Soundbar TCL Ray Danz TS9030 z Dolby Atmos.

Status
Zamknięty.

Kula666

New member
Poczytaj wcześniejsze posty i pomyśl czy napewno chcesz aktualizować [emoji848]

Wysłane z mojego M2007J3SY przy użyciu Tapatalka

Właśnie obstawiam, że mój problem także jest związany z nieszczęsnym updatem. Oddaję jednak na rękojmę jako wadę fabryczną z opisem tematu i zobaczę co serwis zrobi. Bo gra ten tcl fajnie i szkoda trochę.
 

Kula666

New member
Zareklamowałem dziś belkę. Jestem wręcz pewien, że mam jakiś wadliwy egzemplarz, albo dobity przez aktualizację. Jak czytam mega pozytywne opinie, to utwierdzam się w przekonaniu, że mam niefart. ;)
In touch.
 

djkynek

New member
kupiłem w neonecie przez net pod koniec listopada, nie działał google home, chromecast, po telefonach do TCL (tam siedza jakies warzywa debile, każdy mowił co innego) w końcu wgrałem aktualizacje softu, która nie wiem czy była aktualizacją (bo miała date marzec 2021). Po wgraniu "aktualizacji" belka zupełnie padła, nie dział BT, ani wifi. Oddałem w ramach rekojmi do Neonetu, Kurier zabrał 3. grudnia. Teraz jazda z neonetem co trzy dni @ od przypadkowych ludzi, w każdym sprzeczne wiadomości. Ze to, że sio. Wczoraj mail, że kurier przywiezie po naprawie polegającej na aktualizacji oprogramowania w serwisie TCL. Ciekawe co to będzie jak odbiorę.........
tym bardziej, ze na stronie TCL nadal w zakładce do pobrania jest update z 9.03.2021.......wiec, albo mi wgrali to co miałem, albo maja nowsza wersje, ale nie wiedzieć czemu nie wrzucili jej na ich stronę.....
 
Ostatnia edycja:

Tgold

Member
Mogą mieć nowszą wersję.
Dostają na serwis z wyprzedzeniem publikacji ogólnej.
Może ktoś jest na forum i ma z TCL dobry kontak żeby ładnie ich poprosić o wrzucenie tego nowego softu na stronę, zaoszczędziło by im to roboty i kurierzy by nie wozili tej belki w tą i spowrotem [emoji846]

Wysłane z mojego M2007J3SY przy użyciu Tapatalka
 

Kula666

New member
Djkynek, to daj znać jak Ci wróci I jak poszło :) Ja liczę na dobry upgrade, bo belka gra spoko i mi po prostu, szkoda dokładać do zwykłej belki jakiś hajs. Wtedy to już bym sobie dobre monitory studyjne kupił i miał dobre, zrównoważone stereo.
 

Krzysiolekzg

New member
Heja. Kupiłem parę dni temu tego soundbara. Powiedzcie mi czy podłączać go pod sieć wifi i aktualizować? Czy nie warto bo soft może go uwalić.
 

Tgold

Member
Heja. Kupiłem parę dni temu tego soundbara. Powiedzcie mi czy podłączać go pod sieć wifi i aktualizować? Czy nie warto bo soft może go uwalić.
Hej, ja aktualizowałem przez USB softem ściągniętym ze strony TCL i uwaliłem, dzieki temu nie działa wifi i Bluetooth.

Wysłane z mojego M2007J3SY przy użyciu Tapatalka
 

Krzysiolekzg

New member
Hej, ja aktualizowałem przez USB softem ściągniętym ze strony TCL i uwaliłem, dzieki temu nie działa wifi i Bluetooth.

Wysłane z mojego M2007J3SY przy użyciu Tapatalka

A jak połączę poprzez google home to czy automatycznie pobierze uwalony soft? Bo ogólnie soundbar działa dobrze. Dźwięk na poziomie 1 jest głośny jak u większości. Tylko jest lag dźwięku przy podłączonej konsoli Series X.
 

Tgold

Member
A jak połączę poprzez google home to czy automatycznie pobierze uwalony soft? Bo ogólnie soundbar działa dobrze. Dźwięk na poziomie 1 jest głośny jak u większości. Tylko jest lag dźwięku przy podłączonej konsoli Series X.
Szczerze to nie wiem co pobierze przez google home, jaką wersję softu.

Wysłane z mojego M2007J3SY przy użyciu Tapatalka
 

BartoszK

New member
Cześć, u mnie sytuacja była identyczna jak u kolegi djkynek.
Sprzęt kupiony w neonecie, BT działał, ale Google Home nie wyszukiwał urządzenia. Samodzielna instalacja softu ze strony TCL zepsuła także BT.
Soundbar zgłosiłem na reklamację do neonetu 24.11 i wrócił do mnie 04.01, także błysk ciupagi to to nie był.
Po drodze także identycznie jak u kolegi - maile z neonetu przeczące sobie. Jeden, że urządzenie jest po oględzinach autoryzowanego serwisu i że mam czekać na odesłanie go do mnie. Po tygodniu kolejny, że sprzęt jest już gotowy do wysyłki do serwisu na oględziny (hmm a to nie odbyło się tydzień temu?). Po kolejnym tygodniu, że już właśnie wysłali do serwisu (wow!).
Koniec końców wrócił do mnie w kartonie wyglądającym jakby trenował na nim Gołota, ale na szczęście sprzęt był bez uszkodzeń.
Notatka na dołączonym zgłoszeniu serwisowym - 'rutynowa aktualizacja oprogramowania'.
BT działa, Google Home znajduje urządzenie (ale raczej z niego nie korzystam, więc go nie konfigurowałem w obawie przed samoczynną aktualizacją i ponownym pobraniem jakiegoś złego softu).
Aktualna wersja jaka jest wgrana to EU086 A0118 HV011 D0204 (różni się tylko końcówka od tej, którą sprzęt wyświetlał po wygraniu ze strony TCL. Tamta miała koniec D0105).

