Specyfikacja telewizorów Ultra HD firmy Sony KD-65XD9305 i Sony KD-55XD9305.

ogoorek

New member
nie miałem żadnych problemów ze sprawdzeniem swojego TV w RTV Euro AGD, gdy odbierałem mojego Sony... Kwestia pogadania z pracownikiem i tyle...
 

fotokrak

New member
sorki że się wcinam. Moja plazma samsunga padła po chyba 7 latach. Wpadło mi w oko to sony KD65, pytanie jak oprogramowanie? Oplikacje? YT?
 

sihborx

New member
Panowie potrzebuję porady.
W 90% byłem zdecydowany na zakup 65xd93 . Idealnie by pasował do nowego, własnego "m". Niestety ceny wyposażenia całego domu we wszystkie akcesoria trochę nadszarpnęły budżet domowy i jeśli nic się nie zmieni to będę musiał wziąć pod uwagę tańszą opcją :-(.

Jeżeli tak by się stało to co byście doradzili? Wziąć xd93 ale w 55' czy 65' ale z serii xd85?
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Wg mnie to zależy od ciebie czy wolisz lepszą jakość a mniejszy rozmiar tv czy na odwrót czyli większy tv ale jakość obrazu słabsza..
 

WuMike

New member
Bez reklam
Nie podałes odległości od ekranu, ani warunków, jakie są w pomieszczeniu, czy porze dnia i świetle zewnętrznym. Cieżko jest doradzić bez tego. Mając 4m do TV wiadomo, ze 55 cali będzie trochę za mało, ale z 3m wolałbym już chyba lepszej jakości ekran, generalnie.
 

sihborx

New member
@lolek126
Wiesz jak jest. Chyba każdy woli lepszą jakość. Problem zaczyna się gdyby trzeba szukać kompromisów.

@WuMike
Odległość mam taką akurat pod 65' tzn.
Cześć AV w salonie mieści się w prostokącie 5x4 m2. Siedzący na sofie będzie miał ponad 4m ale w sumie to nie problem bo na sofie nie ja będę oglądał filmy (jak już to wiadomości ). W domyśle fotele stają w odległości około 3m ale teoretycznieb- na czas seansu filmowego, na którym wykorzystam cały system KD, a film będzie w HD to można będzie fotele przesunąć na środek salonu i przybliżyć je na 2,5m. Pod warunkiem że będziemy oglądać tylko we dwoje B-). Ale to teoretycznie bo musiałbym z małżowiną pogadać o konieczności przedseansowych przemeblowaniach ;-) ;-) ;-).


Szansa na 65xd93 jeszcze jest ale wolę się przygotować na "najgorsze" :-D.
Jeśli trzeba będzie zacisnąć pasa :-D
Z drugiej strony mój dotychczasowy Tv liderem jakości nie jest - to tylko Bravia46'EX720 więc średniak- ale w sumie dawał radę- poza 3D i słabymi kątami.
 
Ostatnia edycja:

Felixo

New member
Kupiłem xd93

Kupiłem i już posiadam xd93 w 65 calach. Zakup z kłopotami. Zamówiłem w MediaMatrix. 12699zł + 5 lat gwarancji + dysk 1TB. Pierwszy egzemplarz ewidentnie był wcześniej używany. Miał uderzoną w rogu metalową podstawę. Do tego niezapakowane fabrycznie elementy, braki w styropianie, nawet nie było instrukcji montażu w podstawie. Nie rozpakowałem go całego. Następnego dnia mail z reklamacją. Oddzwoniła sympatyczna Pani. Zaproponowała wymianę telewizora. Co też uczyniłem. Ponieważ mieszkam niedaleko ich siedziby, to Pani zaoferowała transport. Skorzystałem. Obsługa była naprawdę pierwsza klasa. Ale niesmak pozostaje. Nie wiem co nawaliło w organizacji za pierwszym razem.

