TAGA HARMONY F100 v2

Niedziu82

New member
Witam, wszystkich "Platino-maniaków" :). Już po urlopie i już po odsłuchach HK990 w zestawie z HD990. Zestaw jak dla mnie rewelacja. W związku z tym zestaw ten już od kilku dni gra w domu.
F-100 aż same tańczą z radości, że w końcu porządna "elektrownia" je zasila. HK990 i F-100 tworzą super parę. F-100 dostały w porównaniu do Onkyo "wszystko" . Ma się wrażenie jak by zespoły i wokaliści siedzieli w F-100 i grali. A teraz tak na serio. Wzmacniacz pięknie na F-100 eksponuje górne i średnie tony. Są czyste, nie ma efektu sypania piaskiem i posłuchów literek C,S itd.( wszystkie syczące i szeleszczące :p). Muzyka z perkusji, dzwonki i kapselki pierwsza klasa. Średnie tony to samo wszystko w odpowiednim miejscu i bez jakichkolwiek zastrzeżeń. Bass pięknie kontrolowany głęboki i mięsisty. Po odsłuchu kilku utworów na nowo odkryłem świat muzyki. Nie ma to jak stereo na wzmacniaczu. Jestem strasznie zadowolony:D:D:D:D


P.S. Dzięki blackninja za propozycje HK990 bo naprawdę warto!!!
Dla ciekawskich za zestaw HK990 i HD990 zestaw używany na gwarancji z foliami na panelach i pilotach dałem 4300 zł. Poprzedni właściciel zapewniał mnie jeszcze ze sprzęt grał kilkanaście godzin. Stan wizualny idealny ani jednej ryski itd. :razz::razz::razz::razz:
 
Ostatnia edycja:

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
dokładnie wzmak to wzmak. Wzmak w stereo potrafi wydusić z kolumn to co najlepsze. W porównaniu do stereo z ampli to jak by to były całkowicie inne kolumny:). Pozazdrościć zadowolenia:D
 

WiTT

New member
Bez reklam
No ja się wcale nie dziwię, że to brzmi i jesteś strasznie zadowolony :) HK990 to wzmacniacz z już wyższej półki. Trudno porównywać wzmaka za przeszło 5k PLN do jakiegokolwiek amplitunera. Nie wiem jaki i za ile ampli trzeba by było do pojedynku wystawić. Na pewno nie było by to zbytnio opłacalne :D
I widzę że jesteś na podobnej jak u mnie drodze, czyli droższe klocki z tańszymi kolumnami (w porównaniu do ceny klocków). Sprzęt wyciska miodzio dźwięk z kolumn :)

Gratki klocków, zacny sprzęcik :) Platinusy rozpływają się z takim zasilaniem :) I czekamy na fotki zestawu ;)
 

daroquaresma

Klub HDTV.com.pl
VIP
Koledzy , takie pytanie , przy pokoju 20m2 do muzyki elektronicznej / koncertowej , pod HK AVR 460 lepszy będzie zestaw oparty na modelu F-80 czy może już F-100? Czy F-100 nie będzie za duży ? :)
 

WiTT

New member
Bez reklam
Oczywiście nikt nie zabroni wstawić F-100 ale F-60 lub F-80 starczą (uwaga na różnicę konstrukcyjną z głośnikami). :)

A jaki układ pomieszczenia?
 

daroquaresma

Klub HDTV.com.pl
VIP
No właśnie układ pomieszczenia nie jest "sprzyjający" akustyce , kolumny będą stać po tej dłuższej ścianie . Może rysunek podglądowy w czymś pomoże :)
36e30a2095f15533.html


Nie wiem czemu ale nie wstawia mi się pełny obrazek tylko takie małe okienko ale może uda wam się ten link otworzyć
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/36e30a2095f15533.html
 

eXtremePL

New member
U mnie przy 18m2 grają F-60 i jest przyjemnie, więc F-80 z pewnością Ci wystarczą. Pamiętaj, że F-100 mają odrobinę inną budowę w porównaniu z F-80, więc brzemienie jest inne.
 

daroquaresma

Klub HDTV.com.pl
VIP
No właśnie , w F-100 będzie pewnie więcej basu bo są 2 niskotonowe głośniki i 1 średnio-nisko a F-80 ma 2 średnio-nisko tonowe :) Jeden kolega z forum też mi wspomniał że wysokie tony w F-100 będą lepiej się nadawać do tej muzy co slucham, choć w budowie wysoko-tonowego nie widzę różnicy pomiędzy tymi modelami .
 

WiTT

New member
Bez reklam
Tutaj jeden kolega ma F-80, zdaje się że pisał iż średnio je widzi w elektronicznej a i w mocniejszym rocku czasem się zgubią.

