Subwoofer do muzyki Dali E-9F czy Rel T5

Whiplash

New member
Bez reklam
U mnie akurat mam miejsce w samym rogu pokoju a ze T5 jest mala to idealnie tam sie zmieści. Sam REL tez zaleca stawiac go w rogu wiec wszystko pasuje. Co do Dali 12F to po co mi taki wielki sub do muzyki, to raczej kinowa konstrukcja ktora ma za zadanie wytworzyc cisnienie podczas wybuchów i innych fajerwerków. Ja potrzebuje uzupelnienie samego dolu tam gdzie kolumny juz sie "kończa"

Tak ja wiem jak sie podlacza REL pod terminale, bardziej chodzi mi o kwestie dobrego styku tych kabelkow od REL i terminala we wzmaku. Dlaczego, otóz wsadzając w niego kabel 2.5mm tam juz za bardzo nie ma miejsca i obawiam sie ze te cienkie druciki od rela nie beda mialy styku z samym terminalem. Bo niby jak to podlaczyc, zakrecic druciki od rela z kablem glosnikowym i probowac wsadzić czy osobno czy tez w osobne wyjsce B? Wtedy rel mialby osobny terminal idealnie zakrecony itd.
 

3echo

Member
Bez reklam
Mam podobny metraż co Ty Whiplash i REL-a T5.W zupełności wystarczy,tym bardziej do muzyki.
Odcięcie ustawione na ok.60Hz i głośność na godz.10.
Ustawiony jak zaleca REL,czyli w kącie.Podłączony wysokopoziomowo(muzyka) jak i przez LFE(filmy).Jak go przesuniesz bardziej na środek to słychać,że bas się kurczy.
Co do kina...mi wystarcza,bo niepotrzebuję suba do tego aby szklanki przesuwać,bardziej stawiam na jakość basu,a ta w REL-u jest znakomita.
 
Ostatnia edycja:

lobos

New member
Bez reklam
Jak do muzyki to ja bym rozważał tylko REL'a. Jeszcze Piano Black do Zensor 7 pasuje jak ulał ;-)
Ustawienie w kącie jest świetną sprawą w wielu pokojach gdzie zwyczajnie suba nie widać i nie jest to dodatkowy mebel tylko stoi sobie niezauważalny a mruczy kiedy trzeba.
Faktycznie pomiędzy T5 a T7 jest spora różnica w cenie, bo to już inna konstrukcja.

Whiplash, a tam gdzie słuchałeś nie mieli T5? Jak duża była sala odsłuchowa?
Wiem, że to nie ma co porównywać, bo tam akustyka itd jest zupełnie inne niż w domowych warunkach, ale jakieś tam rozeznanie można mieć...
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Sprzedałem :-D Były Klipsch R-28F.
Teraz planuję zakup tylko chciałbym od razu 5.1 ;-)


A co planujesz kupić? Też Klipsch?

Tak ja wiem jak sie podlacza REL pod terminale, bardziej chodzi mi o kwestie dobrego styku tych kabelkow od REL i terminala we wzmaku. Dlaczego, otóz wsadzając w niego kabel 2.5mm tam juz za bardzo nie ma miejsca i obawiam sie ze te cienkie druciki od rela nie beda mialy styku z samym terminalem. Bo niby jak to podlaczyc, zakrecic druciki od rela z kablem glosnikowym i probowac wsadzić czy osobno czy tez w osobne wyjsce B? Wtedy rel mialby osobny terminal idealnie zakrecony itd.

Tak razem z kablem głośnikowym. Myślę, że się zmieszczą. Natomiast czy będzie działało jak podłączysz pod terminale B to nie wiem.
 
Ostatnia edycja:

Bipo

Active member
Bez reklam
jest kilku chętnych na REL-a, może Black jakiegoś group-ona by zrobił? :)
ja T7 bym przygarnął

Wydaje mi się że to bardzo dobry pomysł, jest kilka osób którzy myślą o nowym subie czy to do kina czy do muzyki jak i do obu celów na raz, dlatego można uderzyć wspólnie do blaknijnja aby zaproponował ceny nie do przebicia przez innych...;-)
Małe podsumowanie;
1. Eddielublin: rel T7
2. Werf; rel T5
3. Whiplesh; rel T5
4. Lobos; velodyne eq - max 12 lub max 10 lub rel T7 lub inny
5. Bipo: velodyne eq-max12 lub rel t9 lub heco sub 322a, jeszcze nie wiem, bo u mnie tylko do kina, w muzyce kolumny produkuja wystarczająca ilość basu..;-)
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Tam gdzie sluchalem kolumn mieli tylko T7. Podlaczenie bylo wysokopoziomowe ale kolumny byly podlaczone bananami wiec caly terminal byl wolny i mozna bylo bez problemu podlaczyc te druciki RELa. U mnie troche sie obawiam 2 kabli w jeden terminal z tego wzgledu aby oba kable mialy dobry styk. Dlatego pomyslalem o terminalach B, one przeciez maja taki sam sygnal jak A.
 

eddielublin

New member
Małe podsumowanie;
1. Eddielublin: rel T7
2. robertuss: Rel G2
3. Whiplesh; rel T5
4. Lobos; velodyne eq - max 12 lub max 10 lub rel T7 lub inny
5. Bipo: velodyne eq-max12 lub rel t9 lub heco sub 322a, jeszcze nie wiem, bo u mnie tylko do kina, w muzyce kolumny produkuja wystarczająca ilość basu..;-)

jeszcze robertuss chciał G2, wskauje za Werf-a na pozycję 2 :)

Ja nie potrzebuje mam coś innego :D

co tam przytargałeś? Pochwal się.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Dlaczego REL zaleca podlaczenie wysokopoziomowe? W czym ono jest lepsze od normalnego podlaczenia RCA z wyjscia pre out?
 

3echo

Member
Bez reklam
Bo to zaje....ie szybki sub.Sygnał idzie taki sam jak do monitorów,a że to sub to emituje niższe zejście,gdzie monitory już nie dają radę.Oczywiście to zastosowanie bardziej do stereo,bo do kina to masz LFE.
 
Ostatnia edycja:
Do góry