Stereo z subwooferem czy bez?

Stereo z subwooferem czy bez?


  • Total voters
    0

fazer58

Member
Bez reklam
'3echo" nie kombinuj z membraną bierną ,może być za wolny.I uwierz mi musi być zamknięty,jak chcesz do muzyki,chyba,że lubisz bum,bum! Zresztą ,jak widzisz zdania są podzielone,dlatego zostaje stara prawda, własny odsłuch:)
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Mnie nie daje spokoju pomysl zakupu subwoofera. Rel bylby fajny ale te 2000 tys zł troche mnie przerazaja. Generalnie u mnie wyglada to tak, że w pure direct jest tragedia, nie wiem czy to akustyka czy cos innego ale brzmienie wtedy jest bardzo suche, sam srodek pasma, zero basu i góry. Nie da sie słuchać. Jak załacze loudness to sytuacja jest juz wmiare ok, pojawia sie ladny bas i gora pasma.

Dlatego pomyslalem o subie, odcinajac go na 50-60hz uzupelni mi sam dól pasma gdzie kolumny już powoli siadaja. Dobrze myśle? Moj Denon ma wyjscie Pre Out w instrukcji pisze, ze jest to wyjscie na końcówke lub subwoofer.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Whiplash kup suba bo z tego co pamiętam ten temat już trochę Cię męczy:) Odłóż na T5. Na prawdę warto. Jak nie to szukaj już chyba tylko używek JBL Studio Sub 550P.
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Mnie nie daje spokoju pomysl zakupu subwoofera. Rel bylby fajny ale te 2000 tys zł troche mnie przerazaja. Generalnie u mnie wyglada to tak, że w pure direct jest tragedia, nie wiem czy to akustyka czy cos innego ale brzmienie wtedy jest bardzo suche, sam srodek pasma, zero basu i góry. Nie da sie słuchać. Jak załacze loudness to sytuacja jest juz wmiare ok, pojawia sie ladny bas i gora pasma.

Dlatego pomyslalem o subie, odcinajac go na 50-60hz uzupelni mi sam dól pasma gdzie kolumny już powoli siadaja. Dobrze myśle? Moj Denon ma wyjscie Pre Out w instrukcji pisze, ze jest to wyjscie na końcówke lub subwoofer.

No ale taka jest właśnie charakterystyka Twoich kolumn (zobacz choćby test na audio.com.pl JBL - Studio 180 - Zespoły głośnikowe - Testy sprzętu audio) to w połączeniu z takim wzmacniaczem inaczej być nie może. Być może zakup suba to dla Ciebie jedyne wyjście. Albo zmiana wzmaka.
 

jaco.37

Member
Bez reklam
Ja na swoim budżetowym zestawie w życiu nawet nie pomyślał bym żeby do stereo jeszcze załączać suba. Z powodzeniem mogę słuchać muzyki w pure direct.A bas lubię.Rzadko zdarza mi się pokręcić gałką od basu,ale to naprawdę musi być w danej piosence mało basu.Nie ma obciachu nawet na amplitunerze.Tam eksperymentowałem czy lepiej z subem czy bez.I lepiej bez.Może gdybym miał lepszy subwofer to by było inaczej.W amplitunerze tylko w dairect,na ulepszaczach Marantz w ogóle nie gra w stereo /w Onkyo jest odwrotnie/.Oczywiście mówie tu o nie drogich sprzętach.
Duże kolumny i jeszcze je posiłkować subem? To chyba coś tu jest nie halo.
Jak nie akustyka ,to w pierwszej kolejności winił bym za to kolumny.
Nawet jak dokupisz sobie suba i poprawisz dół to co z górą pasma?
Dokupisz "gwizdki" od Altusów ?
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Rafa a co masz do mojego wzmacniacza hmm? Akurat basu Denon ma i to sporo i z samego wzmacniacza jestem bardzo zadowolony. Sluchalem go w sklepie nawet z małymi focalami z 13cm wooferami i bas byl o wiele lepszy niz u mnie.
 
Ostatnia edycja:

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Dla mnie gra trochę płasko, mało dynamicznie właśnie. Tzn może za dużo oczekuje od wzmacniaczy z tego przedziału ale tak oceniam to brzmienie subiektywnie.
 

