Stereo +/- 30k

DarkMag

New member
Nie znam się na stereo, zawsze chodziło o KD.
Zawsze też sprawdzałem sprzęt w zasięgu swoich możliwości finansowych.
Szukam stereo dla ojca, finansowo 30+ za fronty plus wzmacniacz, z dużym plusem jeżeli warto.
Całość będzie służyć w 80% do oglądania wiadomości w TV, 20% muzyka (Pink Floyd, Metalica, Enigma) ale mam nadzieję, że to się zmieni (zawsze chciał porządne stereo), mam Silver 500 zasilane z RZ 840, dla mnie gra to fajnie, chociaż sam szukam jakiegoś wzmacniacza pod fronty z funkcjami sieciowymi.
Na stereo się kompletnie nie znam.
Ma to być wpięte pod TV i współpracować z TV, Tidalem, itp
 

akbmicro

New member
Przy takim budżecie to spojrzałbym na kolumny Cube Audio
https://www.cubeaudio.eu/
Co prawda wystarczy to na ich tańsze modele, ale i tak warto.
Co do wzmacniacza to powinien mieć dobrego DAC do Tidala, ale kupując dobre kolumny warto dobrać wzmacniacz do kolumn nawet bez DAC i dokupić zewnętrzny streamer z DAC.
 

DarkMag

New member
Obecnie posiada Dali Zensory 5.1 z Denonem. 10 lat temu (jak sam mu je doradzałem) był to całkiem spoko zestaw w tych pieniądzach - na tamte czasy. Poszedł w KD bo podjarał się jak ja kupiłem jakąś budżetówkę. Wpadł ostatnio do mnie i posłuchał Silver 500 i postanowił, że chciałby kupić sobie stereo bo z KD nie korzysta (stąd napisałem, że 80% to TV). Osobiście kolumn słuchałem głównie na amplitunerach bo zawsze patrzyłem pod siebie. Nie musi być to wcale 30k bo zaczniemy pewnie od przesłuchania Silverów z Audiolabem 6000A Play bo sam rozważam jego zakup, ze względu na możliwość pracy jako końcówka mocy i funkcje sieciowe (patrzę głównie pod siebie). Pytam tylko o kilka polecanych sprzętów w tym przedziale, które są warte przesłuchania.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Zerknij na maleństwo od NADa - M10, jak to mówią mały ale wariat ;)
Słyszałem B&W 703 pod niego podpięte i grało to naprawdę świetnie.
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Henry dla gościa trzeba szukać kolumny z naciskiem na wokale, toż to będzie grało 80% wiadomości.
 

Caparzo

New member
Bez reklam
jak miał tato Denona to niech idzie w Denona , są nowe sprzęty na 110 lecie , do tego bowersy


i będzie tato zadowolony, a nie kosmiczne głośniki albo zaraz każą kupować kij wie co
 

DarkMag

New member
jak jest 30 tys. do wydania, to czemu nie ;-) kosmos nie zna granic...

Kosmos to jest Twój paragon w stopce. Nawet 2x PS5 tam masz. Liczę, że na obu grasz 17h dziennie bo inaczej szkoda Twoich zmarnowanych pieniędzy. A od tej mądrości tak urosła Ci głowa, że kupiłeś 5 par słuchawek i nosisz je wszystkie na raz.

Temat do zamknięcia.
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
DarkMag
Weź ojca do jakiegoś salonu audio i posłuchajcie kilka zestawów. Nie mówcie, że chcecie audio za 30k do słuchania wiadomości bo będą podobne reakcje jak tutaj. Budżet ładny i tylko odsłuch.
 

DarkMag

New member
Taki był plan od początku. Chciałem się bardziej rozeznać czego warto posłuchać w tym przedziale cenowym, ale widzę, że to na własną rękę trzeba poszukać. Dziwi mnie tylko podejście niektórych osób. Bo wg nich nie można kupić lepszego sprzętu jeżeli nie słucha się na nim muzyki po 8 godzin dziennie. Idąc tym tokiem rozumowania to przy zakupie samochodu stwierdzili, że nie wezmą klimatyzacji bo w roku są tylko 4 ciepłe miesiące więc po co...
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Jak ma być coś ładnego to popatrzcie na Sonus Faber Venere s, jakieś Bowersy, Kef R900.

Ja mając ten budżet budowałbym kd+stereo na Klipsch RF7 III
 
Do góry