TCL 55C805/55C809 Temat zbiorczy

yunantea

New member
Witam serdecznie. Jestem tu nowy, a generalnie założyłem konto tylko by uzyskać jakaś pomoc w wyborze TV, bo widzę że jest tu sporo ludzi z doświadczeniami ;)

Zastanawiam się nad telewizorem do 4500-4600 i ma to być 65cali, matryca 120hz do konsol ps5 i XsX oraz serwisów wszelakich. No żeby ładny obraz był itp
I tak po wielu dniach poszukiwań stanąłem przed wyborem spośród kilku modeli:
LG 65qned823re
Samsung 65q77C
Samsung 65q80C
Phillips 65pus8818
Hisense 65e7kq pro

Dziś zainteresowałem się TCL C805, który na papierze wygląda wprost kapitalnie i cenę ma atrakcyjną na dzień dzisiejszy. Poprzegladalem i praktycznie w każdym rankingu są TCL, o samym 805 pozytywne testy. Ale komentarze od ludzi już nie napawają optymizmem.
Naprawdę jest tak źle z tym softem Tcl i czym to się objawia?

Co byście doradzili? Może jakiś inny model?
Ja ogólnie nie mam też aż takiego oka do szczegółów ;)
Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam Adrian!
Co do płynności to aktualizacja V8-T653T01-LF1V098, poprawiła problemy. Działa dobrze Android TV. Właśnie sprawdziłem jest nowsza wersja.
Na temat tunera nie wypowiem się bo nie oglądam i nie mam dostępu do telewizji linearnej.

Jest już V8-T653T01-LF1V101, jutro wygram.

Pobieram OTA z grupy na telegramie, ale na forum XDA też widziałem wrzucają, też pewne źródło.

W sumie to oficjalne oprogramowanie tcl w telewizorze przepuszcza w ramach OTA wiec są te aktualizacje certyfikowane.

Dziwne że same się zaciąga z dużym opóźnieniem w ogóle się w ogóle pojawią.

Myślę że najlepiej zdać się na @kiki zobaczyć samemu i wybrać.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Bardzo słuszna uwaga .
Najlepiej sprawdzić na własne oczy.
Albo dokładnie sprawdzić przy kalibracji - przed wysyłką
 

Drozdu89

New member
Hmm na jakieś ręczne wgrywanie aktualizacji odpada, bo zwyczajnie za głupi jestem ;) dla mnie tv ma działać po prostu.
Podłączam Xboxa i Ps5 ma śmigać, włączam Apple TV i ma śmigać. Tylko tyle i aż tyle.
 

Milk

New member
Na zrywanie obrazu I restarty c845 znalazło się lekarstwo. Zgłosiłem problem do sprzedawcy, przyjechał serwisant wgrał aktualizację i tv śmiga bez problemu. Nie zrywa i nie restartuje się. Jedyny problem jaki pozostał to że działające hbbtv ale przestałem korzystać z tej funkcjonalności.
Serwis gwarancyjny TCL to porażka. Dwa zgłoszenia i zero działań. Dopiero po zgłoszeniu w ramach rękojmi do MediaExpert naprawa w ciągu kilku dni.
 

maciejnow

New member
Witam wszystkich.
Model telewizora to 50C809.
Mam duży problem z ghostingiem w grach, nie wiem jak ładnie nazwać to po polsku, ale chodzi o ten "efekt ducha", szczególnie widoczny obok naszej postaci przy szybkim obracaniu kamery. Trudno mi to ładnie opisać, ale tutaj macie o co chodzi https://www.reddit.com/.../mj6dpl/ghosting_on_my_new_tv/
Z reguły szukając rozwiązań w internecie ludzie piszą żeby wyłączyć polepszacze płynności i włączyć tryb gry - problem w tym że obie rzeczy mam zrobione, a ten efekt dalej występuje. W niektórych grach mniej to rozprasza w innych bardziej, najgorszy przykład zauważyłem w Lies of P okropnie to wygląda nawet przy niezbyt intensywnym kręceniu wokół bohatera. Próbowałem też innych portów hdmi, włączać i wyłączać tryb 120 fps na xboxie, innych trybów obrazu, nic nie pomaga.
Czy jest jakaś magiczna opcja którą muszę przestawić czy to po prostu charakterystyka ekranu i nic się nie da z tym zrobić? Muszę przyznać że mocno mnie to irytuje bo o ile filmy mega mi się podobają, tak z grami jest ciężko.
 
Do góry