3echo

Member
Bez reklam
A dlaczego bez sensu.Jeśli brakuje basu,a nie chcesz wymieniać sprzętu to dlaczego nie kupić suba?
 

popej

New member
W pasmie subwoofera stereo nie działa i praktycznie dźwięk jest nagrywany jako mono, to samo w obu kanałach. Z drugiej strony tam nie ma wiele muzyki, i ja bym nie kombinował w przypadku dużych kolumn, które schodzą do 40Hz.

Sam mam kolumny podstawkowe i korzystam z subwoofera do stereo. Przy dobrym dostrojeniu subwoofer znika akustycznie. Dopiero wyłączenie/włączenie suba uświadamia, jaki ma wkład wkład w brzmienie całości.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Dla mnie gra trochę płasko, mało dynamicznie właśnie. Tzn może za dużo oczekuje od wzmacniaczy z tego przedziału ale tak oceniam to brzmienie subiektywnie.

Sluchalem innych wzmacniaczy w podobnych pieniadzach i wielkich róznic brzmieniowych nie ma. Każdy gra inaczej bo ma swoj charakter brzmienia, aczkolwiek nie sa to różnice kolosalne. Sadze ze problemem sa troszke za małe kolumny do mojego pokoju, który ma co prawda 21m2 ale jest wysoki bo to stare budownictwo a do tego sama charakterystyka kolumn nie jest konturowa.
 

3echo

Member
Bez reklam
... Sadze ze problemem sa troszke za małe kolumny do mojego pokoju, który ma co prawda 21m2 ale jest wysoki bo to stare budownictwo a do tego sama charakterystyka kolumn nie jest konturowa.

więc nie widzę przeciwskazań do zakupu suba.
Podzielam opinie popej-a
 
Ostatnia edycja:

Whiplash

New member
Bez reklam
W pasmie subwoofera stereo nie działa i praktycznie dźwięk jest nagrywany jako mono, to samo w obu kanałach. Z drugiej strony tam nie ma wiele muzyki, i ja bym nie kombinował w przypadku dużych kolumn, które schodzą do 40Hz.

Sam mam kolumny podstawkowe i korzystam z subwoofera do stereo. Przy dobrym dostrojeniu subwoofer znika akustycznie. Dopiero wyłączenie/włączenie suba uświadamia, jaki ma wkład wkład w brzmienie całości.

Dlatego ja nie chce zrobic z pokoju Golfa III, tylko majac na uwadze to, że moje JBL raczej nie akcentuja basu tylko graja go rowno chcialbym uzupelnic sam dół pasma 40-60-70hz za pomoca subwoofera. Kiedys tak sie bawiłem majac kino domowe, skrecałem JBL e150 na min wiec dla niego to 50hz i nie przeszkadzal w muzyce a tylko delikatnie kulturalnie uzupelnial niski basik, ktory z kolumn już byl nie slyszalny.

Pomyslalem o REL T5 i JBL studio 250p. Rel sie obawiam bo po pierwwsze jest to obudowa zamknieta więc ten bas tez jest troche inny. Kontrolowany ale tez nie ma takiego cisnienia. Do tego 125w i 20cm głosnik na moj pokoj nie wiem czy nie jest troche za malo, szczególnie ze ja go chce katować pasmem 40-60hz a tu potrzeba juz mocy aby efektywnie zagrać takim pasmem.
JBL wiem jak graja, jest to konstrukcja bass reflex, myslicie ze ustawiajac go własnie na takie niskie pasmo nadal bas bedzie slabo kontrolowany czy nie bedzie to przeszkadzało?

No i najwazniejsza rzecz. W kinie domowym o ile nie wlaczylo sie systemów kalibracyjnych typu dynamic eq itd to sub generalnie nie gral tzn gral ale bardzo cicho. Trzeba bylo go odkrecac na max aby w ogole byl slyszalny, tak jakby sygnal z amplitunera byl slaby aby go wysterowac. We wzmacniaczu stereo oczywiscie nie ma systemów audyssey, suba podlaczylbym pod wyjscie Pre out tak jak podaje instrukcja. Myslicie ze na tym wyjsciu jest odp sila sygnalu i sub obudzi sie wmiare szybko czy tez bedzie trzeba go odkrecac na full?
 
Do góry