Subwoofer do muzyki Dali E-9F czy Rel T5

Pan_Borowik

New member
Czy T5 na 21 metrów byłby wystarczającym "wspomagaczem" do stereo (tylko do muzyki), czy trzeba myśleć np. o T7? W końcu się przeprowadzam i czas powoli coś pomyśleć w kwestii niższego basu.
 

lobos

New member
Bez reklam
Czy T5 na 21 metrów byłby wystarczającym "wspomagaczem" do stereo (tylko do muzyki), czy trzeba myśleć np. o T7? W końcu się przeprowadzam i czas powoli coś pomyśleć w kwestii niższego basu.
Spokojnie na tym metrażu da radę i uzupełni w muzyce dół idealnie!
Usłyszałem na własne uszy jaki REL jest szybki ;-)
Śmiało możesz kupować!
 

lobos

New member
Bez reklam
T9 jest MEGA do muzyki jak dla mnie IDEAŁ!
Co do subwooferów to mamy już 6 lub nawet 7 osób, które chcą kupić konkretny model REL'a albo Velodyne i będziemy chcieli zwrócić się do BN z propozycją zakupu "zbiorowego" licząc na bezkonkurencyjne ceny ;-)
Myślę, że 7 konkretnych i zdecydowanych na zakup osób to już coś ;-)
 

eddielublin

New member
Panowie
To niech każdy kto jest poważnie zainteresowany zakupem skrobnie priv-a do Blacka z potwierdzeniem co by chciał. Wtedy Black przygotowałby nam "groupona"
Ja potwierdziłem T7
 
Ostatnia edycja:

Bipo

Active member
Bez reklam
Poszło zapytanie do Blacka... ;-) Ja będę raczej zainteresowany velodyne niż rel ponieważ u mnie ma grać tylko w kinie.
Ja dzisiaj odsłuchiwałem velodyna i tylko rel t5.... Nie mieli nic wyżej rel a szkoda. Tylko z czystej ciekawości została ta 5teczka podpięta.
Moje zdziwienie było duże, bo po pierwszych uderzeniach stwierdziłem, że moje kolumny większym basem grają niż ten subik. Jeśli miałbym sobie go do stereo wziąć to nie do moich kolumn a raczej do monitorów. Puściłem kawałek z naprawdę niskim zejściem gdzie sub powinien pokazać na co go stać, nie stety nie odtworzył tego jak na leży. Moje kolumny już potrafiły wprowadzić lekki rezonas w nogawkach..;-). Następnie podłączony został velodyne eq-max10 (12 nie mieli).
Powiem krótko velodyna pozamiatał wszystko...;-) Poszedł tak niski bas, że wszystko chyba co było na półkach dostało lekkich rezonasów, łącznie z meblami na których elektronika stała...;-). Oczywiście ja szukam suba do kina nie do muzyki, więc tu zejście naprawdę zrobiło na mnie wrażenie. Jeśli 10 tak dobrze się spisała, sądzę że 12 jeszcze niżej powinna zejść... ;-) Zaznaczam tylko że suby były oba ustawione na połowę mocy bez żadnej kalibracji.
 
Ostatnia edycja:

lobos

New member
Bez reklam
No widzisz czyli jednak masz już odpowiedź, że Velodyne :-D
Czyli jest nas dwóch na EQ-MAX ;-)
Może nawet 10 by wystarczył? Chociaż z tego co pamiętam dużej różnicy w cenie między 10 a 12 nie ma.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Bipo co Ty gadasz? Jak byl podlaczony ten REL? Ja sluchalem T7, która tez ma 20cm glosnik i gral rewelacyjnie ustawiony na godzine 11. To sa suba zamkniete i one nie wytwarzaja cisnienia ruszajacego nogawkami :)

Z drugiej strony jaki sens ma zestawianie suba zamknietego na 20cm glosniku do suba bass reflex na 25cm glosniku? Przeciez to sa calkiem inne konstrukcje, REL jest szybki i muzyczny i raczej do pokoi max 20m2 a EQ 10/12 to kinowy sub z BR który wlasnie ma za zadanie wytworzyc cisnienie w kinie i ruchy nogawek ;)
 
Ostatnia edycja:

Bipo

Active member
Bez reklam
Dlatego nie biorę tego suba pod uwagę, podłączyłem go tylko z czystej ciekawości bo innego rela nie mieli. Muszę gdzieś odsłuchać rel t9 i velodyne eq-max12 a najlepiej jak bym je sobie wypożyczył do domu...
No właśnie ja szukam suba tylko do kina...;-) Sprzedawca też mi powiedział że jak tylko do kina to żebym sobie głowy nie zawracał relem...
Oba suby były podłączone kabelkiem rca x1.
Tak chyba też zrobię, że poszukam tylko suba na wypożyczenie z velodyne 10/12. Z tym że rel mi pasuję kolorystycznie...;-((
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Bipo odsłuchiwałeś przy muzyce? Jakbyś jeszcze kiedyś odsłuchiwał jakiegoś Rel-a to poproś żeby podłączyli Ci go też wysokopoziomowo (Neutrik Speakon). Jak udałoby Ci się posłuchać T9 to daj znać. Jest ciekaw Twojej opinii jako fana basu :)

Nie skreślałbym od razu Rel-a do kina. To, że T5 wypadł słabiej przy EQ10 jest oczywiste.
 
Ostatnia edycja:

werf

Active member
Bez reklam
Bipo odsłuchiwałeś przy muzyce? Jakbyś jeszcze kiedyś odsłuchiwał jakiegoś Rel-a to poproś żeby podłączyli Ci go też wysokopoziomowo (Neutrik Speakon). Jak udałoby Ci się posłuchać T9 to daj znać. Jest ciekaw Twojej opinii jako fana basu :)

Nie skreślałbym od razu Rel-a do kina. To, że T5 wypadł słabiej przy EQ10 jest oczywiste.

No właśnie REL i RCA to jak by wcale go nie włączać
Nawet ta malutka T5 Pokaże klasę tylko przy wysokopoziomowym
Sprzedawca miał w tym jawny interes i tyle
 

3echo

Member
Bez reklam
Mi nawet bardziej pasuje oglądanie filmów przy połączeniu wysokopoziomowym jak przez RCA.A o muzie już nie wspomnę.
Stopa wymiata :)


Wysłane z mojego GT-I8200 przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

Whiplash

New member
Bez reklam
Nie moge zrozumiec tej przewagi podlaczenia wysokopoziomowego. Przeciez inne suby laczy sie RCA i gra super. Pozatym jak laczony byl RCA-RCA to sygnal dostawal tylko z jednego kanalu bo wzmacniacz stereo ma wyjscie pre out L/R, chyba ze miales kabel Y ?

Ja bawilem sie T7, ktora tez ma 20cm glosnik tylko wsparty membrana bierna. Gralo to fajnie, podlaczenie oczywiscie Speakon. Caly czas chodzi mi po glowie ten sub. Dylemat jak w nazwie tematu, Dali do kompletu czy REL jako mocny zawodnik w stereo. Zeby tylko dal rade w 21m to bedzie ok. To podlaczenie speakon też mi troche nie lezy. Bo jakbym mial banany to ok ale ja mam kabel w terminalu i nie widze mozliwosci wlozenia tam jeszcze drucikow od RELa aby one mialy dobry styk z terminalem. Dlatego pomyslalem o wykorzystaniu terminali B ale jakoś bez emocji odpowiedzieliście ;)
 
Ostatnia edycja:
Do góry