Specyfikacja telewizorów Ultra HD firmy Sony KD-65XD9305 i Sony KD-55XD9305.

feerdek

New member
@kiki
Jak myślisz czym można wyjaśnić to zjawisko: po wyjęciu z pudła nowego tv szukam cloudingu i go nie ma. Obraz czysty bez "chmurek" ( mówię o ekranie startowym z tymi trzema kolorowymi kropkami przy uruchamianiu tv". Na materiale testowym też nie widać cloudingu. Po kilku godzinach grania tv nagle "chmurki" ku mojemu zdziwieniu już są i na ekranie startowym z trzema kropkami i na materiale testowym i sporadycznie podczas oglądania tv. Clouding jest dokładnie taki jak na zdjęciach powyżej lub moich zdjęciach kilka stron wcześniej? Za pierwszym razem myślałem, że go na początku nie zauważyłem lub źle sprawdziłem. Problem w tym, że za drugim razem sytuacja się powtórzyła. Nowy tv po wyjęciu z pudła ekran startowy (3 kropki), materiał testowy, tv bez cloudingu. Po kilku godzinach grania tv clouding już jest. To samo w kolejnym tv u kumpla.
Zaznaczam, że było to też widoczne w każdym z tv podczas oglądania tv, choć występuje bardzo sporadycznie w określonym rodzaju scen.
Dlaczego na początku nie ma clougingu, a potem jest?
 
Ostatnia edycja:

simonbl

New member
@kiki
Jak myślisz czym można wyjaśnić to zjawisko: po wyjęciu z pudła nowego tv szukam cloudingu i go nie ma. Obraz czysty bez "chmurek" ( mówię o ekranie startowym z tymi trzema kolorowymi kropkami przy uruchamianiu tv". Na materiale testowym też nie widać cloudingu. Po kilku godzinach grania tv nagle "chmurki" ku mojemu zdziwieniu już są i na ekranie startowym z trzema kropkami i na materiale testowym i sporadycznie podczas oglądania tv. Clouding jest dokładnie taki jak na zdjęciach powyżej lub moich zdjęciach kilka stron wcześniej? Za pierwszym razem myślałem, że go na początku nie zauważyłem lub źle sprawdziłem. Problem w tym, że za drugim razem sytuacja się powtórzyła. Nowy tv po wyjęciu z pudła ekran startowy (3 kropki), materiał testowy, tv bez cloudingu. Po kilku godzinach grania tv clouding już jest. To samo w kolejnym tv u kumpla.
Zaznaczam, że było to też widoczne w każdym z tv podczas oglądania tv, choć występuje bardzo sporadycznie w określonym rodzaju scen.
Dlaczego na początku nie ma clougingu, a potem jest?
Może na ustawieniach sklepowych tego nie widać.

Wysłane z mojego SM-G850F przy użyciu Tapatalka
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
@kiki
Jak myślisz czym można wyjaśnić to zjawisko: po wyjęciu z pudła nowego tv szukam cloudingu i go nie ma. Obraz czysty bez "chmurek" ( mówię o ekranie startowym z tymi trzema kolorowymi kropkami przy uruchamianiu tv". Na materiale testowym też nie widać cloudingu. Po kilku godzinach grania tv nagle "chmurki" ku mojemu zdziwieniu już są i na ekranie startowym z trzema kropkami i na materiale testowym i sporadycznie podczas oglądania tv. Clouding jest dokładnie taki jak na zdjęciach powyżej lub moich zdjęciach kilka stron wcześniej? Za pierwszym razem myślałem, że go na początku nie zauważyłem lub źle sprawdziłem. Problem w tym, że za drugim razem sytuacja się powtórzyła. Nowy tv po wyjęciu z pudła ekran startowy (3 kropki), materiał testowy, tv bez cloudingu. Po kilku godzinach grania tv clouding już jest. To samo w kolejnym tv u kumpla.
Zaznaczam, że było to też widoczne w każdym z tv podczas oglądania tv, choć występuje bardzo sporadycznie w określonym rodzaju scen.
Dlaczego na początku nie ma clougingu, a potem jest?

Sony i inne firmy odpowiedziałaby Ci że to wada technologiczna :) i jak to pewna Pani powiedziała - taki klimat przy tv edge led.. raz lepiej będzie a raz gorzej...
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Coś firmie Sony "nie idzie" z wprowadzeniem aktualizacji oprogramowania , aby system operacyjny telewizorów linia 2016(wiosna) i linia 2015 pracował stabilnie w wersji Android 6.0.1 . Kolejny termin się przesuwa w czasie , a inżynierowie
"ciężko" pracują nad oprogramowaniem , aby działało ono stabilnie . :-|
Może czekają na piękne , pierwsze dni wiosenne . :wink: Kto to jednak wie ?

