Specyfikacja telewizorów Ultra HD firmy Sony KD-65XD9305 i Sony KD-55XD9305.

MichalTJE

New member
Dla zainteresowanych...
Update, który pojawił się w menu to tylko skrót, który otwiera stronę "http://services.sony.pl/support/pl/welcome-to-android-marshmallow", jednak strona przez większość czasu jest nieosiągalna.

Udało mi się jednak na nią dostać i jest to coś w rodzaju przewodnika po Androidzie Marshmallow.

Można tam wyczytać między innymi taką wiadomość "UWAGA: Jeśli funkcja „Automatic software download” (Automatyczne pobieranie oprogramowania) jest włączona, aktualizacja powinna zostać pobrana w dniach pomiędzy 22 lutego a 8 marca."

Tak, że już niedługo nasze TV powinny dostać Androida 6.0.1
MB
 

azuko

Member
No aktualizacja już się pojawiła na stronie sony teraz tylko aktualizować i dzielić się uwagami. Czy już ktoś zrobił aktualizację?

KD-55XD9305 SUPPORT
Aktualizacja oprogramowania układowego do wersji v3.843KD-55XD9305
Telewizory LCD BRAVIA
Niniejsza informacja dotyczy następujących modeli telewizorów:
KD-55SD8505
KD-65SD8505
KD-55XD8505 / 55XD8577 / 55XD8588 / 55XD8599 / 55XD9305
KD-65XD8505 / 65XD8577 / 65XD8599 / 65XD9305
KD-75XD8505 / 75XD9405
KD-85XD8505
NAZWA PLIKU
Aktualizacja wbudowanego oprogramowania telewizora do wersji 3.843
NAZWA PLIKU .ZIP

sony_tvupdate_2015_3843_eub_auth.zip
WERSJA PLIKU 3.843
ROZMIAR PLIKU 1,525,512,806 bajty
DATA WYDANIA 22-02-2017

Link: https://www.sony.pl/support/pl/cont...016-android-models-update-ver3843/KD-55XD9305
 

DrWredman

Active member
Cześć mam lekki problem...
TV=65'' XD9305
mam Okulary 3D SONY aktywne TDG-BT500A czyli oryginał
dostałem dość fajną kolekcję materiałów 3D i filmy które mają obrazy w pionie obok siebie w 100% super się ogląda okulary w mig łapią tryb 3D fajna głębia i ogólnie super... natomiast w czym jest problem z obrazami w poziomie???
na 10 filmów które sprawzdziłem tylko 2 mi złapały tryb 3D, pozostałe delikatnie mówiąc okłamują mnie i nakladają obrazy na siebie ale nie można tego nazwać 3D... okulary eliminuję wadę bo mam 2 szt i na obydwu to samo... czy może gdzieś jest opcja jeszcze dodatkowa nie wiem w odtwarzaczu zeby czytało mi te obrazy w poziomie czy to już pozamiatane i tak ma być i ten model nie przeczyta inaczej tych materiałów?
dzięki z góry być może ktoś coś wymyślił mając podobne doświadczenia...
MB

Zakładam, że ta kolekcja nie jest na płytach Blu-Ray ;)
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,



Można aktualizować poprzez pamięć USB w telewizorze .

BTW, osobiście jak aktualizuję oprogramowanie telewizora , to po wykonaniu aktualizacji , przywracam ustawienia fabryczne . Oczywiście mam swoje ustawienia wcześniejsze zapisane , aby móc je w każdej chwili
przywrócić .
Wersja 6.0.1 powinna sprawić , że telewizor powinien działać stabilniej . Lista poprawek była już publikowana , kiedy to aktualizacja miała być wydana , lecz była ona z błędem i termin jej wydania został wstrzymany . Zapewne będzie opublikowana ponownie .
Dopiero wersja 7.0 Nougat powinna przynieść nowe konkretne usprawnienia .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

accu

New member
Bez reklam
Szukamy pierwszych odważnych :)

Witam uprzejmie,

Przecież możesz być nie tyle pierwszym odważnym , bo pierwsi już są , ale tym co również
zaktualizował oprogramowanie poprzez pamięć USB w telewizorze . Nie bój się , tym razem
firma Sony w końcu powinna wydać poprawną aktualizację bez "bugów ". ;-)

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Wiesz już raz miałem szopki z 3d i generalnie wtedy przez te powiedzmy 1,5-2 miesiące byłem wkurzony pomimo że to tv w sypialni ale jednak..poczekam jeszcze kilka dni i poprzez usb zrobię aktualizację.. obawiam sie ze jak tym razem też coś by pokręcili to może być problem z następną aktualizacją do tv właśnie tych z 15/16 roku..
 

accu

New member
Bez reklam
Wiesz już raz miałem szopki z 3d i generalnie wtedy przez te powiedzmy 1,5-2 miesiące byłem wkurzony pomimo że to tv w sypialni ale jednak..poczekam jeszcze kilka dni i poprzez usb zrobię aktualizację.. obawiam sie ze jak tym razem też coś by pokręcili to może być problem z następną aktualizacją do tv właśnie tych z 15/16 roku..

