystepuje ten problem.. Wiec trzeba poczekac na fw update (poprawki, jesli w ogole beda.. ;) ). Do yt, netflix etc. tv spisuje sie dobrze, przynajmniej ludzie tak pisza.. Tak wiec na te chwile tv nie nadaje sie do dvb-t i dvb-s, reszta zrodel OK ;)
 

ptaq707

Member
Linków nie można chyba tu dodawać,
więc szukaj na grupie telegram TCL Android TV Updates, pliku
Kod:
V8-T653T01-LF1V062.zip
Aha, zapomnialem dodac ze rowniez ludzie pisali o Update FW z nieznanego pochodzenia (nie oficjalne zrodlo lub przeznaczenie do innego modelu tv) oznacza utrate gwarancji. Czytalem rowniez oburzenie z tego powodu co calkowicie jest bez zasadne.. Nieodpowiedni FW moze uwalic plyte glowna (MB) i tv nawet moze sie nie odpalic, pol biedy jak bedzie dzialal zle.. ;) Tak wiec tylko uprzedzam bo jakies tam doswiadczenie mam z updatami fw (kilka tysiecy zrobilem i rozne akcje widzialem.. ;) ) na roznego rodzaju sprzetach tj komputery osobiste, firmowe czy servery.. (zawsze mam dreszczyk emocji czy sie uda.. ;) )
 

krzychoo75

New member
Heja,
a to zalezy do czego.. Ludzie pisali na forach od samego poczatkuna ze wystepuje ten problem.. Wiec trzeba poczekac na fw update (poprawki, jesli w ogole beda.. ;) ). Do yt, netflix etc. tv spisuje sie dobrze, przynajmniej ludzie tak pisza.. Tak wiec na te chwile tv nie nadaje sie do dvb-t i dvb-s, reszta zrodel OK ;)
Telewizor, który nie nadaje się do oglądania telewizji???
To jak samochód, który nie jeździ ale można do niego wsiąść, posłuchać muzyki, bo ma dobre audio i jest ciepło, bo ogrzewanie też działa.
Brzmi jak jakiś chory żart.
 

ptaq707

Member
Telewizor, który nie nadaje się do oglądania telewizji???
To jak samochód, który nie jeździ ale można do niego wsiąść, posłuchać muzyki, bo ma dobre audio i jest ciepło, bo ogrzewanie też działa.
Brzmi jak jakiś chory żart.
pls nie mierz wszystkich ludzi swoja miara tzn malo ludzi uzywa takiej konfiguracji jak Ty (raczej zadna babcia czy dziadek nie kupia takiego tv do ogladania naziemnej tj dvb-t ;), kupia cos tanszego..), zwykle ludzie uzywaja jakiegos boxa od providera typu c+, polsat itp a to wszystko idzie przez hdmi a nie przez wbudowane dekodery w tv tj dvb-t i dvb-s. No z tymi "procentami" kto jakiej konfiguracji uzywa to moze przesadzilem, nie znam statystyk, przyznam sie.. ;) co nie zmienia faktu ze NA TE CHWILE ten model tv ma problemy o ktorych pisales i jesli juz to uzywac go nalezy przez porty hdmi lub yt, netflix itp.

ps. zostawiam tylko info bo nie wszyscy czytaja wszystkie posty itd. ;) prosze to potraktowac jako takie "male podsumowanie" ;)
 

krzychoo75

New member
pls nie mierz wszystkich ludzi swoja miara tzn malo ludzi uzywa takiej konfiguracji jak Ty (raczej zadna babcia czy dziadek nie kupia takiego tv do ogladania naziemnej tj dvb-t ;), kupia cos tanszego..), zwykle ludzie uzywaja jakiegos boxa od providera typu c+, polsat itp a to wszystko idzie przez hdmi a nie przez wbudowane dekodery w tv tj dvb-t i dvb-s. No z tymi "procentami" kto jakiej konfiguracji uzywa to moze przesadzilem, nie znam statystyk, przyznam sie.. ;) co nie zmienia faktu ze NA TE CHWILE ten model tv ma problemy o ktorych pisales i jesli juz to uzywac go nalezy przez porty hdmi lub yt, netflix itp.

ps. zostawiam tylko info bo nie wszyscy czytaja wszystkie posty itd. ;) prosze to potraktowac jako takie "male podsumowanie" ;)
Przypominam, że ta "chwila" trwa już kilka miesięcy. Kupując tv za 5,5k powinieneś mieć pewność, że podstawowa funkcja telewizora, czyli oglądanie telewizji będzie działać bezbłędnie. To nie jest jakaś magia, bo tv za 1k to potrafią, a Tcl nie potrafi.
 
Do góry