Spotify - największy strumieniowy serwis muzyczny 2015r.

M.

hdtv.com.pl

Spotify dzierży obecnie koronę w świecie strumieniowych serwisów muzycznych. Jest numerem 1 zarówno jeśli chodzi o ilość aktywnych użytkowników, ilość 'pobrań' utworów jak i wysokość uzyskanych przychodów. Serwis jest numerem jeden w Europie, obydwu Amerykach i w Australii. Jeśli chodzi o samo USA, to niektóre źródła podają, że jeszcze większość amerykanów wybiera Pandora Radio, jednak Spotify, które ma na koncie największy wzrost abonentów, ma szansę zdobyć wyraźną przewagę także na tamtym rynku. Przyszły rok będzie pierwszym, który uwzględni także nowych graczy, jakimi w tym roku zostali chociażby Apple, Google, czy Tidal. Jeśli chodzi o Azję, to prym wiodą przede wszystkim stacje internetowe oraz lokalni usługodawcy.

Przewiduje się, że liczba użytkowników serwisów strumieniowych będzie rosła. Wg raportu, największy potencjał ma obecny lider, który nie ogranicza się tylko do aplikacji na smartfony, ale bardzo często jako Spotify Connect znajduje się także w urządzeniach audio i audiovideo. Dostęp do serwisu znaleźć można także w telewizorach, czy serwerach NAS.

W ostatnich dniach Spotify opublikowało dane podając, że do tej pory, w 2015 roku, 75 milionów użytkowników wysłuchało ok 20 miliardów godzin muzyki, tworząc przy tym ok 2 miliardy playlist.

Spotify, App Annie
 

SternQuest

New member
Fajny serwis korzystam już od trzech miesięcy - konto premium. Sporo muzy do wyboru, ale ostatnio zastanawiam się czy nie zrezygnować. Powód - przeważnie w godzinach od 18-21 strasznie rwie, przerywa muzykę, czasami nie ma reguły co do godziny. Występuje to tylko wtedy kiedy odtwarzam przez amplituner. Na kompie tablecie i smartfonie jest ok (przez te zabawki idzie niestety gorsza jakość). Od razu dodam że nie ma to związku z łączem, ponieważ prędkość jest stała i napewno wystarczająca.Rano czy późną nocą np. przy tej samej prędkości jest ok. . Raczej wydaję mi się że problem leży po stronie Spotify, może przez coraz większą ilość użytkowników coś tam zaczyna się przeciążać. Może ktoś z was ma podobne problemy i wie jak temu zaradzić. Jeżeli tak u mnie będzie dalej to rezygnuję. Nie mam zamiaru płacić i jeszcze się wkurzać że może będzie dobrze, a może nie.
 

jarjar82

New member
Korzystam w domu (laptop) i w pracy na PC. Konto darmowe. Ogromny zbiór wykonawców i albumów przy czym wszystko poukładane i przejrzyste. Polecam
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Mnie pozytywnie zaskoczyło radio. Kupiłem ampek z dostępem do nich a tam...dziesiątki tysięcy rozgłośni w tym prawie 700 polskich. Wśród nich kilka z moją ukochaną muzą, której w naziemnych stacjach nie uslyszymy.
 

steeze

steeze
Pomagam
VIP
Fajny serwis korzystam już od trzech miesięcy - konto premium. Sporo muzy do wyboru, ale ostatnio zastanawiam się czy nie zrezygnować. Powód - przeważnie w godzinach od 18-21 strasznie rwie, przerywa muzykę, czasami nie ma reguły co do godziny. Występuje to tylko wtedy kiedy odtwarzam przez amplituner. Na kompie tablecie i smartfonie jest ok (przez te zabawki idzie niestety gorsza jakość). Od razu dodam że nie ma to związku z łączem, ponieważ prędkość jest stała i napewno wystarczająca.Rano czy późną nocą np. przy tej samej prędkości jest ok. . Raczej wydaję mi się że problem leży po stronie Spotify, może przez coraz większą ilość użytkowników coś tam zaczyna się przeciążać. Może ktoś z was ma podobne problemy i wie jak temu zaradzić.

