Spotify - największy strumieniowy serwis muzyczny 2015r.

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dużo by pisać, ale (jeżeli już jesteśmy przy Spotify) są całe albumy, czyli zaraz po seansie (np.) MadMaxa wyszukałem cały soundtrack.
Czyli dokładnie to co można kupić w sklepie na CD.
Jest ogromna baza utworów/albumów, możliwość kolejkowania i takie tam.
Sporo starych rodzynków i tych najnowszych.
W radiu czy tv masz to co aktualnie leci, całkowicie inna sprawa.
 

Caparzo

New member
Bez reklam
To co leci w radiu to szmira taka że szkoda prąd na to.
Pytam czy znajde coś ze starego rocka 80-90 lata, jest fajna stacja na open.fm giganci rocka
Czy coś z gatunku techno - hardtechno? Coś mocnego takiego
 

dzierbiaty

New member
Z tą promocją za 99 groszy to dziwna sprawa. Miałem konto opłacone przez rok do września 2015. Teraz chciałem sobie skorzystać z promocji za 99 groszy i się nie należy.

Polecam forum Spotify...działa prężnie i można uzyskać pomoc bardzo szybko

PS. No i doczytałem, że byłym posiadaczom Premium się nie należy. Dla darmowych 3 miesięcy musiałbym sobie wykreować nowy email..

A z Premium po roku zrezygnowałem...bo często mam ograniczony dostęp do internetu
 
Ostatnia edycja:

SternQuest

New member
To co leci w radiu to szmira taka że szkoda prąd na to.
Pytam czy znajde coś ze starego rocka 80-90 lata, jest fajna stacja na open.fm giganci rocka
Czy coś z gatunku techno - hardtechno? Coś mocnego takiego

Znajdziesz napewno, z tego co gdzieś tam doczytałem, masz dostęp do ok. 22 milionów albumów i ich liczba ciągle rośnie. Nie wszystkie premiery pokazują się od razu np.nie ma jeszcze nowej Adele, czy wczoraj wydanej nowej płyty Coldplay, ale piszą że negocjują z wykonawcami. Radia na Spotify nie słucham. Jest tam tyle płyt do przesłuchania że na radio już nie mam czasu.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jest tam tego cała masa, do wyboru do koloru.
Porównywanie do radia nie ma sensu, pytanie jeszcze jakiego.
Ja akurat korzystam z radia, tyle, że internetowego. Setki stacji tematycznych chociażby w ampli dają również spore pole manewru, ale Spotify to ogromna baza i masa albumów.
 

pieniążek1

Active member
Bez reklam
Wersja premium jest bezstratna. Baza nie jest tak dobra jak w Spotify, ale to też do indywidualnego sprawdzenia i oczekiwań. Koszty w zależności, w Play jest oferta na premium, standard to 40zł, można też poszukać tańszego dostępu...

spotify porzez PS store kosztuje mnie 20zł miesiecznie za premium...
 

werf

Active member
Bez reklam
Wersja Premium w Play jest darmowa
Hifi to koszt 40 zł miesięcznie.W czarny piątek była promocja 40 zł za 4 miesiące Hifi
 

Borixon

Active member
Bez reklam
Co to za opcja?? Właśnie ten tidal obczajam...
Już doczytałem. Tzn ja w play mam tylko 320 kB, hi-fi jest bezstratne tak? Za ile miesięcznie??
Spotify ma stream bezstratny za 19.99 tak??
Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tidal premium na dwie opcje. Tą lepszą jest opcja z HiFi (droższa).
Najlepsza opcja w Spotify ma gorszą jakość od Tidala w wersji HiFi.
 

Borixon

Active member
Bez reklam
Hm gdzieś mi się w oczy rzuciło że Spotify jest bezstratne tzn jakości flac... Widocznie się mylę..

Na Tidal nie ma Metalliki??

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka
 

Caparzo

New member
Bez reklam
Pobawiłem się w zakładanie paypala i założyłem spotify za te 99 groszy.

to teraz jak z tą jakością ?? podepne lapka pod wieże ale czym wyjściem słuchawkowym ? czy musze na kompie poprzez out z karty dźwiękowej?? I na MD sobie nagrać co chce, tylko jak wygląda z tą jakością ??

szczerze powiedziawszy, myślałem że w premium będzie opcja zapisz na dysk ;P


EDIT

a już coś mam
KW teście porównano trzy usługi: Apple Music, Spotify oraz Tidal. W Apple Music bitrate wynosi 256 kb/s, a użyty kodek to AAC. W Spotify (w subskrypcji Premium) bitrate jest wyższy i wynosi 320 Kb/s, ale stosowany jest kodek Ogg Vorbis. W Tidal wartość bitrate’u jest zdecydowanie wyższa, to aż 1,4 Mb/s, co odpowiada muzyce odtwarzanej z CD. Do testu zastosowano iPhone’a 6 Plus oraz słuchawki Sony MDR-7506 (które zostały wybrane za neutralne brzmienie i umiarkowaną cenę). Podczas testu każdy uczestnik odsłuchał trzy utwory: „Complexion (A Zulu Love)” Kendricka Lamara, „Digital Witness” St. Vincent oraz „Fanfare for the Common Man” Aarona Coplanda.

(c)imagazine.pl
 
Ostatnia edycja:
Do góry