Drugi egemplarz nowy fabrycznie. Od razu to widać przy rozpakowywaniu. Inna jakość. Dopiero teraz doceniam jak Sony fajnie przemyślało pakunek, łatwy montaż podstawy.

Niestety ten nowy egzemplarz ma jeden bad piksel. Nie wiem jaka jest polityka Sony z tym związana? Teoretycznie mógłbym jeszcze próbować odesłać, ale mi się już tej całej procedury wykonywać absolutnie nie chce. W normalnym oglądaniu piksel widoczny jest tylko na ciemniejszych scenach. Niby mocno nie przeszkadza, ale świadomość, że się tyle wydało na tv, a tam jakaś skaza... Co byście zrobili? :neutral:

Jakie wrażenia po pierwszym dniu na ustawieniach fabrycznych? Rewelacyjny kontrast. Niektóre nagrania z youtube sprawiają oledowe wrażenie "jakbym oglądał to przez okno i tam był". Obraz nie męczy. Barwy i ruch naturalne. Nic nie drażni. Brak efektu plastikowego obrazu jak w Samsungach. Co mnie dodatkowo cieszy, to nie zmęczył mi się wzrok. Normalnie przy oglądaniu tv w mroku czułem rażenie, czasami nawet łzawienie przy dłuższych seansach. A tu nic. Super.

Android działa jak na razie dość sprawnie. Czuć lekkie spowolnienia. Ale jestem mile zaskoczony. Szczególnie współpraca z you tube błyskawiczna. Filmy ładują się natychmiast.

Zauważyłem, że tv nie wykrywa routerów starszych. Połączyłem go z internetem tylko dzięki funkcji router w telefonie. Na szczęście przygotowałem sieć lan.

Ekran 65 cali wcale taki duży nie jest. Przy wymianie tv kolejnej o ile będzie mnie stać to jak największy rozmiar biorę. :mrgreen:
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Jak Ci ten jeden piksel nie przeszkadza to olać , samo Sony czy tez inna firma z powodu jednego piksela niewymienni tv, jedynie mogłeś reklamację w sklepie zrobić ... ale że sklep wysłał używany czy też uszkodzony tv to jakaś masakra..
Fajnie że jesteś zadowolony z tv także oby było jak najwięcej radości z oglądania..
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Do kolegi Felixo pierwszy egzemplarz wysłali albo z ekspozycji albo ze zwrotu internetowego. Działanie sklepu matrixmedia - biorąc pod uwagę cenę TV - wysoce naganne. Nie wiem na co sklep liczył, że klient nie zauważy, że dostał towar "po przejściach". Za taką wtopę w ramach przeprosin powinni dorzucić Ci coś extra. Najbezpieczniej odbierać towar zakup w tym sklepie w Sony Center - wówczas można na miejscu sprawdzić czy TV nie nosi śladów używania i nie ma bad pixeli.
 
Ostatnia edycja:

Graco_32

New member
Panowie chciałem się czegoś dowiedzieć o serii XD ale przez 46 stron piszecie tylko o cenach, snujecie plany zakupu, dajecie linki słabych recenzji i tylko bodajże 2 wpisy są od prawdziwych posiadaczy telewizora z tej serii.
To chyba nie jest temat o waszych marzeniach, przemyśleniach itp ale o konkretach w temacie działania telewizorów z serii XD i wymianie faktów o nich.
Czy admin czyta to wszystko bo ok. 45 stron to mielenie wody a nie konkrety?
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

@ Graco_2 . Tematem tego wątku nie jest seria XD jak to ogólnie ująłeś . :neutral: Jest ona przecież "rozbudowana" . Poniżej link do poszczególnych serii telewizorów firmy Sony na 2016 r.

Sony LED TV 4K hdr android smart tv

Przeczytaj proszę może wpierw ze zrozumieniem , jakiego tematu dotyczy założony przeze mnie wątek , a później spróbuj coś konstruktywnie napisać .

BTW , i to by było na tyle .


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:
Do góry