TAGA HARMONY F100 v2

WiTT

New member
Bez reklam
bebzun - jak tam, byłeś na odsłuchach, coś się poprawiło? :)

I po co odrazu rezygnować z KD ;) wiadomo że wzmak to wzmak a Platinusy wręcz szaleją ze wzmakiem. Wystarczy Ampli z PRE-OUT i do tego wzmak i jest kompromis, bez strat :)
A na zapas mocy to też NAD ;)
 

WiTT

New member
Bez reklam
Coś kolega bebzun zacichł, a jesteśmy ciekawi jak tam kolejne odsłuchy? A może już zakup dokonany? ;)

A jeszcze warto zauważyć, kolega Festan06 dołączył do klubu posiadaczy Platinusów!! :) Zauważyłem w stopce że jako chyba pierwszy stał się posiadaczem nowej linii Platinum Slim :) Czekamy na kilka słów wrażeń! ;)
 

yiabol

New member
taga platinium b-40

Witam,
Po wielu godzinach spędzonych na różnych forach dotyczących audio zdecydowałem się na zakup monitorów taga platinum b40.
Kolumienki są u mnie już tydzień i nie przestają mnie zaskakiwać. Grają w umeblowanym pokoju o powierzchni 18m2 pod amplitunerem Sherwood R-607.
Zauważyłem, że z upływem czasu głośniki nabrały większej dynamiki oraz szczegółowości.
Mogę śmiało potwierdzić to, co pisał o nich użytkownik Qinrod.
B-40tki potrafią wiernie odwzorować całe pasmo przenoszenia z nawet zadowalającą reprodukcją niskich tonów. Dźwięk jest przejrzysty, szybki, detaliczny i co ważne - nie męczy.
Mimo to niekiedy brakuje tych najniższych rejestrów ale do stereo można się obyć bez subwoofera.
W kinie potrafią zaskoczyć krystaliczną barwą dźwięku oraz spójnym brzmieniem.
Jakość wykonania - zadowalająca. Wrażenia z odsłuchu - ponadprzeciętne :-o

Dla mnie głównymi kryteriami, którymi kierowałem się przy wyborze były możliwości sprzętu, cena oraz ich wielkość. (Gdzieś po drodze również przedni BR.)

Pozdrawiam.
 

WiTT

New member
Bez reklam
No witamy kolegę, zadowolonego kolejnego użytkownika Platinusów :)

Tydzień to dużo i zarazem mało. Daj im nawet bym powiedział z miesiąc i więcej, a zaskoczą zapewne jeszcze lepiej :) Ja mam swoje półtora roku i wciąż mam wrażenie że się układają, grają codziennie lepiej, cały czas mnie zaskakują potencjałem i brzmieniem ;)

Pozdr.
 

Pap76

New member
Takie pytanko... - Ma ktoś Platinum v2 F-60? Chodzi mi o jakiegoś dobrego wzmaka, który wydobędzie "więcej" z moich kolumienek. Może jakaś sprawdzona alternatywa dla H/K 980? Zastnawiam się nad Rotelami i NADami...
 

WiTT

New member
Bez reklam
Halo kolego :) A nie zauważyłeś mojej sygnaturki? ;) F-60 + ampli NAD + wzmocnienie wzmakiem NAD ;)

I w takiej konfiguracji jest mi niezmiernie miło za każdym razem gdy odpalam sprzęt :)
 

Amrozz

New member
Witam.
Tez miałem dylemat jakie kolumny wybrać. Posłuchałem parek marek i wreszcie Tage Platinum f-100.
Metraż 20 metrów są rozstawione po rogach bo zauważyłem ze im większa odległości miedzy kolumnami tym lepiej graja. Dla mnie super i dla znajomych którzy byli tez i już są na etapie kupna tego modelu! Mało tego zastosowałem Bi-amping i jest jeszcze lepiej! Piękny dynamiczny bas i reszta tez Jak dla mnie polecam ten model kolumn' Zestaw kupiłem za 2399 z dostawa. Firma gdzie kupowałem jest w Jaworznie. Można tam po wcześniejszym uzgodnieniu posłuchać kilku marek które szprzedają.
 
