TAGA HARMONY F100 v2

nowiutki20

New member
U mnie nie muszą stać przy ścianie. W zestawie będzie też sub SW10 v2 HG . Właśnie nigdzie nie mogę znaleźć czegoś o tych F120. W Niemieckiej gazecie o Audio się dobrze wypowiadali. Może ktoś ma z forumowiczów.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Charakter i jakość brzmienia będą przecież takie same w modelu F60/F80/F100 czy 120. Po prostu kolumny dobiera się mocowo pod konkretny metraż.
 

astrajarek

New member
mam pytanie czy z HK AVR 370 dobrze zagra ten zestaw TAGA HARMONY Platinum 5.1 Set F-120 + C-100 + S-100 +Sw 10 v 2 - subwoofer aktywny, a może inny zestaw (metraż to 40m2 + aneks kuchenny 13m2)
 

TomekOp

Member
Dawno nie pisałem,widzę że rodzina się powiększa ze swojej strony dodam że odkąd w ampli podbilem w Source level na +12 to kolumny zaczęły grać pełną piersią (membranki chodzą aż miło) i tak jak na początku kiedy były nowe zauwazalem poprawę a z dalszymi godzinami wygrzewania Jeszcze na plus (co opisywałem zresztą) to faktycznie jest tak że człowiek sam siebie zaczyna oszukiwać albo uzasadniać zakup i zatraca się w swojej utopii.Dzisiaj wiem że ustawienie prawidłowo dźwięku w pokoju może zająć nawet rok i że samemu trzeba przez to przejść (wtedy jest przyjemniej) i myślę że ampli nie są złe tylko naprawdę trzeba umieć się z nimi obejśc,przy wzmacniaczu stereo już tych problemów nie ma bo wszystko jest bardzo prosto ustawić od razu i stąd moim zdaniem u wielu użytkowników wzmacniacz zagra dużo lepiej niż ampli jeżeli mamy je źle ustawione. Oczywiście nie mówię że tak jest zawsze ale tu tkwi moim zdaniem pies pogrzebany,;-) pewnie mi się teraz dostanie po głowie:) ale takie zdanie sobie wyrobione na podstawie własnych doświadczeń.

Dużo w tym prawdy. Wiem po sobie...:fool:
 

syncpoland

New member
Odsluchiwał ktoś modele Taga F-100 Platinum vs. Taga Coral F-80?. Coral są mniejsze w fajnym lakierze droższe i niby klasę wyżej. Czy różnica klasy jest zauważalna? Wrócę do Polski to poszukam salonu na odsłuch.
 
Ostatnia edycja:

zbk2007

New member
Mam Onkyo 609 który gra na razie na starych Altusach 140.Planuje zakup zestawu TAGA Harmony Platinum v.2 F-100 s-40 lub b-40 c-100.Pokój mam 27 m kw.Byłem już zdecydowany ale po wizycie w salonie sprzedawca powiedział że Taga platinun marnie gra pod Onkyo 609.Polecił CANTON GLE 476 ,WHARFEDALE DIAMOND 230 lub DALI ZENSOR 7.Tagi niestety niedane mi było przesłuchać.Proszę SZANOWNYCH KOLEGÓW o pomoc.Mam jeszcze jedno pytanie czy do obecnego zestawu Onkyo
+Altusy 8 omowe można podłączyc TAGI S-40 i C-100 chyba 6 omowe?
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Spokojnie można podłączyć 6 Ohm. Jak najwięcej odsłuchaj i nie skreślaj żadnych kolumn. Salony i sklepy rządzą się swoimi prawami. Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o ...;) To Tobie ma się podobać brzmienie a nie sprzedawcy.
 

Qinrod

New member
Ja mam onkyo 609 napędzające Tagi platinum b-40 i zdecydowanie dobrze to gra jak dla mnie. Oczywiście mowa tu o KD bo 609 jest mocno przeciętne pod stereo. W systemie Taga platinum v2 + onkyo 609 to onkyo jest słabym punktem ;p
 

jaco.37

Member
Bez reklam
Najlepiej sie samemu przekonać czy to dobrze brzmi.
Ja mogę Ci polecić do odsłuchu Melodikę BL40 , z Onkyo 609 grają naprawdę bardzo dobrze,miałem 609 i te kolumny ,więc coś o tym wiem.
Qinrod - a jakie masz ustawienia gdy słuchasz muzyki w stereo?
 
Ostatnia edycja:

zbk2007

New member
Dzęki za rady koledzy.Który sklep w Warszawie koledzy polecacie?
Budżet malutki dlatego do Altusików narazie dokupie centralny i tyły.
Nie wiem tylko czy standartowe s--40v2 czy dorzucić stówke i zaszaleć z podstawkami b-40v2.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Teoretycznie b ze względu na większy głośnik może lepiej zagrać od slimów, a praktycznie możesz nie zauważyć różnicy ;)
 

Qinrod

New member
jaco.37 - a o jakie ustawienia konkretnie pytasz:)? Wszystko początkowo kalibrowałem automatycznie, później wprowadziłem minimalne zmiany pod swoje ucho. Trzeba było załączyć ulepszacz (Dynamic EQ) i w stereo zaczęło to grać. Miałem jednak okazję usłyszeć kilka kolumn podłogowych z podpiętymi wzmakami stereo i jednak różnica jest.

