Specyfikacja telewizorów Ultra HD firmy Sony KD-65XD9305 i Sony KD-55XD9305.

simonbl

New member
Moje ustawienia podbijające czerń - dla trybu "Własne"

Tryb: Własne
Jasność - 25 / Kontrast - Maks / Gamma - -2 / Poziom czerni - 40 / Dostosowanie czerni - Duża / Z z k - Duże / A l p - Duża / X-tended - Duża
Nasycenie - 55 / Odcień - 0 / Temp. barw - Expert 1 /
Z t b - Precyzyjna regulacja temp. koloru
Wzmocnienie R: -3
Wzmocnienie G: -3
Wzmocnienie B: max
Przesuniecie R: -2
Przesuniecie G: -2
Przesuniecie B: 5

Wielopunktowe (10p)
Punkty Regulacji Gamma 10
Przesuniecie R: 0
Przesuniecie G: 0
Przesuniecie B: 0

/ Przestrzeń kolorów - Automat / Żywy kolor - Średni
Czystość
Ostrość - 60 / Tworzenie realizmu - Automat / R l z - wyl / C r z - wyl
Ruch
Motionflow - standardowe / gladkosc - 3 / czystosc -min / Tryb kliszy - duzy
 
Ostatnia edycja:

tkg

New member
Tylko gdzie ta piękna czerń? Mój IPS z podświetlaniem krawędziowym jest tylko trochę jaśniejszy, ale za to pięknie jednolicie podświetlony.
 

mufc56

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mam pytanie czy w modelu 55xd93 w zestawie jest ten wieszak na sciane czy trzeba go dokupic osobno? Czy ktos z was uzywa tego uchwytu sony i jak sie on sprawdza?
 

feerdek

New member
@ simonbl @tkg Jeśli chodzi o 55 cali to chyba większość modeli tak ma. Przejrzyj forum parę stron wcześniej są zdjęcia. Tv wyjęty z pudełka świeci idealnie i matryca równo podświetlona, ale po paru godzinach grania pojawiają się na nim takie efekty jak na zdjęciu zamieszczonym, przez ciebie.
 

MichalTJE

New member
@ simonbl wieszak jest w komplecie... zawieszony na oryginalnym jest bardzo blisko ściany jak obraz... można odchylić w razie potrzeby aby coś pomieszać na plecach TV...
P.S. proponuję zminic śruby mocujące sam wieszak do ściany (kołki rozporowe) ja zmieniłem na większą średnice i dłuższe... ja wieszałem u siebie 65"
 

simonbl

New member
Mam pytanie czy w modelu 55xd93 w zestawie jest ten wieszak na sciane czy trzeba go dokupic osobno? Czy ktos z was uzywa tego uchwytu sony i jak sie on sprawdza?

Tak wieszak w 55 calach też jest w zestawie - telewizor bardzo łądnie wygląda "przyklejony do ściany" ale dostęp do portów jest utrudniony trzeba odchylać Tv, ale da się dobrać do portów.

śrub/kołków mocujących uchwyt do ściany nie ma w zestawie.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Tylko gdzie ta piękna czerń? Mój IPS z podświetlaniem krawędziowym jest tylko trochę jaśniejszy, ale za to pięknie jednolicie podświetlony.

ale ten IPS przy oglądaniu filmów już nie ma szans w s stosunku do tego modelu.. do tego dochodzi że w Twoim modelu również są słabsze i gorsze egz. pod względem podświetlenia tak jak i w tym modelu soniaka.. ten akurat jest słabszy..chyba że ktoś lubi ciągle oglądać tego typu obraz.. ale wtedy trzeba kupić full leda lub oleda..
 

tkg

New member
ale ten IPS przy oglądaniu filmów już nie ma szans w s stosunku do tego modelu.. do tego dochodzi że w Twoim modelu również są słabsze i gorsze egz. pod względem podświetlenia tak jak i w tym modelu soniaka.. ten akurat jest słabszy..chyba że ktoś lubi ciągle oglądać tego typu obraz.. ale wtedy trzeba kupić full leda lub oleda..

Tu masz przykład:
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ale tak jak napisałem to jest kwestia egz przy edge ledach w jednych lepiej w innych gorzej, ale generalnie tv kupuje się dla oglądania filmów a tam tego nie widać w takim stopniu.. ja mam dwóch znajomych co ma ten model u jednego podświetlenie naprawdę jest niezłe, a u drugiego słabsze ale przy filmach w oby wypadkach jest zdecydowanie lepiej niż na jakimś IPS.. A im ciemniej tym lepiej jest to widoczne..
 

RHJG

New member
Bez reklam
Witam masz rację kolego lolek126 im ciemniej tym lepiej jest to widoczne ! Masakra z tym Sony,wszystkie firmy z roku na rok gorzej....
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,
Nie widzę żadnego problemu . Jak obraz wyświetlany nie pasuje to telewizor zwrócić . Niemniej dla mnie to obraz z tego zdjęcia z jednego elementu menu telewizora jeszcze o niczym nie świadczy . :|


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Koledzy nie zrozumieliście mnie .. miałem na myśli że im ciemniej w salonie w którym się ogląda tym IPS gorzej wypada.. Koledzy ale przez co ejst gorzej? Przez to ze ludzie chcą pierdoły w tv zamiast mieć dobry obraz a wszystkim się wydaje że jak taki czy inny Producent nakładzie popierdułek do swoich tv to i obraz będzie również z każdym rokiem lepszy.. a tak nie ma bo przecież wszystko kosztuje i na czymś musza zaoszczędzić .. dobrym przykładem jest brak 3d a zobaczycie że obecne tv będą w tej samej cenie co poprzednie modele z ur były z 3d..
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Od 26 stycznia 2017 do 02 lutego 2017 cena np. za telewizor firmy Sony KD-55XD9305 w MM wynosi 6399.00 zł . :|

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

madro

New member
Ludzie!!! Czy wy kupujecie telewizor żeby wpatrywać się w ciemny ekran lub sporadycznie uruchamiający się system (kropki na Androidzie). Może by tak podyskutować o kolorach i ewentualnie najlepszej kalibracji. Pokażcie malkontenci jakiś konkretny obraz z filmu lub nawet zdjęcia z ewentualnymi wadami i wtedy czepiajmy się. Zapraszam do Media mark-u we Wrocławiu gdzie jeden z chyba nielicznych sprzedawców oprowadził mnie po stoisku Samsunga pokazując rozklejające się obudowy i przykrywane cennikiem wady w podświetlaniu.
 
Ostatnia edycja:

RHJG

New member
Bez reklam
Co to są kropki na Androidzie ? Taka fotka któregoś z kolegów z Forum,Clouding w Sony 65 XD9305.Dla pocieszenia dodam,że "chmurki" bywają,mniejsze,większe,na wszystkich TV bez względu na markę: Clouding w Sony 65xd9305.jpg
 

madro

New member
A może puścić ten obraz na innym tv czy nawet na oled i wtedy porównać czy ten efekt nie jest zamierzony przez autora materiału. Ile to trwa 10, 20,30s. Oglądamy film z fabułą czy obraz w muzeum.
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Ja jestem ciekawy na jakich ustawieniach obrazu zrobiono to zdjęcie .
Trzeba przecież odpowiednio ustawić poszczególne parametry obrazu .
Jak była np. ustawiona funkcja wygaszania strefowego , czyli automatyczne
lokalne przyciemnienie . Czy była włączona i w jakiej opcji ; czy w maksymalnej ?
Czy może była wyłączona ?? To są istotne dane , aby móc coś napisać o błędach
widocznych na zdjęciu .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Do góry