TCL 50s7806 test otwarty telewizora - czyli jaka jest realna wartość chińskich telewizorów na światowym rynku ?

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Tak.Pvr działa z sygnałem z telewizora tj.telewizji naziemnej,ale przypuszczam że z satelity ale przez moduł CI też powinno działać.

Dobrze przypuszczasz. Sygnał T/C/S z modułem CI czy bez nagrasz o ile sygnał nie pochodzi ze źródeł zewnętrznych, a z anteny/kabla.
Ja mam kabłówkę i dekoder na CI i spoko nagrywa.
 

WSE

New member
TCL 58s7806 ostatnie oprogramowanie ...v 498 uruchomiłem kod 1950 po informacji od pasqui i działa pvr nie jestem pewien timeshift ?

W głownym menu pojawił sie cos takiego jak Lista audycji to bedzie timeshift
Ddoatkowo z nowych opcji w menu głownym mam pvr - ktore działa normalnie z tv naziemna
i cos co nie wiem do czego jest -przesuniecie czasowe zostawiam to na automat .
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
W głownym menu pojawił sie cos takiego jak Lista audycji to bedzie timeshift
Ddoatkowo z nowych opcji w menu głownym mam pvr - ktore działa normalnie z tv naziemna
i cos co nie wiem do czego jest -przesuniecie czasowe zostawiam to na automat .

Timeshift to masz po to, żeby określić czas nagrywania po naciśnięciu przycisku REC podczas oglądania.
Pewnie gdzieś w Menu masz określony ten czas i możesz go zmienić. Tryb auto może być np 120 minut.
Tak mi się wydaje bo nie korzystam na codzień z tej funkcji.
 

tomek5

New member
Wydawało mi się że timeshift zatrzymuje oglądany program a także można cofać (oglądać dowolny fragment od momentu włączenia kanału do momentu "na żywo")również bez nagrywania.
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Wydawało mi się że timeshift zatrzymuje oglądany program a także można cofać (oglądać dowolny fragment od momentu włączenia kanału do momentu "na żywo")również bez nagrywania.

Pewnie jest tak jak mówisz, a ja się wcześniej myliłem.
Widocznie skojarzyłem to z inną funkcją.
Miałem wyłączoną funkcję tzw Rew Live Tv. Po jej włączeniu mogę zatrzymać i cofnąć. :)
 

Adir

New member
Żebym miał pewność, to dopytam. Mam tv z Vectry, oni dają kartę przypisaną do dekodera, ale mam również od nich moduł i kartę (musiałbym zamienić z innym tv) jeśli oglądam przez dekoder to nie nagram, a jeśli przez moduł ci+ to nagram ? (problem z modułem w tym tv jest taki, że nie układa kanałów tematycznie, lecz alfabetycznie - totalna porażka)

Wysłane z mojego SM-N910C
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Żebym miał pewność, to dopytam. Mam tv z Vectry, oni dają kartę przypisaną do dekodera, ale mam również od nich moduł i kartę (musiałbym zamienić z innym tv) jeśli oglądam przez dekoder to nie nagram, a jeśli przez moduł ci+ to nagram ? (problem z modułem w tym tv jest taki, że nie układa kanałów tematycznie, lecz alfabetycznie - totalna porażka)

Wysłane z mojego SM-N910C

Z dekodera po hdmi do tv nie nagrasz na dysk. Z modułem CAM nagrasz bo sygnał masz podany na wejście antenowe.
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
problem z modułem w tym tv jest taki, że nie układa kanałów tematycznie, lecz alfabetycznie - totalna porażka

U mnie też moduł przyjmuje kanały jak leci. Raczej tuner w tv odpowiada za kolejność kanałów. Moduł to tylko dekoder. Edycję robię w menu tv.
 
Ostatnia edycja:

WSE

New member
Mozna sobie poukładac kanały dowoli

option - ustawienia- kanał-organizer i tu sa opcje do układania .

Nie pamietam do czego te kody . Najlepiej wklepac i sprawdzic . Chociaz ja sie wyleczyłem od sprawdzania bo zresetowałem sobie wszystkie ustawienia przez przypadek włacznie z lista kanałow. Musiałem na infolinie tcl dzwonic zeby zmienic domyslny kraj przy szukaniu kanałow od poczatku bo TV pokazywał mi Wielka Brytanie, a gdy chciałem zmienic na Polske to wołał kod (tu same kody wszedzie ) dostepu do zmiany domyslnego ktaju . Całe szczescie sympatyczny pan mi podał kod 1234 lub 0000 jeszcze jakies inne zaczął wymieniac ale ten pierwszy załawił sprawe .

Jeszcze tylko sortowanie , ustawienia parematrow obrazu i narazie mam dosyc grzebania w mench serwisowych :D
 
Ostatnia edycja:

mygen

Member
Tak z ciekawości wbiłem na stronę Thomsona i pobrałem oprogramowanie dla jakiegoś tam telewizora i co ujrzałem:

Soft Thomsona software_65ua6606.zip 395.1 Mega
Soft TCL software_u58s7806s.zip 395 Mega

W środku plik opisujący jak zainstalować soft taki sam jak dla TCL-a (w pdf-ie). Nawet logo TCL tam było :).

Soft tak samo stary jak dla TCL-a z sierpnia 2016.

W srodku nazwy pliku:

Thomson V8-NT67F01-LF1V498.bin
TCL V8-NT67F02-LF1V498.bin

Ot taka ciekawostka.
 

WSE

New member
Ciekawa rzecz .
Sprawdziłem sobie 2 pierwsze z brzegu TV Thomsona UHD 65 calowe 65ua8796 i 65ub6416 i oby dwa dostały ta sama aktualizacje tj V8-NT67F01-LF1V498 .Z tym ze w TCL-ach jednak jest drobna roznica V8-NT67F02-LF1V498 . Pewnie chodzi o logo :D

Potwierdza sie to ze elektronika we wszystkich TV jest ta sama z poblokowanymi przez producenta funkcjami w nizszych modelach
 

mygen

Member
Tak się zastanawiam czy jakby próbować wgrać to dla Thomsona na TCL-a czy by poszło :).

Mi tak naprawdę do szczęścia brakuje, żeby z dysku sieciowego czytał napisy. Mając dysk sieciowy i nie mogąc z tego korzystać to porażka.
 

mawro22

New member
czy może ktoś przetestować przyspieszenie tv dodając usb (pendrajw sformatowany w fat32) włożony do tv w miejsce usb podobno tv kożysta z niego jak z partycji wymiany i znacząco przyspiesza ja dopiero będe mógł za tydzięń to wytestować youtube.com/watch?v=hM3b9ofBO_c
 

Adir

New member
Ciekawe dlaczego producent nie chwali się takimi rozwiązaniami. Moim zdaniem to fake. Ewentualnie działa tam, gdzie producent podaje taka możliwość.

Wysłane z mojego SM-N910C
 

mygen

Member
Dla tych co mają serwerki sieciowe i ciągnie napisów. Za pomocą programu MKVToolNix (lub inny) można zmuksować napisy z filmem/serialem itd i telewizor to łyka. Nie jest to rozwiązanie idealne ale jakieś tam jest poza kopiowaniem na dysk usb/pendrive.
 
Do góry