Może mi się wydaje, ale mam wrażenie, że teraz subwoofer gra gorzej. Być może nie zwróciłem na to wcześniej uwagi, ale teraz zamiast miłego dla ucha w miarę czystego basu słychać burczenie/pierdzenie (przepraszam za słowo) jak w systemie audio ze starego tuningowanego malucha (nawet gdy poziom basu jest na 0 i muzyka nie gra głośno).
Nie wiem czy soft może mieć na to wpływ, może z tęsknoty za soundbarem w myślach wyidealizowałem jego brzmienie i po włączeniu sprowadził mnie na ziemię...?
Zwróćcie proszę na to uwagę inni posiadacze i dajcie znać czy ten bas już tak ma, czy znów trzeba go reklamować...
Pozdrawiam:)
 

Krzysiolekzg

New member
A to nie zależy od źródła dźwięku. U mnie na Netlixie jest soczysty bas przy minimalnej głośności, gdy oglądam tv jakby w ogóle go nie było. A gdy puszczam film z usb to czasem (pierdzi, buczy) jak u ciebie.
 

Kula666

New member
U mnie nawet po aktualizacji samoczynnej, bas był mocno z przodu, ale nie pierdział. Geberalnie brzmienie było ok, więc na Twoim miejscu bym to reklamował. Widzę tcl totalnie nie radzi sobie z firmwarem, bo każdy ma jakiś inny problem nawet na tym samym sofcie. U mnie BT nie działał + problemy z atmosem i dźwiękiem przestrzennym tudzież środkowym driverem. Zaczynam się martwić tym zakupem. :/
 

Daawid

New member
Cześć, u mnie sytuacja była identyczna jak u kolegi djkynek.
Sprzęt kupiony w neonecie, BT działał, ale Google Home nie wyszukiwał urządzenia. Samodzielna instalacja softu ze strony TCL zepsuła także BT.
Soundbar zgłosiłem na reklamację do neonetu 24.11 i wrócił do mnie 04.01, także błysk ciupagi to to nie był.
Po drodze także identycznie jak u kolegi - maile z neonetu przeczące sobie. Jeden, że urządzenie jest po oględzinach autoryzowanego serwisu i że mam czekać na odesłanie go do mnie. Po tygodniu kolejny, że sprzęt jest już gotowy do wysyłki do serwisu na oględziny (hmm a to nie odbyło się tydzień temu?). Po kolejnym tygodniu, że już właśnie wysłali do serwisu (wow!).
Koniec końców wrócił do mnie w kartonie wyglądającym jakby trenował na nim Gołota, ale na szczęście sprzęt był bez uszkodzeń.
Notatka na dołączonym zgłoszeniu serwisowym - 'rutynowa aktualizacja oprogramowania'.
BT działa, Google Home znajduje urządzenie (ale raczej z niego nie korzystam, więc go nie konfigurowałem w obawie przed samoczynną aktualizacją i ponownym pobraniem jakiegoś złego softu).
Aktualna wersja jaka jest wgrana to EU086 A0118 HV011 D0204 (różni się tylko końcówka od tej, którą sprzęt wyświetlał po wygraniu ze strony TCL. Tamta miała koniec D0105).

Może mi się wydaje, ale mam wrażenie, że teraz subwoofer gra gorzej. Być może nie zwróciłem na to wcześniej uwagi, ale teraz zamiast miłego dla ucha w miarę czystego basu słychać burczenie/pierdzenie (przepraszam za słowo) jak w systemie audio ze starego tuningowanego malucha (nawet gdy poziom basu jest na 0 i muzyka nie gra głośno).
Nie wiem czy soft może mieć na to wpływ, może z tęsknoty za soundbarem w myślach wyidealizowałem jego brzmienie i po włączeniu sprowadził mnie na ziemię...?
Zwróćcie proszę na to uwagę inni posiadacze i dajcie znać czy ten bas już tak ma, czy znów trzeba go reklamować...
Pozdrawiam:)


Ja mam wersję "EU87 A0118 HV012", którą soundbar pobrał sobie z internetu i wszystko śmiga jak należy, muzyka z YT gra dobrze bass jest ok, Netflix filmy w formacie dolby - jest bajecznie, muzyka z pendrive czy filmy również, konsola - dźwięk super, a przy tv naziemnej czyli PCM stereo jest też ok ;) oczywiście cały czas bass mam na -4 lub -5 bo za bardzo się ten bass panoszy po pokoju ;D
 
Status
Zamknięty.
Do góry