Stereo +/- 30k

Henry

Active member
Bez reklam
@DarkMag,
Za bardzo bierzesz wszystko do siebie ;)

Podstawowe pytanie czy Twój ojciec chce coś bardziej nowoczesnego czy raczej pasuje mu oldschoolowy design.

Sprzętu, który spełniłby Wasze oczekiwania trochę jest na rynku.
Yamaha, Denon, Marantz, Pioneer...
Może być też coś z półki średniej jak proponowany przeze mnie NAD, zresztą po którymś AS bardziej się zainteresowałem tą marką, ponieważ w swojej ofercie mają ciekawe moduły, dziękim którym ze zwykłego wzmaka stereo możesz stworzyć kombajn multimedialny - karty sieciowe, HDMI, DAC i zamknąć się w przyzwoitej kwocie.

Kwestia kolumn, to kolejna sprawa, albo podłogówki, albo naprawdę wypasione monitory... to już zależy od preferencji ;)
 

DarkMag

New member
Kef R7 Orzech bardzo mu się spodobały.
Głównie do odtwarzania muzyki będzie służył Tidal, dlatego myślałem o jakimś wzmacniaczu AIO typu Audiolab 6000A Play, Cyrus One Cast, ale nie wiem jak mają się one do wzmacniaczy w podobnej cenie plus jakiś streamer.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Poczytaj o funkcjach i spróbuj gdzieś namierzyć i porównać.
Z tego, co pisałeś, to dobrze gdyby znalazło się też HDMI do podłączenia TV.
W all in one przeze mnie wymienionych masz to w jednym klocku i te R-ki spokojnie pociągną.
W sumie to niezłe kolumny, ale mi osobiście bardziej pasują moje R700 i na nową serię bym nie zmienił ;)
 

DarkMag

New member
Widzę też że w dobrej cenie można dorwać ostatki R900, zawsze to 2x8".
Do przesłuchania jeszcze gold 300.
Ciekaw estem właśnie czy takie AIO da radę z podłogówkami.
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
Kosmos to jest Twój paragon w stopce. Nawet 2x PS5 tam masz. Liczę, że na obu grasz 17h dziennie bo inaczej szkoda Twoich zmarnowanych pieniędzy. A od tej mądrości tak urosła Ci głowa, że kupiłeś 5 par słuchawek i nosisz je wszystkie na raz.

Temat do zamknięcia.

bez komentarza, heh :)
 

Henry

Active member
Bez reklam
Widzę też że w dobrej cenie można dorwać ostatki R900, zawsze to 2x8".
Do przesłuchania jeszcze gold 300.
R900 raczej do większych pomieszczeń, Goldy mnie nie przekonały.
Bardzo ciekawe są Fyne Audio, PMC czy B&W z serii 700

Ciekaw jestem właśnie czy takie AIO da radę z podłogówkami.
Zależy od mocy, kolumn... ale spokojnie
Jak na początku pisałem to maleństwo https://audio.com.pl/testy/stereo/systemy-all-in-one/3106-nad-m10 napędzało Bowersy i to z sukcesem.

ps. looknij jeszcze na Cocktail Audio, np X35
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP

Nie wiem jak duże pomieszczenie , ale w orzechu też ładne (jak dla mnie) i ciekawe Dynaudio Contour 30. Tylko tu trzeba dobrego wzmocnienia więc raczej odpada. Ciekawy zestaw i raczej się spodoba Gato Audio DIA-250S NPM (odtwarzacz sieciowy na pokładzie) + kolumny Gato Audio FM-50 lub FM-30 w zależności od pomieszczenia. W orzechu ładne nieduże, zgrabne i dość uniwersalne Elac Vela FS407, FS409.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Przy takim budżecie najlepiej udać się na odsłuch do salonu -to w zasadzie jedyny rozsądna opcja w tym temacie

Jeżeli miałbym być szczery ,to osoba która rzeczywiście ma na wydanie 30 tyś zł nie będzie zasięgać porad na odległość .Zdarzają się przypadki i to dosyć często że ludzie sobie na "jaja piszą " potem czytając wpisy maja z tego ubaw - taka forma rozrywki
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wiele osób kupiło znacznie droższy sprzęt po poradach, więc owe mityczne 30 tyś zł to jest realizacja własnych potrzeb !
Sprzedawaliśmy zestawy już z prezentacją ale właśnie po poradach za 5 x tyle !

Podaj proszę jak duży jest pokój ?
Czy kolumny stacjonarne - jaki kolor ?
Głośniki tylne masz już wyprowadzone przewody w ścianach czy mają być bezprzewodowe ?
 

akbmicro

New member
Głośniki tylne masz już wyprowadzone przewody w ścianach czy mają być bezprzewodowe ?

Jeśli ja dobrze zrozumiałem pytanie, to ma być czyste stereo.
W tej sytuacji takie wynalazki jak BT czy kucie ścian odpadają.