Też miałem z tym problem. Rwanie występowało u mnie tylko w godzinach popołudniowych (zaczynało się z reguły 15). Było na tyle irytujące, że zrezygnowałem z konta premium.
 

Borixon

Active member
Bez reklam
witam, ja nigdy nie korzystałem, dziś się zarejestrowałem, konto free.
premium jak rozumiem lepsza jakość, ale czy coś jeszcze? da się pobierać muzykę??
ktoś napisze kilka konkretnych informacji.
 

Dubek

Member
Bez reklam
W premce nie masz reklam, a na telefonie nie odtwarza Ci muzyki losowo i możesz słuchać offline. Teraz jest fajna promocja, 99 groszy płacisz za 3 miesiące premki, sam skorzystałem.
 

SternQuest

New member
witam, ja nigdy nie korzystałem, dziś się zarejestrowałem, konto free.
premium jak rozumiem lepsza jakość, ale czy coś jeszcze? da się pobierać muzykę??
ktoś napisze kilka konkretnych informacji.

Dodatkowo w Premium możesz odtwarzać przez amplituner który posiada serwis Spotify ( obecnie większość). Poza tym jak kolega wyżej pisze brak reklam.
Możesz też słuchać płyt bez połączenia z internetem, program pobiera całe płyty lub piosenki. Możesz je jednak odtworzyć tylko przez serwis.
 
Ostatnia edycja:

Dubek

Member
Bez reklam
Dokładnie, zapomniałem o spotify na ampli, tylko można się z amplitunerem połączyć przez smartfona, nie potrafię tego zrobić przez komputer albo się nie da po prostu,
 

SternQuest

New member
Dokładnie, zapomniałem o spotify na ampli, tylko można się z amplitunerem połączyć przez smartfona, nie potrafię tego zrobić przez komputer albo się nie da po prostu,

Przez komputer też się da, musi być poprostu sparowane połączenie wi-fi.
Co ważne można odtwarzać tylko na max. trzech urządzeniach np. (smartfon,tablet, komputer) i ze wszystkich możesz przerzucić na amplituner
 
Ostatnia edycja:

Dubek

Member
Bez reklam
Posiadam takowe i nie wiem po prostu gdzie kliknąć żeby poszła muzyka z amplitunera, na smartfonie wybieram w opcjach urządzenie, na kompie nie ma takiej opcji, albo ja nie widzę :)
 

Borixon

Active member
Bez reklam
Uruchomiłem 7 dni premium na próbę. Fajna sprawa.
Chłopaki jak jest z płatnością, tzn jak nie zapłacisz to premium wygasa czy dopóki nie zrezygnujesz to każdego następnego miesiąca dostaniesz rachunek że musisz już zapłacić z góry za rozpoczęty miesiąc??

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka
 

SternQuest

New member
Uruchomiłem 7 dni premium na próbę. Fajna sprawa.
Chłopaki jak jest z płatnością, tzn jak nie zapłacisz to premium wygasa czy dopóki nie zrezygnujesz to każdego następnego miesiąca dostaniesz rachunek że musisz już zapłacić z góry za rozpoczęty miesiąc??

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Dopóki nie zrezygnujesz, będzie Ci co miesiąc ściągać z konta ( pewnie musiałeś podać dane karty).
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ściąga z automatu z tego co pamiętam, ja miałem za pośrednictwem PayPal.
Ja zrezygnowałem, lepszy Tidal.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wersja premium jest bezstratna. Baza nie jest tak dobra jak w Spotify, ale to też do indywidualnego sprawdzenia i oczekiwań. Koszty w zależności, w Play jest oferta na premium, standard to 40zł, można też poszukać tańszego dostępu...
 

Caparzo

New member
Bez reklam
Jaka tam jest muzyka ? Jak i na spotify jak i na tym od armaniego ??

jest co chce, jest czego nie ma w radiu w tv ?
 
Do góry