Stereo z subwooferem czy bez?

Stereo z subwooferem czy bez?


  • Total voters
    0

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
JBL dysponuje świetnym dźwiękiem, oczywiście trzeba zaznaczyć, że jeszcze się taki nie urodził...

Jak już zbierasz kaske to na AVR460, nic też nie piszesz o kinie domowym więc może z niego zrezygnować, można wtedy do AVR255 zakupić końcóweczkę pod preouta.

Ampli które się nie grzeją są cyfrowe lub nie zahaczają jakością o klasę A. Coś co fajnie gra zawsze się grzeje, lampy sie grzeją itd...
 

loky

New member
Kino jest obowiązkowe i nie biorę pod uwagę rezygnacji z niego, aczkolwiek obejdę się bez dźwięku HD, stąd pomysł na 445.
460 to jednak za duże obciążenie finansowe, nie wyrobię. 445 przy odrobinie cierpliwości powinienem upolować sobie wzorowy za połowę 460.
Ja się nie obawiam gorących wzmacniaczy, obawiam się za gorących na ich własne możliwości. Czytałem kilka wątków na forach w Polsce i za granicą, że egzemplarze 445 grzały się na tyle że się wyłączały przy zwykłym słuchaniu. Biorąc pod uwagę 4-5 Ohm L880, sam rozumiesz.
 

loky

New member
Za 2250 jest bardzo ładny komplet z folią na szybce na aukcji. Myślę że da się taniej, ten już widzę trochę stoi.
 

Kaszan

New member
...więc może z niego zrezygnować, można wtedy do AVR255 zakupić końcóweczkę pod preouta.
A w którym miejscu 255 ma pre-outy dla frontów?:) Integra podłączona pod pre-out załatwiłaby sprawę najlepiej. Sam czaje się na NAD'a 355, którego w UK można kupić spokojnie za 299 funtów.
 

Kaszan

New member
Racja.. nie wiem jak ja patrzyłem, że się nie dopatrzyłem:) to znaczy wiem- wpisałem w google grafika hk 255 i kliknąłem w pierwsze zdjęcie.. dopiero teraz zobaczyłem że to było zdjęcie Denona 1909;) mea culpa. W takim razie integra pod pre-out i mamy najlepszy dźwięk po najniższych kosztach.
 
Ostatnia edycja:

matias2004

New member
Podlączenie koncowek do 255 nic nie da jesli chodzi o jakosc dzwieku.Koncowka dziala jak szklo powiekszajace , jesli siedzi slaby dac w 255 to nic nie zyskamy.Natomiast zyskuje sie duzo w polaczeniu z ampli ktore maja dac`i dobre.Nie wiem jakie dac`i siedza w 255 ale w poprzednich modelach 245 byly slabe.Mialem kilka ampli hk od serii 2xx ,3xx do 745 i tylko w tym ostatnim brzmienie bylo b.dobre w polaczeniu z zewnetrzna koncowka , ale uzywanie takiego ampli jako preampu to bezsens , no chyba ze sie upoluje w dobrych pieniadzach.Najwazniejsze w brzmieniu systemu jest zrodlo , przetworniki dac ,brzmienie preampu ,a koncowki dopiero na samym koncu.
Najlepiej popatrzec w serwisowke jakie przetworniki zastosowano i czy sa osobne do multichannel i osobne do 2 channel .
 

Kaszan

New member
Twierdzisz, że lepsze źródło da obfitszy i niższy bas? Na pewno polepszy ogólny odbiór i jakość dźwięku ale brak dostatecznie niskiego basu w tym przypadku dotyczy moim zdaniem braku odpowiedniego napędzenia L880, które nie należą do małych kolumn.
 

matias2004

New member
Spróbuj , wywal 5 tys na koncowke i powiedz jak wrazenia.Jezeli chcemy coś podrasowac w brzmieniu stereo w ampli to proponuje kupienie daca zewnetrznego za 300-400 zl na allegro i podlaczenie go do analog in w ampli.Podlaczalem ostatnio kilka dac`ów do mojego zestawu i wlasnie na basie byla najwieksza zauwazalna roznica.Słaby ampli to słaby preamp , i koncowki moga nawet jeszcze zaszkodzic (bzyczenie i przydzwieki).
 

