SoundBar do 2300

Zeniffar

New member
Tylko, że oba soundbary były podłączone w ten sam sposób czyli przez HDMI ARC, do tego samego źródła czyli ten sam tv i ten sam dekoder. Yamaha miała mocniejszy bas, ale absolutnie nie było to jej zaletą. Za to moim zdaniem była ładniejsza chociaż z drugiej strony jakość wykonania jest lepsza u Sony. Jednak największą jej wadą, która zmusiła mnie do wymiany sprzętu był fakt, że nie można było używać jej po cichu, woofer załączał się w jakiś losowych momentach gdy głośność była ustawiona poniżej jakiegoś wcale nie bardzo niskiego poziomu głośności. Z Sony takich problemów nie ma gra bardzo ładnie nie zależnie od poziomu głośności. Za to atmos jest tu tylko z nazwy, ja w zasadzie nie widzę różnicy między sygnałem z dolby atmos a bez. Chyba że kogoś kręci fakt, że Xbox czy Netflix wykrywa, że ma się urządzenie z atmos. Jednak jeszcze raz mówię gra naprawdę fajnie.
 

Fan1234

New member
Witajcie z powrotem kupiłem w promocji saturn/mm Hw n650 w zestawie (czyli w cenie) z SWA-8500s. Tyły na 8500 też fajnie dają efekt kinowy.
Ale mam takie dziwne pytanie słychać bas ale jakby tylko z belki tzn subwoofer jak się ucho przyłoży cicho chodzi. Ustawienia sprawdzałem różne ścieżki dźwiękowe też oraz źródła różne. Bass idzie ale z belki nie subwoofera. Z jednej strony fajnie bo gra przestrzennie ale z drugiej subwoofer po coś jest ale jakby cicho i z belki tylko ?
 

Zeniffar

New member
Urządzenia są sparowane? Może tylko ci się wydaje, że woofer nie gra. Włącz coś z basem i w trakcie grania muzyki wyłącz woofer, zobaczysz różnicę
 

Fan1234

New member
Sparowane potestowałem na muzyce i wymiata.

Także jak ktoś chce to do końca września jest ta promocja. Najlepiej dzwonić na sprzedaż telefoniczną MM/saturn bądź pytać to podadzą na infolini w jakim sklepie mają na stanie oba sprzęty.
 

mzeromski

Member
byłem w sklepie żeby odsłuchać tego Samsunga HW-N650, ponieważ już prawie go zakupiłem na stronie redconna ( cena 1699zł plus dodatkowe głośniki tylne za 1zł ) czytałem dużo testów w internecie i kilka postów na innych forach gdzie ludzie przekonywali że to idealny wybór w kwocie do 2 tyś złotych.
jak ja się cieszę że poszedłem do neonetu w naszym mieście gdzie stał model hw-m550 i podłączyłem się do niego po BT telefonem..
to co usłyszałem to jakiś śmiech na sali.. poważnie..
Nie mam pojęcia jak ludzie mogą go porównywać do JBL 3.1 .. to jest jak niebo a ziemia.. te śmieszne 160W w subie samsunga puka gorzej niż w moim starym kinie domowym Sony z przed 10 lat.. przez chwilę myślałem że może sub jest ustawiony na jakąś minimalną skalę ale okazało się że to była maksymalna moc...
jedno wiem na pewno Samsung nie powinien się zajmować robieniem nagłośnienia..
Gdy byłem w MM i gość mi uruchomił JBL 3.1 to moc była po prostu ogromna.. czuć ją było jeszcze 15 metrów dalej i to na hali większej od tego sklepu w którym dzisiaj byłem o jakieś 8 razy..
czemu tylko ten jbl nie ma DTS-u.....
 