Co do różnicy między B a S: B ma głośnik średnio-niskotonowy taki sam jak w podłogówkach niskotonowy. S ma głośnik średnio-nisko = średnio-nisko z podłogówek. Ten sam śr-ni jest w centralnym i bocznych. S-40 jest po prostu do surroundu a nie na front do stereo. Czy to słychać ? Nie mam S-40 ale bazując na wiedzy że ma te same głośniki co centralny lub boczne to mogę porównać właśnie je z B-40. Zdecydowanie słychać różnicę! Puszczając all chanel stereo słychać wyraźnie że B-40 schodzi najniżej i ma najmocniejszy dźwięk (nie mówię oczywiście o głośności- po prostu dźwięk jest pełniejszy). Nie wyobrażam sobie słuchania stereo np. na samych S-100. B-40 też idealne nie są - ale pod dodaniu suba jestem z nich zadowolony :)
Oczywiście są to moje prywatne odczucia :)
 

bartfine

Member
Jest różnica jest teraz mam wzmaka i stereo duzo lepsze więc jezeli ktoś mnie cytuje ostatnio w tym wątku to czuje sie zobowiązany do odpowiedzi.A to było tak,najpierw po zakupie człowiek cieszył sie że wogule mu cos gra(po dłuższej przerwie) nastepnie po osuchaniu sie zacząłem zadawać sobie samemu pytania:) że coś tu nie gra (pare miesięcy słuchania) i tu się zaczeła zabawa w ustawienia a to kolumn a to ustawien a to zmiana zrudła i zakażdym razem zadowolony byłem na chwile po czym wracałem do punktu wyjscia.Juz myslałem że złapałem pana ...za nogi jak odkryłem kalibracje mikrofonem którego wczesniej zlekceważyłem mysląc ze niby po co jak mam tylko stereo o EUREKA pokazały sie dodatkowe ustawienia i po podbiciu faktycznie zaczeły kolumny iść (membrany już nie drgały tylko slicznie sie w przód i tył:))) no.Tyle tylko że znowu na chwile człowiek myslał ze to gra jak trzeba,owszem poprawa była ale czegoś nadal brakowało.Dotarcie do tego momentu zabrało mi około roku,wtedy zdecydowałem sie na krok ostateczny sprzedałem ampli denon 1910 i zakupiłem nad c356 używke na alledrogo ampli sprzedałem w dobrej cenie wiec do nada niemusiałem dołożyc a jeszcze zostało i powiem wam wszystkim że to był strzał w dziesiątke dzwiek tak sie poukładał że narazie niechce nic innego nawet żona zaczeła słuchac swoich starszych płyt i czuje rużnice wzglendem tego co było.Dodam tylko ze po drodze sprzedałem tą używke i zakupiłem nada nuweczke prosto z sklepu,ale to już opowiec na inny raz.(przez pewien czas rozważałem aby pozbyc sie tag ale naszczescie zostały i w tym przedziale cenowym wątpie żeby cos lepiej zagrało).No to by było na tyle.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
He,he właśnie często o tym piszę, ale nadal są osoby co uważają że po co kupować wzmak jak amplituner gra tak samo dobrze. Możesz śmiało skopiować swoją wypowiedź i wkleić do tematu http://www.hdtv.com.pl/forum/amplit...brac-amplituner-czy-stereo-3.html#post1138007, może to trochę da do myślenia co niektórym. Akurat u mnie była analogiczna sytuacja i też po ok. 1-1,5 roku postanowiłem dokupić wzmacniacz. Różnica w muzyce spora na plus dla stereo.
 
Cześć wszystkim , Taga Platinum F-100 + amp. Arcam AVR-400 to dobry pomysł ? Może ktoś słuchał takiej lub podobnej konfiguracji . Pokój 23m .
 

nowiutki20

New member
Pół roku po zakupie zestawu Taga F120 mam podobne odczucia co kolega wyżej. Z tym że mam amplituner Sony STR-DN 1050 (165W) który był wysoko oceniany w serwisie what-hifi . Coś mi tu nie gra :) Kino domowe idzie w miarę. Ale Muzyka nie bardzo. Niestety ten model sony nie ma wyjścia na wzmacniacz stereo (myślałem dokupic Nada 356) . Prawdopodobnie będę próbował wymienić amplituner na coś innego. Co do kolumn do to są niestety za duże do mojego pomieszczenia (36m2 + jadalnia + kuchnia). Żałuję że nie wziąłem mniejszych F80 lub F100, za dużo basu jest nawet bez suba. Z Subem sw 10 ustawionym na połowę chce urwać sufity podwieszane :) (u mnie się już nie da, ale jak ktoś myśli nad sufitami podwieszanymi, to konstrukcja drewniana + wełna lub maty wygłuszające).
 

rafik17

New member
Witam, jestem tu nowy, wlasnie zakupilem taga harmony platinum v2 f-80, jutro maja dojechac jak podlacze to opowiem co i jak, pozdrawiam wszystkich
 

rafik17

New member
Kolumny zakupione i przetestowane, powiem tak, sa super ale nie do pokoju 12 m, potega jak na razie, czysto graja , na razie je wygrzewam, ale i tak maja olbrzymi zapas mocy na moim Y R-N500 , masakra :)
 
Do góry