TAGA HARMONY F100 v2

WiTT

New member
Bez reklam
No i jak tam bartfine ponowne odsłuchy? Może jego Denon na dwóch kolumnach nie pozwala na wejście do tych ustawień?

A tak czytam sobie co piszesz, mam wątpliwości czy aby nie chcesz zbyt dużo od amplitunera. Być może Twój problem rozwiązałby się z posiadaniem dobrego używanego klocka w postaci wzmacniacza stereo, zwłaszcza że masz tylko dwie kolumny. Szkoda tylko że Denon 1910 nie ma PRE-OUT.
 

bartfine

Member
po kalibracji odkryłem jeszcze funkcje restorer (wcześniej off) więc teraz mam eq manual i ustawienia takie jak podałem wcześniej a restorer na 3 czyli hq. jest lepiej ale dam znać za parę dni czy jestem zadowolony napewno jest więcej wszystkiego stereo też chyba się poprawiło ponieważ usłyszałem dodatkową ścieżkę której wcześniej nie słyszałem a teraz mocno się to eksponuje w postaci tak jakby drugiego planu ale to tak jak napisałem parę dni to przetestuje i się wypowiem,wiem że nie ma preout i bardzo szkoda w sumie ale jak kupowałem to o tym wiedziałem (za ampli dałem tylko 900zł niecały rok temu więc myślę że to było tego warte).wzmacniacz hm....:) było by miło jakiś mieć ale aktualnie nie za bardzo mogę wydawać kasę
 
Ostatnia edycja:

bartfine

Member
jeszcze jedno pytanie, jak trzymaliscie mikrofon w czasie kalibracji? ja w dłoni i w 6 miejscach na tej samej osi. tak jak słucham. proszę o podpowiedź jak to zrobić najlepiej.
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
najlepiej to postawić na czymś. Ja wykorzystałem stojak od sztangi :). Jeśli ktoś posiada to może być statyw:)
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Patentów było tu wiele, ale nikt w dloni nie trzymał:) Musisz na czymś ustawić. Może to być stojak, taboret, spiętrowane poduszki czy ksiązki. A nawet była rura od odkurzacza:razz: Tylko mikrofon nie powinien znajdować się blisko sciany - odbicia
 

Rafal7

Banned
Patentów było tu wiele, ale nikt w dloni nie trzymał:) Musisz na czymś ustawić. Może to być stojak, taboret, spiętrowane poduszki czy ksiązki. A nawet była rura od odkurzacza:razz: Tylko mikrofon nie powinien znajdować się blisko sciany - odbicia


taboret, spiętrowane poduszki czy książki praktykowałem takie stojaki :p
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
jeszcze jedno pytanie, jak trzymaliscie mikrofon w czasie kalibracji? ja w dłoni i w 6 miejscach na tej samej osi. tak jak słucham. proszę o podpowiedź jak to zrobić najlepiej.

Dales popalic :D
Kup statyw, kosztuje 20-30zl. To najlepsze rozwiazanie. Przyda sie w przyszlosci jak bedziesz chcial strzelac sweet focie :)
 

bartfine

Member
Ale czy go przesuwać jak chcę on sam i ile od tylnej ściany bo głowę mam może pół metra od tylnej ściany i tak też miałem mikrofon
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
więc zrób sobie kilka pomiarów, 0,5m od ściany i zwiększaj odległość co kolejną kalibracje i wybierzesz który odczyt najlepiej brzmi:). Ja mam głowę od tylnej ściany nie całe 0,5m ale pomiar wybrałem trochę powyżej 1m:)
 

bartfine

Member
a wy z restorera korzystacie czy nie jest u was konieczny u mnie brzmi to dużo lepiej i odnośnie mikrofonu to zostawić go w jednej pozycji przez całe konfigurowanie
 

