TCL 55C70 czyli szlifowanie diamentu w klasie cenowej - test.

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
Może nie dziadowska firma bo to samo będzie można napisać o Sony czy Philipsie...po prostu każdy leży jeśli chodzi o androida w telewizorze,nie ma problemów z androidem na box-ach czy konsolach jak nVidia Shield ale problem leży w telewizorach.Android ma potencjał ale jeszcze nie teraz bo wiele koncernów produkujące telewizory na nim poległo.Trzeba czekać na reakcję TCL-a.To dla nich test czy wiedzieli co robią wstawiając androida do telewizorów
 
Ostatnia edycja:

janusz

New member
Bez reklam
Dokładnie, jakby w moim TCL coś nie działało to zwróciłbymy, w końcu jest gwarancja. Zawsze można kupić jakiś tv dla emeryta, gdzie smart ma 10 aplikacji na krzyż i nie narzekać.
Wystarczy przeczytać instrukcje i powołać się na niezgodność produktu z opisem.
 

Mangus112

New member
Dokładnie, jakby w moim TCL coś nie działało to zwróciłbymy, w końcu jest gwarancja. Zawsze można kupić jakiś tv dla emeryta, gdzie smart ma 10 aplikacji na krzyż i nie narzekać.
Wystarczy przeczytać instrukcje i powołać się na niezgodność produktu z opisem.

Nie jestem do końca przekonany czy taka reklamacja (NTZU) byłaby skuteczna. O ile mi wiadomo, producent/importer nie odpowiada za oprogramowanie firm trzecich. Czyli nie możesz reklamować laptopa bo windows 10 nie jest kompatybilny z twoją starą drukarką lub nowy telefon na androidzie bo aplikacja outlook nie synchronizuje Ci kontaktu z kalendarza google'a.
Kwestia takich reklamacji jest bardzo dyskusyjna i indywidualna. Już łatwiej zareklamować TV bo np. miał obsługiwać bluetooth a nie obsługuje. Dodatkowo wszyscy piszecie, że to nie działa na nowym androidzie 7, często 1 forma uznania reklamacji to naprawa (w tym przypadku pewnie powrót do androida 6 gdzie wszystko działało).
Może i prawo jest bardzo po stronie konsumenta, jednak dział prawny/serwisowy producenta już taki nie jest.
 

sulko

Member
Błędy w oprogramowaniu trzeba nagłaśniać, to jest nasze skuteczne narzędzie nacisku na producenta. Jeden krytyczny post może dla producenta oznaczać kilkaset mniej sprzedanych telewizorów a to już boli i mobilizuje.
 

janusz

New member
Bez reklam
Zgadzam się, po prostu należy to traktować jako zaletę. Można używać 6 ki i mieć lepszy system od innych tv lub próbować 7 ki, korzystając z jeszcze lepszego systemu z większą liczbą możliwości mając na uwadze, że niektóre funkcje mogą wymagać poprawy, choć u wielu działa wszystko dobrze.
 

surfer

New member
Witam wszystkich świątecznie. Ponieważ to dzień cudów, może ktoś będzie w stanie zaproponować mi coś ciekawego w zamian za dotychczasowy.
Zaciekawiła mnie marka TCL (może seria C, może X2), ale niewykluczone, że dla moich potrzeb zaproponujecie coś ciekawego.
Powinien być już 55", budżet około 4-4,5 tys choć aktualnie są ciekawe warunki kredytu 0% bez kosztów obsługi na 2 lata w euro (płacą również pierwszą ratę)

1. Odległość od ekranu? 2,3-2,5 m

2. Jak słońce świeci w pokoju? okna po lewej stronie (są rolety)

3. Jak duży jest pokój: około 25 m2

4. Preferowana technologia:

5. Jaki masz obecnie telewizor? Samsung PS51F8000 (plazma)

6. Jakie programy najczęściej oglądasz? regularna tv (piłka nożna, narty), filmy, sporadycznie gry z xbox

7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: wieczór

8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? różnie

9. Wolisz obraz ostry czy łagodny? wyważony

10. Matryca błyszcząca czy matowa? obojętnie

11. Preferowana wielkość telewizora? 55 cali

12. Preferowana marka? obojętnie

13. Czego nie lubisz w telewizorach? braku ostrości, płynnośći, bladych kolorów

14. Jakie urządzenia będą podłączone? dekoder nic+ i Xbox, dysk zewnętrzny z własnym zasilaniem (filmy HD)

15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń? 70% TV

16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z kątów bocznych? raczej na wprost

17. Czy ważne jest wifi ? tak

18. czy będziesz korzystać z widgetów? O co chodzi?

19. czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora? sporadycznie

20. czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD ? Tak, na pewno player TVN, TVP VOD

21. czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami? Tak

22. ma mieć 3D? nie ma znaczenia

23. ma mieć slot na karty SD ? może nie musi

24. ma mieć tuner DVB-S? tak

25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć? HDMI, HDMI arc dla kina domowego (Philips Fidelio)

26. Jaki masz sygnał: cyfrowy

27. ile programów HD? ~ to co nadaje nic+

28. ma stać czy wisieć? wisieć

29.Rozdzielczość: UltraHD

30.Dvb-t: tak, DVB-C: tak

31.Na czym najbardziej Ci zależy: dobrej jakości obraz i ładnym designie

32. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: 3-6

33.Sugerowana cena ? do 4500 zł

Dodatkowo nie powinien mieć problemu z odtwarzaniem różnego rodzaju filmów. Samsung nie dawał sobie rady tylko z moc (mam kamerkę która kręci w tym formacie). Potrafił z dysku otworzyć nawet ripy Blu-ray o wielkości 30Gb.

Zastanawiałem się nad Panasonikiem TX-58EX703 ale opinie są różne (min kłopot z różnymi kodekami filmowymi). Samsung MU7002 a może coś tańszego, gdzieś widziałem ciekawe informacje o jakimś Samsungu w granicach 2,5 tys, chyba serii 6.

Przy okazji zdrowych i spokojnych świąt, i audio lub video prezentów :)
 

krzysboj

New member
Witam jestem zainteresowany 55C70 i tu mam pytanie jak to działa z UPC oraz tv naziemną ,sporadycznie skorzystałbym z pozostałych opcji android itp.
Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
surfer - TCL X2 gra pod każdym względem lepiej niż Panasonic :
- obraz
- czerń
- podświetlenie
- aplikacje
- multimedia
- obsługa głosowa
- wirtualna myszka
- Android 17
- MxPlayer
- Terrarium
- Fazowane aluminium
- głośniki JBL -trójdrożne jedyne takie.
 

surfer

New member
kiki
dzięki za odpowiedź. X2 wydaje się bardzo ciekawą propozycją, na razie co mnie odstrasza od TCL to mnogość problemów softwarowych (niezależnie, możesz podać mi aktualną cenę i czy są ewentualne dodatki promocyjne?).
Czy mógłbyś również (lub koledzy z forum) podpowiedzieć, czy dla moich preferencji jak również z racji tego, że dotychczasowa plazma odpowiadała mi obrazem rozważanie Samsung MU8002 (już droższy)/7002, Sony XE9005.XE8577 (choć Sonego nie oglądałem zbyt dokładnie, moi znajomi mają, ale już nie pamiętam modelu. Wiem, że wkurzało mnie menu oraz powolność działania EPG i aplikacji) ma sens versus TCL? A może OLED LG 55EG9A7V. Oczywiście cały czas mówimy o rozmiarze 55". Przy możliwych ratach 0% można pokusić się o lekki dystans do ceny :)
 
Ostatnia edycja:

surfer

New member
Z racji wyprzedaży, odwiedziłem dzisiaj jeden z dużych sklepów RTV z zamiarem obejrzenia i potestowania z pena Oleda LG 55eg9a7v oraz TCL z naszego tematu. Od razu zaznaczę, że niczego nie zmieniałem jeśli chodzi o tryby obrazu, poza zejściem z tryby żywego lub podobnie się nazywającego w TV. Nie włączałem również żadnych polepszaczy.
Niestety, oba TV mnie rozczarowały Na penie miałem demo mkv w formacie Full HD (trailer Ostatni Jedi), do tego film z mojej kamerki sportowej w formacie Full HD oraz dema producentów (LG, Samsung oraz Sony w formatach Full HD, z wykorzystaniem HDR oraz 4K).
Najpierw Oled. Tutaj obraz był ok, nie widziałem smużenia (zwłaszcza na filmie z kamerki gdzie był zjazd na nartach i zmiany tonacji (cień, ostre słońce, biel śniegu). Generalnie było ok poza jednym elementem. A mianowicie ta znakomita, reklamowana czerń. Była znakomita, poza jednym faktem - była wszędzie, zlewała się w jedną plamę. Nie było widać żadnych linii, załamań na granicach szarości i czarnego. Żebyśmy wiedzieli o czym mówimy podaję link do wykorzystanego trailera - np moment gdy Kylo Ren schyla się po miecz - rękawica to jedna czarna plama.
Następnie poszedł TCL. Tutaj z kolorami było nie najgorzej, ale już przy tym samy demie z kamerki za jadącą postacią widać było wyraźne rozmycie i wydaje mi się, że panel 60Hz pokazuje swoje wady. Dodatkowo wczytywanie plików trwa długo i na początku odtwarzania występują przycięcia (to wina 1Gb pamięci). Może te wady eliminuje X2?
Oczywiście powiecie, że wszystko trzeba skalibrować, ale chyba nie da się tych aspektów o których piszę poprawić drastycznie.