Dla mnie to dziwne, że takie pytanie pada na tym forum, chociaż są znacznie lepiej dedykowane do tego rodzaju sprzętu.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wielu użytkowników widać otrzymało wysokiej klasy sprzęt audio.
Są od tego specjaliści wysokiej klasy na tym portalu.
I owe mityczne 30 tyś zł to nie jest nawet najmniejsza sensacja.
Napisz na PW dostaniesz specjalistę który odpowie od ręki na wszystkie Twoje pytania i wątpliwości. Dostaniesz też specjalną ofertę dla niebieskich.
 

Kaputek

Banned
Wielu użytkowników widać otrzymało wysokiej klasy sprzęt audio.
Są od tego specjaliści wysokiej klasy na tym portalu.
I owe mityczne 30 tyś zł to nie jest nawet najmniejsza sensacja.
Napisz na PW dostaniesz specjalistę który odpowie od ręki na wszystkie Twoje pytania i wątpliwości. Dostaniesz też specjalną ofertę dla niebieskich.

Również chciałbym się dowiedzieć. Daj info na priv.

Mam nadzieję te tym wykwalifikowanym specjalistą nie jest ten od Wciskania Harmana I Jbl-a.
 

DarkMag

New member
To nie jest żadne mityczne 30tys. Założyłem temat bo wiem, że są tu osoby które szukały czegoś dla siebie i osłuchały się sprzętu w podobnym a wielokrotnie wyższym przedziale cenowym. Chciałem porady co w podanym budżecie warto posłuchać i tylko tyle. Po tym zrobić listę tego i sprawdzić czego możemy posłuchać w okolicy. Staruszek nie jest jakimś melomanem, ale po prostu posłuchał u mnie i stwierdził, że to co ma obecnie już mu nie pasuje. Padło hasło, że chce coś nowego i tyle.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Możliwości (kombinacji jest sporo)
Z całym szacunkiem ale nie bardzo rozumiem kupowanie sprzętu dla kogoś .Są różne preferencje ,gusta i oczekiwania
Dlaczego o tym piszę ? .Obecnie mam na testach odtwarzacz CD znanej firmy ,który jeden z brytyjskich portali już zdążył okrzyknąć odtwarzaczem 2020r .Nie bardzo wiem jakimi kryteriami kierowali się angielscy redaktorzy dokonując takiego wyboru .Nie każdy sprzęt musi podobać się każdemu

Oprócz deklarowanej kwoty ,trzeba wziąć pod uwagę inne rzeczy - rodzaj słuchanej muzyki ,to co lubimy w dźwięku - (dla przykładu ja cenię jakość stereofonii ,inni nie zwracają na to uwagi .Gdybym wybierał sprzęt dla siebie to byłoby to jednym z kryteriów wyboru).Dalej z czego będziemy puszczać muzykę - płyty cd ,winyle czy może jakiś serwis muzyczny ,potem rodzaj i wielkość kolumn .Jeżeli wygląd zewnętrzny ma tez znaczenie ,warto o tym wspomnieć bo weźmy dla przykładu Nad czy Naim jakoś szczególnie urodziwe nie są

Na marginesie miałem okazję słuchać Devialet Phantom ,produkt ciekawy ,technicznie zaawansowany ale moim zdaniem to nie jest dobra opcja w tym przypadku
 
Ostatnia edycja:

Kaputek

Banned
To nie jest żadne mityczne 30tys. Założyłem temat bo wiem, że są tu osoby które szukały czegoś dla siebie i osłuchały się sprzętu w podobnym a wielokrotnie wyższym przedziale cenowym. Chciałem porady co w podanym budżecie warto posłuchać i tylko tyle. Po tym zrobić listę tego i sprawdzić czego możemy posłuchać w okolicy. Staruszek nie jest jakimś melomanem, ale po prostu posłuchał u mnie i stwierdził, że to co ma obecnie już mu nie pasuje. Padło hasło, że chce coś nowego i tyle.
Idzie z tym na audio Stereo.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Przy takim budżecie najlepiej udać się na odsłuch do salonu -to w zasadzie jedyny rozsądna opcja w tym temacie

Jeżeli miałbym być szczery ,to osoba która rzeczywiście ma na wydanie 30 tyś zł nie będzie zasięgać porad na odległość. Zdarzają się przypadki i to dosyć często że ludzie sobie na "jaja piszą " potem czytając wpisy maja z tego ubaw - taka forma rozrywki

Nikt rozsądny i kto poważnie do tematu podchodzi nie wyda 30 tyś. na podstawie tego co ktoś napisze na forum. To są na tyle już "poważne" pieniądze, że bez odsłuchu to raczej jest żart, niż poważne podejście do tematu.
 

Marcin0411

New member
Witam,
Podłącze się do tematu jeśli można. Stoję przed wyborem wzmacniacza do moich Jbl e90. Mam dwa typy w zbliżonej cenie. Mianowicie jest Advance Acoustic MAP 102 i Harman Kardon HK 680. Bardzo proszę o jakieś opinie, rady lub sugestie który z tych dwóch klocków wybrać.
 
Do góry