bartfine

Member
ok ustawiłem teraz jak nalezy:$ ale ze mnie :-B teraz bez problemu mogę wejść w dynamic eq i ustawiać jak chcę na manualny a jak nie to audyssey i przyznam szczerze że różnica jest ogromna dźwięk nabrał jakości pod każdym względem kultura grania wyższa nawet jak słucham cicho dire straits brzmi wieczorkiem wyśmienicie:-D kto by pomyślał;-) że kalibracja tak dużo wnosi nawet dla dwóch głośników i to jak popatrzylem eq w audyssey ma bardzo niskie ustawienia a mimo wszystko dźwięk ma swoją barwę i doskonale się wyraża. Ale to zasługa też restorera. również poziom db w kolumnach obciol do minus 3.5 super, oczywiście za parę dni dam znać czy banan z twarzy nie zniknął ale niesadze. Dałem dzisiaj wam popalić i dziękuję bardzo że zechciano ze mną wogule dyskutować jeszcze raz wielkie dzięki.
 

WiTT

New member
Bez reklam
No i bardzo dobrze, że się podyskutowało, masz już jakiś postęp w jakości brzmienia u siebie - a to bezcenne. Jeszcze w przyszłości jak byś miał 500-700zł to polecam zakup porządnego wzmacniacza, używki oczywiście. Wtedy buźka uśmiechnie się jeszcze bardziej, a tata postawi flaszkę, zmrożoną ;)
 

eXtremePL

New member
I tym prostym sposobem (odkrycie nowej opcji w menu) cieszymy się drugi raz z tego samego sprzętu :-D Widziałem już kilka razy na forum takie akcje, gdy kalibracja dawała kolumnom drugą młodość. Gratuluję "nowego" nabytku :)
 

rfneo

New member
Witam. Przede wszystkim witam wszystkich serdecznie :)

Postanowiłem się zarejestrować gdyż zakupiłem Taga Harmony Platinum V.2 F 100. Dodam, że w mojej miejscowości nie mam możliwości odsłuchu, więc mój wybór opierał się na testach i recenzjach min. waszych odnośnie tej serii.

Do tej pory miałem na 18 m2 Unitra WS-503 oraz Altusy 110. Ponieważ niebawem będzie nowy domek z salonem 30 m2 postanowiłem zainwestować w trochę lepszy sprzęt.
Mam od razu pytanie, czy składać na wzmacniacz Yamaha A-S500 (1300 zł), podoba mi się że ma laudness płynnie regulowany, czy szukać używanego wzmacniacza ?
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Na pewno używkę byś wyrwał lepszą klasowo, tylko własnie problem w tym że nigdy nie wiemy co kupujemy. Jeżeli z wiarygodnego źródła to jak najbardziej warto, ale jeżeli mamy się naciąć to lepiej coś powiedzmy słabszego ale na gwarancji. Może ktoś z chłopaków będzie miał wzmak na sprzedanie?
 

rfneo

New member
Podpowiedzcie, jakiej mocy wzmacniacza szukać do F 100 oraz czy zawracać sobie głowę amplitunerami ?

Oto co znalazłem na aukcjach :

allegro.pl/wzmacniacz-denon-pma-510ae-lodz-i4013625697.html 429 zł
allegro.pl/pioneer-a-602-wzmacniacz-stereo-i4009834570.html 400 zł
tablica.pl/oferta/wzmacniacz-denon-pma-520ae-czarny-CID99-ID4uiy1.html#a25a623f21 700 zł - nowy ponoć niechciany prezent...
tablica.pl/oferta/wzmacniacz-denon-700ae-CID99-ID55LxJ.html#a25a623f21 799 zł szkoda ze nie czarny
tablica.pl/oferta/kenwood-da-9010-wzmacniacz-dac-okazja-CID99-ID55TS9.html#3eeb47ae5d
770 zł
allegro.pl/wzmacniacz-onkyo-integra-a-8850-i4020372639.html 525 zł

Dodam że słucham min. wykonawców : Sting, Genesis, Scorpions, U2, Madonna, Metallica - ballady. Ogólnie lubię lata 80-te.
 
Ostatnia edycja:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Zalecana moc wzmacniacza wdł. specyfikacji to 20W-280W. Wzmaki 50W i więcej spokojnie dają radę. Widzę, że słuchasz podobnego gatunku co ja:) Wzmacniaczy jest sporo, więc zalecam odsłuch, bo można się zdziwić. Opiniami się nie sugeruj, bo każdy poleci Ci to co ma:)
 
Do góry