Na koniec sprzedawca pokazał mi Sony (markę, której dotąd nie brałem pod uwagę), model kd 55xe8596 (android). I wydaje mi się, że może być złotym środkiem, tym bardziej, że panel 100Hz (a może 120Hz), HDR, Android, tryb Kino i Kino Pro bardzo zbliża moje odczucia do plazmy jaką mam aktualnie (Samsung PS51F8500).

Cenowo:
TCL: 2999
LG: no i zonk, na pewno poniżej 4999, bo mieli wyprzedaż, chyba coś koło 4700
Sony: 4299

I co o tym myślicie?
 

Mangus112

New member
Ciekawi mnie kwestia oleda. Musze tez wybrac sie i potestowac. Jak wypadal sony na tle tla, bo ma mniejszy kontrast ale matryce 120hz. Ewentualnie w tym przedziale samsung mu7002.
Co do smug, rozmycia sprawdz prosze nawet 60hz markowy tv tylko wlaczonym polepszaczem.
Ja testowalem ruch lini w poziomie, to sony xe85 slabo wypadal z wylaczonymi motion plus.
Co do oleda mialem go potestowac ale wszystkie materialy bylt w hevc i glownie hdr. Z testów i filmików na yt nie zaobserwowalem az takich problemow. Prawdopodobnie podswietlenoe bylo minimalne, bo oled ma bardzo dobra skale szarosci.
 

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
Jak ten oled nie był ustawiany to nie dziwię się że tak wypadł...żaden telewizor dobrze nie zagra na ustawieniach tylko włączenia i pozostawienie go na półce sklepowej...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
TCL przecież to zupełnie inna klasa.
Ma RAM 2GB pamięci a nie jeden!.
W swojej klasie 55C7006 i z jakością i z wyposażeniem
Jest bardzo dobry!

Oled to inna bajka.
 

surfer

New member
Ciekawi mnie kwestia oleda. Musze tez wybrac sie i potestowac. Jak wypadal sony na tle tla, bo ma mniejszy kontrast ale matryce 120hz. Ewentualnie w tym przedziale samsung mu7002.
Co do smug, rozmycia sprawdz prosze nawet 60hz markowy tv tylko wlaczonym polepszaczem.
Ja testowalem ruch lini w poziomie, to sony xe85 slabo wypadal z wylaczonymi motion plus.
Co do oleda mialem go potestowac ale wszystkie materialy bylt w hevc i glownie hdr. Z testów i filmików na yt nie zaobserwowalem az takich problemow. Prawdopodobnie podswietlenoe bylo minimalne, bo oled ma bardzo dobra skale szarosci.

To w takim razie zobaczę jeszcze tego oleda z kombinowaniem szarością. HDR nie sprawdzisz na nim bo nie przyjmuje takiego sygnału. Miałem sample i niestety komunikat o braku możliwości odtworzenia pliku.
Na Sonym sprawdzałem właśnie przemieszczanie się w poziomie i nie było źle. Co do tła było ok, wyraźnie widać było różnice np w ciemnych obrazach jak również wyraźne różnice pomiędzy różnymi scenami.

Wysłane z mojego NX563J przy użyciu Tapatalka
 

surfer

New member
TCL przecież to zupełnie inna klasa.
Ma RAM 2GB pamięci a nie jeden!.
W swojej klasie 55C7006 i z jakością i z wyposażeniem
Jest bardzo dobry!

Oled to inna bajka.

Kiki, nie twierdzę, że tcl to to samo, ale na materiałach z pena zanim ruszyły, wszystko się cieło. A ile ma ramu nie sprawdzę. A tego nie powinno być na tv bądź co bądź z 2017r. Co do wyższej klasy, mam nadzieję że obraz będzie znacząco lepszy w serii X2 (cały czas czekam na twoją ofertę).

Wysłane z mojego NX563J przy użyciu Tapatalka
 
Do góry