TAGA HARMONY F100 v2

bartfine

Member
no i stało się dzisiaj po wizycie ojca dowiedziałem się ze nie mam basów puscilem mu koncert phila w Paryżu i myśląc że będzie w niebo wzięty dowiedziałem się ze to nie takoj jestem trochę skonsternowany bo myślałem ze jest okej a tak naprawdę się oszukiwalem :-(. teraz muszę jeszcze raz przemyśleć czy faktycznie zakup tych kolumn miał sens albo czy to wina ampli :-(
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
no i stało się dzisiaj po wizycie ojca dowiedziałem się ze nie mam basów puscilem mu koncert phila w Paryżu i myśląc że będzie w niebo wzięty dowiedziałem się ze to nie takoj jestem trochę skonsternowany bo myślałem ze jest okej a tak naprawdę się oszukiwalem :-(. teraz muszę jeszcze raz przemyśleć czy faktycznie zakup tych kolumn miał sens albo czy to wina ampli :-(

Tzn. co ojciec rozumie pod pojęciem "brak basów"? Chodzi o jakośc tego basu czy po prostu jego brak? Co tata posiada za sprzęt?, bo może jest tak jak napisał Armanig, że tata posiadał coś pokroju Altusów gdzie było tylko cyk i bum:) Uważam że to nie są kolumny które mają niedostatki w najnizszym paśmie, jedynie to ampli może je trochę ograniczać i nie pozwala rozwinąć skrzydeł.
 

Rudeford

New member
Może chodziło o to, że nie masz głośników basowych w kolumnach? Dzisiejsze basowce wyglądają przy starych konstrukcjach jak średnio tonowe:lol:
 

bartfine

Member
ojciec słucha Heco aleva 500 na onkyo 600 którymś dokładnie nie pamiętam,model jakiś czas temu zdobył jakieś nagrody eisa powiem tak że teraz myślę że może faktycznie ten mój ampli jest do kitu i je obcina ale skąd wziąć jakiś fajny wzmak żeby się o tym przekonać
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
To ja już nie rozumiem tej opinii Twojego ojca? Tak czytam teraz test kolumn Heco aleva 500/400, i piszą że to bardzo zrównoważone brzmieniowo kolumny Heco - ALEVA 400 - Zespoły głośnikowe - Testy sprzętu audio. Dodatkowo, jak tata słucha na amplitunerze KD Onkyo serii 6xx, to wątpię żeby ta jakość w stereo była na wysokim poziomie? Denon zawsze na tym polu lepiej wypadał. To skąd u ojca pojawił się ten super bas? Możliwe że jak masz nowe kolumny, to po prostu trzeba dac im czas na wygrzanie się. Kolega w innym temacie też narzekał na bas w Oli 40, a przecież każda kolumna potrzebuje czasu na dotarcie się. Wtedy bas zyskuje na masie i pełni. Możliwe też że masz coś w ustawieniach ampli pozmieniane? Tu jeszcze jest opinia jakiegoś kolegi, i ten znowu pisze że kolumny eksponują bas http://www.audiostereo.pl/heco_victa-500_kolumny-podlogowe-179-4517-1.html, więc może faktycznie tacie takie granie bardziej odpowiada?
 
Ostatnia edycja:

WiTT

New member
Bez reklam
Uoo matko, bartfine sie nam zalamal ;-)
1. Kup wzmak i zobacz jak nisko potrafia te kolumny zejsc.
2. Tata ma wiecej basow na heco? Nie wierze.
3. Pokombinuj z akustyka pokoju, moze miec wplyw na to jak sie rozschodza czy uciekaja niskie tony.

Platinusom co jak co, ale brakow w niskich tonach to nie mozna zarzucic :)
 

bartfine

Member
sam już nie wiem ale wierz jak to jest ze jeżeli komuś nie pasuje to pojawiają się wątpliwości czy człowiek sam się nieoszukuje uzasadniając w ten sposób swój wybór , gdy puszcze niektóre nagrania tzw muzyki klubowej to tego basu wydaje się ze jest dużo ale to też nie jest jakieś pełne, kolumny mają już za chwilę rok (chyba w marcu) oczywiście tą różnicę słyszałem jak się zmieniały i byłem pod wrażeniem ale teraz już mniejszym chętnie zaprosiliśmy kogoś z dobrym uchem:) na odsłuch (Bielsko-biała) aby powiedział czy jest wszystko jak należy czy trzeba szukać dalej a w ustawieniach ampli jest ok. podbite bazy i soprany na 6 a manual eq od lewej tj. basowej strony to: 6. 4,5. 4,5. 3,5. 2,0. 3,5. 4,5. 5.0 6.0. podłączone to na bi-amp speaker setup jest jeszcze opcja crossover freq ale nie wiem co to jest. bi amp podłączony tak że surondy na górę.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Moim zdaniem i tak warto przeprowadzić kalibrację. Bo bez kalibracji nie możesz włączyć np. dynamic eq co poprawia znacznie dynamikę.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Stawiasz mikrofon w miejscu odsluchowym i kreator już Cie dalej prowadzi. Po wszystkim dajesz fronty na Full Band i możesz pobawić się róznymi podbiciami.
 

bartfine

Member
ja je widzę ale są na off i nie da się do nich wejść mogę ustawiać w eq ale w manual a jak wchodzę do audyssey settings oprócz multeq mogę dac na manual albo off opcje dynamic eq i vol są na off i nieda się ich przestawić. Ale Wydaje mi się ze po kalibracji jest lepiej i to odczuwanie załączę zaraz nagrania którymi byłem niezadowolony i zaraz napiszę
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
W moim ampli Dynamic EQ i Vol. są ściśle powiązane z Audyssey, czyli jak mam na manual lub na OFF to tych funkcji nie mogę załączyć.
 
Do góry