Kaszan

New member
Wierze w to co mówisz, zwłaszcza, że sam testowałeś DACi u siebie. Ja jednak nadal będę twierdził z uporem maniaka, że najsłabszym ogniwem akurat w tym przypadku jest nie pre amp tylko możliwości mocowe hk 255 w stosunku do wielkości L880. Kombinacje z przetwornikami owszem ale w drugiej kolejności. Z resztą najlepiej przed jakimkolwiek zakupem, niech kolega loky pożyczy od znajomego odtwarzacz cd i podłączy go analogowo. Wtedy będzie pewność czego w zestawie brakuje.
 

awatar2000

New member
Witam.
Podepnę się do wątku jako, że i moje pytanie pośrednio go dotyka.
Dysponuję ampli H/K avr 255 z zestawem głośników KD Jamo S 606 plus sub 250.
Właśnie szukam sobie najlepszego ustawienia tego zestawu zarówno do KD jak i stereo.
Powiedzcie mi jedną sprawę, skoro kolumny frontowe podłogowe Jamo mają w specyfikacji częstotliwość przenoszenia 42 - 20 000 Hz a w ampli mam możliwość ustawienia odcięcia tego zakresu od 40 Hz do podajże (teraz nie pamiętam) 100 Hz a oprócz tego jest opcja "Large". To moje pytanie skoro gdy ustawię odcięcie na 40Hz to w zasadzie kolumna dzieki swojej specyfikacji zostanie "obsłużona" w całym jej zakresie, to w takim razie co daje i oznacza opcja "Large"
Pozdrawiam
 

awatar2000

New member
awatar2000, teoretycznie na "Large" ustawiasz jak masz kolumny które zejdą poniżej 40Hz.

W takim razie w przypadku moich kolumn, które ustawienie w sopsób optymalny wyciśnie pełny zakres możliwość: Large czy 40Hz. Dodam, że zakres Jamo S 606 zaczyna się od 42 Hz. A może w przypadku tych kolumn ustawinie Large bądź 40Hz odziałuje tym samym i nie ma zanczenia, które się wybierze?
Pozdrawiam
 

loky

New member
Różnicy musisz posłuchać i zobaczyć co ci się bardziej spodoba. I na Large i na 40Hz jamo zagrają wszystkim co są w stanie.
Różnice w pozostałych ustawieniach są już związane z tematem wątku :)
Jak ustawisz Large a sub mode na LFE to słuchasz muzyki stereo bez suba (sub włączy się w kinie jak masz DD czy DTS), żeby grał i sub musisz się wtedy przełączyć na Sub Mode:L/R+LFE.
Jeśli ustawisz kolumny na 40Hz, znikają wtedy opcje ustawienia suba i jest tylko Sub Mode:sub i sub gra cały czas wszystko poniżej 40Hz (teoretycznie). Oczywiście można też ustawić "No sub" ale wtedy wyłączasz go permanentnie wszędzie.
 
Ostatnia edycja:

pkomp

New member
ja najpierw podłączyłem kolumny bez suba - dałem dobra nutę na 3/4 zycherka i kombinowałem z odcieciem - jak zaczęły sensownie pierdzieć dołożyłem suba i go dostosowałem
podobnie robiłem ze stereo
akustyka kiepska więc to chyba najsensowniejszy sposób by sparować kolumny z subem tym bardziej ze w przypadku zestawu stereo muszę mieć dziure w okolicach 65 Hz z racji akustyki i podbijania częstotliwości
 

fazer58

Member
Bez reklam
Panowie,pozwolę sobie na swoją opinię w temacie,powtarzaną zresztą wiele razy. Otóż, parametry sprzętowe,które tu przytaczacie,czyli w sprzęcie budżetowym są zadawalające tylko na papierze,niestety. Dlatego też,warto spróbować ustawić sprzęt w schemacie :kolumny w ampli na small,odcięcie w subie na najwyższe.Regulujemy tylko głośność i fazę w subie,dopasowując do kolumn. Zakładam przy tym,że sub jest przyzwoitej jakości (granice 2000zł -minimum,najlepiej w obudowie zamkniętej) zajmie się on wtedy tym, do czego został stworzony,a odciążone kolumny,pokażą piękną średnicę i czystą górę.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
A ja poszedłbym jeszcze dalej - ten naprawdę zagra:
KEF_XQ60B_4b6c30a8010b1.jpg
 
Do góry