Witam uprzejmie,

Twoja sprawa jak zrobisz . :neutral: W dzisiejszych czasach czasem warto mieć "ograniczone" zaufanie do oferowanej propozycji , jaką jest aktualizacja oprogramowania telewizora , który pracuje w miarę stabilnie .
Logicznie myśląc , gdyby firma Sony teraz wydała aktualizację z błędami , straciłaby kredyt zaufania
u użytkowników swoich telewizorów z systemem operacyjnym Android moim , skromnym zdaniem .
I tak go już nadużyła u wielu użytkowników swoich telewizorów , przesuwając kilka razy termin wydania aktualizacji .


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Telewizor firmy Sony KD-55XD9305 w MM do 28 lutego 2017 r. jest teraz w cenie 6335.00 zł , transport 0.00 zł . Za telewizor firmy Sony KD-65XD9305 zapłaci się teraz 9899.00 zł , transport 0.00 zł . :|
Ewentualnie jeszcze 7.00 zł , jeżeli za pobraniem .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ceny fajne - przynajmniej jak dla mnie .. wiadomo zawsze może być taniej ale ... nie ma co marudzić..
 

odoja

New member
Witam,

problem z aktualizacją nowego androida do 55xd9305. Wszystko niby poszło gładko, zainstalowało się (plik z pendrive ze strony sony) TV się zresetował, pojawia się znaczek SONY, kolejno zaczyna się pojawiać i formować nowe logo androida, TV tak jakby przełącza sygnał ,ponownie na formujące się logo i zawias...Od pół godziny robi to samo. TV nie da się wyłączyć , z pilota z TV, jedynie gniazdko...a jak podłącze do sieci robi to samo. Trzeba chyba dzwonić do SONY. Miał ktoś coś podobnego?
 
Ostatnia edycja:

feerdek

New member
Witam,

problem z aktualizacją nowego androida do 55xd9305. Wszystko niby poszło gładko, zainstalowało się (plik z pendrive ze strony sony) TV się zresetował, pojawia się znaczek SONY, kolejno zaczyna się pojawiać i formować nowe logo androida, TV tak jakby przełącza sygnał ,ponownie na formujące się logo i zawias...Od pół godziny robi to samo. TV nie da się wyłączyć , z pilota z TV, jedynie gniazdko...a jak podłącze do sieci robi to samo. Trzeba chyba dzwonić do SONY. Miał ktoś coś podobnego?

Odłącz Tv od prądu i poczekaj 10 min. Potem próbuj ponownie.
Powodzenia
 

bogdanp71

New member
Cześć Odoja;
Jakiś czas śledzę już różne fora odnośnie aktualizacji i Tobie prawdopodobnie przytrafił się tzw bootloop - zapętlenie rozruchu. Ludzie mieli tego typu problemy i oficjalną odpowiedź serwisu Sony daję poniżej:
1. Odłącz przewód zasilający od gniazda elektrycznego.
2. Naciśnij VOL- oraz przycisk zasilania/POWER na urządzeniu (panel telewizora) i przytrzymaj go.
3. Ponownie podłącz zasilanie, naciskaj klawisz VOL- i przycisk POWER na urządzeniu.
4. Dioda LED zmieni kolor na zielony po około 30 sekund.
5. Puść klawisze.
6. Telewizor uruchomi się ponownie 2 razy i przełączy do ekranu pierwszej konfiguracji.
7. Przejdź przez wstępną konfigurację, ale nie wyszukuj kanałów ani nie loguj do konta Google.
8. Gdy w menu głównym, pojawi się możliwość przejścia do Ustawień proszę wybierz Pamięć i resetowanie, następnie zatwierdź opcję Przywróć ustawienia fabryczne.
9. Wykonaj reset fabryczny, kiedy telewizor przejdzie do ekranu początkowego, proszę wypełnij konfigurację w pełny sposób (strojenie kanałów, logowanie do konta Google itp)."
Jeszcze raz dzięki za ustawienia. Stosuję tylko Twoje. Pozdrawiam
 
Do góry