Android TV 6.0 Update für Sonys Bravia TVs verzögert sich weiter


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

wingg

New member
Witam uprzejmie,

Coś firmie Sony "nie idzie" z wprowadzeniem aktualizacji oprogramowania , aby system operacyjny telewizorów linia 2016(wiosna) i linia 2015 pracował stabilnie w wersji Android 6.0.1 . Kolejny termin się przesuwa w czasie , a inżynierowie
"ciężko" pracują nad oprogramowaniem , aby działało ono stabilnie . :-|
Może czekają na piękne , pierwsze dni wiosenne . :wink: Kto to jednak wie ?

Android TV 6.0 Update für Sonys Bravia TVs verzögert sich weiter


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
Witam.
Te telewizory nie są w stanie "udźwignąć" nowego systemu , który niestety jest bardziej wymagający. I jeśli chodzi o linię modeli z 2015, to obstawiam że Sony skapitulje i aktualizacji nie bedzie...2016 może.

-->>
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Coś firmie Sony "nie idzie" z wprowadzeniem aktualizacji oprogramowania , aby system operacyjny telewizorów linia 2016(wiosna) i linia 2015 pracował stabilnie w wersji Android 6.0.1 . Kolejny termin się przesuwa w czasie , a inżynierowie
"ciężko" pracują nad oprogramowaniem , aby działało ono stabilnie . :-|
Może czekają na piękne , pierwsze dni wiosenne . :wink: Kto to jednak wie ?

Android TV 6.0 Update für Sonys Bravia TVs verzögert sich weiter


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:

Moje zdanie jest takie że jak ma być źle dla tv z 2016/15 roku to lepiej niech ich nie aktualizują .. zresztą osobiście zrobię wtedy jak już ktoś troszkę pobawi się w nowym systemie.. bo może być więcej problemów niż zysku..
 

MichalTJE

New member
Moim zdaniem dla tych tV obecny system to najlepsze co mogło ich spotkac 5.1.1. jest stabilny 2 miesiąc wisi na scianie 65''xd9305 syn go "musztruje" w kazdą stronę :) i nawet nie dostał jednej zwieszki małej... fakt jest taki ze napedza go światełko sieciowe poprzez LAN ale nie zmienia to faktu ze obecny system jest wypasem dla tego modelu... nie wiem co miałby zmienić na lepsze A. 6.0
Pozdrawiam
MB
 

accu

New member
Bez reklam
Witam.
Te telewizory nie są w stanie "udźwignąć" nowego systemu , który niestety jest bardziej wymagający. I jeśli chodzi o linię modeli z 2015, to obstawiam że Sony skapitulje i aktualizacji nie bedzie...2016 może.

-->>

Witam uprzejmie,

Nigdy nie należy tracić nadziei . :|

Android 6.0 ruller ud p 2015 og 2016 Sony TV fra nste uge - FlatpanelsDK
Jak aktualizacja będzie wydana bez błędów to w końcu będzie system operacyjny Android wersja 6.0.1 Marshmallow w telewizorach firmy Sony linia 2015 i linia wiosna 2016 .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

MichalTJE

New member
Cześć mam lekki problem...
TV=65'' XD9305
mam Okulary 3D SONY aktywne TDG-BT500A czyli oryginał
dostałem dość fajną kolekcję materiałów 3D i filmy które mają obrazy w pionie obok siebie w 100% super się ogląda okulary w mig łapią tryb 3D fajna głębia i ogólnie super... natomiast w czym jest problem z obrazami w poziomie???
na 10 filmów które sprawzdziłem tylko 2 mi złapały tryb 3D, pozostałe delikatnie mówiąc okłamują mnie i nakladają obrazy na siebie ale nie można tego nazwać 3D... okulary eliminuję wadę bo mam 2 szt i na obydwu to samo... czy może gdzieś jest opcja jeszcze dodatkowa nie wiem w odtwarzaczu zeby czytało mi te obrazy w poziomie czy to już pozamiatane i tak ma być i ten model nie przeczyta inaczej tych materiałów?
dzięki z góry być może ktoś coś wymyślił mając podobne doświadczenia...
MB
 

buldoggg

Member
Bez reklam
kolekcja materiałów MKV(pliki) prawda ? crosstalk jedyna opcja to ustawienia 3d i zmniejszyć głębie obrazu na 0 w przypadku projektorów 3d sprawdza się,a na tv mimo wszystko crosstalk czasem jest.jeżeli miałbyś oryginalne filmy 3d na blu-ray to byłoby ok :)
 
Do góry