Ostatnia edycja:

Pap76

New member
Zauważyłem i pamiętałem nawet. Chciałbym jednak może przy okazji rozpocząć pewną dyskusję na temat tego czym powinien charakteryzować się wzmacniacz, który wydobędzie z Tagi Platinum v2 to co najlepsze. Oczywiście każdy zachwali swoje, ale mi bardziej chodzi o to, żeby udało się nam ustalić pewną listę sprzętów, co do których choćby kilka osób może być zgodna...
Zaproponowałem Wzmacniacz Harman Kardon H/K 980 jako punkt wyjścia, bo jest powszechnie znany, doceniany i wciąż dostępny i niedrogi, czyli można pokusić się o porównania. ;-)
 

WiTT

New member
Bez reklam
No wiesz, najlepszym porównaniem by było spotkanie, każdy ze swoim wzmakiem ;)
Cóż mogę powiedzieć o swoim zestawieniu - bardzo fajna scena i głębia, potężny wręcz, nisko schodzący bas i ogólnie pojęta muzykalność zestawu (czyli słyszę wszystkie detale i instrumenty, ale grają one jako całość a nie każde z osobna) - to nie wątpliwie zasługa NAD'a. Bi-Amp też działa na kożyść NAD'a.

Amrozz - witamy kolejnego kolegę z Platinusami ;) a co u Ciebie napędza kolumny?
 
Ostatnia edycja:

Jarkk2

New member
Taga Platinum

Witam wszystkich. Jestem na tym Forum po raz pierwszy. Chciałbym wymienić wysłużony amplituner kina domowego z kolumnami. W pierwszym etapie chciałbym zakupić kolumny. Dobrą opinią na tym Forum cieszą sie kolumny Taga Platinum v.2. Czy może ktoś pomóc dobrać wielkość (F80 czy F100) do pokoju o powierzchni 38m2?. Gdzie mogę w miarę tanio kupić zestaw dwóch (na razie) kolumn? Proszę o pomoc.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Napisz do Blackninja w sprawie kupna. Co do modelu to z podłogowych są chyba F60, F80, F100 i F120. Myslę że albo F100 albo F120, to spory metraż.
 

Pap76

New member
Zgadzam się z przedmówcą. Spory metraż to i spore kolumny się przydadzą. Nie jestem natomiast pewien czy konieczne będą F-120, bo różnica w mocy nie jest duża, a zakres przenoszonych tonów tylko odrobinę (2Hz) szerszy od dołu. Różnica wynika zapewne z dodatkowego głośnika niskotonowego. Jest na stronie głównego dystrybutora tych kolumn recenzja p. A Ogrodnika dot. F-100. Odpowiedni wzmak i powinno być pięknie ;-)
 

WiTT

New member
Bez reklam
Możesz też poprzez forum tutaj, wysłać wiadomość prywatną (PM) do użytkownika blackninja :)
I daj znać jak się na coś zdecydujesz :)

Nawet chętnie, tyle, że coś czasu mam mało (teraz by się znalazł), ale pewnie jesteś z południa Polski...? :wink:))
Ty mi nie mów o czasie, mam kilkumiesięcznego juniora w domu i doba mi się z każdym dniem skraca mam wrażenie ;) i jestem z centrum Polski :)
 
Ostatnia edycja:

Jarkk2

New member
W ostatnim dniu 2013 r stałem się szczęśliwym posiadaczem Taga Harm. Silver v.2 F100. Dziękuję Wszystkim za pomoc. Wasze opinie pomogły mi w wyborze kolumn. Ogólnie wszystko b.dobrze zabezpieczone na czas transportu. Dodatkowo worki na kolumnacb. Osobno zapakowane, solidne podstawy. Wszystko pasuje wręcz idealnie przy montażu. Mój 10cio letni ampli Philips (5x100W) już na 20% mocy pięknie wysterował zestaw przy Nightwish. Przy 30% wrażenia nie do opisania. W tej chwili słucham afrykańskich klimatów "In Existence, Beautifull Word". Jeszcze raz dziękuję Wszystkim, życzę Wam Dosiego Roku
 

pawelwsc

New member
Witam, chciałbym kupić amplituner + kolumny - puki co ze względu na kase na razie tylko 2 kolumny. Wybrałem sobie taki zestaw Pioneer VSX-923 + Taga Harmony Platinum v.2 F-100.
Myślicie że to będzie dobry zestaw, amplituner poradzi sobie, a kolumny będą grać nisko i z basem?
Co wy na to?
Pozdrawiam.
 
Do góry