F-100 jeśli będziesz miał kiepską akustykę (goła podłoga, ściany, mało miękkich rzeczy, puste blaty etc.) przy takim ustawieniu jak pokazałeś zabiją muzykę. Wydaje się że z F-60 też będzie ok.

A tak w ogóle, to masz w Olkuszu sklep który posiada/sprzedaje TAGA - JM SYSTEM AV, ul. Krzywa 1, 32-300 Olkusz. Za kaucją pożycz, dogadaj się ze sprzedawcą i być może to rozwiąże Twoje wahania :)
Choć nie wiem czy ten sklep zejdzie z ceną taką jak u blackninja.. ;)
 

daroquaresma

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wiem , byłem tam już kiedyś , z resztą kupowałem tam odtwarzacz BR :) Z ceną na pewno nie zejdą tak jak blackninja hehe a nawet nie wiem czy też wchodziłoby w grę to wypożyczenie za kaucją , ale zadzwonić i zapytać można :)

A jeśli chodzi o akustykę (ściany . miękkie rzeczy) to pokój mam dosyć zapełniony ;) ale rzeczywiście F-100 mogą okazać się za duże , poczciwe Altusy 200 się "dusiły"
 
Ostatnia edycja:

WiTT

New member
Bez reklam
O to to :) Jak dasz za duże kolumny, to głośniej nie posłuchasz, będzie jeden wielki hałas a nie muzyka. Warto pomyśleć czy nie dać np. F-60 lub F-80, a móc podkręcić gałką by rozłożyły skrzydła kolumny ;)
Jeśli nie będą chcieli wypożyczyć, to może na salonie da radę ich odsłuchać, zawsze to da jakiś pogląd. Zadzwonić, popytać zawsze warto :)

PS: Twój HK ma pełne wyjścia PRE-OUT, ładnie :) podpinasz wzmak i lecisz z muzyką ;)
 

bebzun

New member
Wczoraj udało mi się odsłuchać TAGI F80 CORAL i PARADIGM MONITOR 9 v.7 z Anthem mrx 500. Byłem w sklepie i sprzedawca w pokoju odsłuchów miał akutrat ten zestaw kolumn tylko musiał podłączyć amplituner. Pierwsze poszły Corale. Niskie tony były miękkie i rozlazłe, "zlewały" się ze średnimi, brakowało separacji. O wysokich tonach nic nie piszę bo ich nie słyszałem ;) ogólnie brak detalu. Po kalibracji powinno być lepiej.
Później przyszła kolej na monitory 9 v.7 i tu po pierwszych sekundach słychać olbrzymią różnicę w graniu. Bas może nie jest głośny jak w Coralach ale punktowy i ładnie brzmiący. Wysokie tony są świetne, jak to niektórzy piszą na forum słychać dzwoneczki.
Jeszcze o scenie, przy Coralach scena jest mała, właściwie dźwięk dochodzi z centrum. Dźwięk z Monitorów otacza słuchacza, scena jest o wiele szersza.
Za tydzień jestem umówiony na odsłuch z kalibracją zestawów, może to coś zmieni w Coralach, bo po wczorajszym dniu stwierdzam że nie są warte takich pieniędzy.
 
Ostatnia edycja:

gooru2

New member
Przede wszystkim sprawdź dwie rzeczy - posłuchaj na wzmaku. Tagi lubią więcej papu. Do tego sprawdź czy zworka oproności jest ustawiona w odpowiedniej pozycji. Miałem podobne objawy przy podłączeniu w domu. Zwłaszcza, że Tagi mają mniej typową oprność - 6Ohm, Chyba, że Corale mają ją standardową.
 

robox

New member
No właśnie, myślę że każde kolumny jak im dać więcej dobrego prądu to zagrają lepiej, coś o tym wiem.Od niedawna Tagi F100 grają z Xindakiem 6950, Yamaha 797 idzie na sprzedaż.:smile:
 

robox

New member
Yamaha dzielnie się broniła, ale niestety czas na nią przyszedł. Docelowo miało być stereo i jest i będzie, KD nie dla mnie.
 

Niedziu82

New member
No właśnie, myślę że każde kolumny jak im dać więcej dobrego prądu to zagrają lepiej, coś o tym wiem.Od niedawna Tagi F100 grają z Xindakiem 6950, Yamaha 797 idzie na sprzedaż.:smile:


Dokładnie wzmacniacz to wzmacniacz!!! Moje F-100 też ożyły z HK990. Niestety F-100 to już kolumienki, które potrzebują większej elektrowni niż te co oferują amplitunery. Moja rada dla posiadaczy F-100 jest taka: .... że jak chcesz dobre stereo na Platinum F-100 v.2., to koniecznie podłącz je do wzmaka.
 
Do góry