Zeniffar

New member
Tylko ja nie sugerował bym się ilością kanałów z tego względu jak pisałem wyżej miałem Yamahe yas 207 3.1 i moim zdaniem grała dużo gorzej niż Sony XF9000 który jest 2.1
 

Fan1234

New member
byłem w sklepie żeby odsłuchać tego Samsunga HW-N650, ponieważ już prawie go zakupiłem na stronie redconna ( cena 1699zł plus dodatkowe głośniki tylne za 1zł ) czytałem dużo testów w internecie i kilka postów na innych forach gdzie ludzie przekonywali że to idealny wybór w kwocie do 2 tyś złotych.
jak ja się cieszę że poszedłem do neonetu w naszym mieście gdzie stał model hw-m550 i podłączyłem się do niego po BT telefonem..
to co usłyszałem to jakiś śmiech na sali.. poważnie..
Nie mam pojęcia jak ludzie mogą go porównywać do JBL 3.1 .. to jest jak niebo a ziemia.. te śmieszne 160W w subie samsunga puka gorzej niż w moim starym kinie domowym Sony z przed 10 lat.. przez chwilę myślałem że może sub jest ustawiony na jakąś minimalną skalę ale okazało się że to była maksymalna moc...
jedno wiem na pewno Samsung nie powinien się zajmować robieniem nagłośnienia..
Gdy byłem w MM i gość mi uruchomił JBL 3.1 to moc była po prostu ogromna.. czuć ją było jeszcze 15 metrów dalej i to na hali większej od tego sklepu w którym dzisiaj byłem o jakieś 8 razy..
czemu tylko ten jbl nie ma DTS-u.....

Tylko ja przy zakupie miałem na uwadze też dobro sąsiadów. JBla słuchałem ale dotarło do mnie że w pokoju 20m2 głośnik z tak mocnym subem który nagłaśnia halę 15 m dalej, po prostu będzie dudnił w takim pomieszczeniu. A brak dts może nie byłny tak odczuwalny gdyby nie fakt że jbl poprostu czasem wyświetla error i nic nie przepuszcza.
Na dzień dzisiejszy dalej jestem zadowolony z mojego zestawu i dalej go polecam hw-n650 + SWA-8500S.
 

mzeromski

Member
ja tylko przedstawiłem swoje odczucia :) każdy oczekuje czegoś innego od swojego zakupu.
w 5.1 nie będzie już erroru ponieważ ten ma kodeki i dolby digital i dts więc będzie działało wszystko ok.
bass można z ciszyć na pilocie :)
 

florus1990

New member
Witam,

Sledze ten temat bo stoję przed podobnym wyborem.

Jednak mój TV (TOSHIBA 40TL838 ) chyba nie ma HDMI ARC.
Albo tego nie znalazłem.

Czy takie saudbary z ATHMOS będą dobrze działały jeżeli podłącze je z TV przez optyk ?

Najczęściej oglądam filmy z laptopa przez HDMI. Czy uświadcze tego dzwięku ?

Saudbar --optyk--> TV
TV --HDMI--> laptop
 

Pingwinek

Banned
Od optyka to już dawno się odeszło, ale dźwięk na pewno wyjdzie z tv do soundbara. Tylko strzelam, że będzie to jedynie stereo.

Wysłane z mojego NX511J przy użyciu Tapatalka
 

kogucik86

New member
Najczęściej oglądam filmy z laptopa przez HDMI. Czy uświadcze tego dzwięku ?

Saudbar --optyk--> TV
TV --HDMI--> laptop

Mam sam podłączony soundbar przez optyk. Starałem się podłączyć laptopa przez hdmi do tv, ale nigdy nie uzyskałem DD nawet.

Tylko strzelam, że będzie to jedynie stereo

Też mnie to interesuję, bo YAS 306 optykiem mam podłączony. Xbox One S nad DD współpracuje (podpięty pod tv przez hdmi).
 

kogucik86

New member
Od optyka to już dawno się odeszło, ale dźwięk na pewno wyjdzie z tv do soundbara. Tylko strzelam, że będzie to jedynie stereo.

Wysłane z mojego NX511J przy użyciu Tapatalka

Taką odpowiedź dostałem od Panasonic (mój TV ex700e)

Jednocześnie pragniemy poinformować, iż aby móc odtwarzać dźwięk wielokanałowy Dolby Digital należy w MENU > DŹWIĘK > PREFERENCJE DŹWIĘKU wybrać "wielokanałowo". Kolejnym parametrem, który odpowiada za odtwarzanie dźwięku Dolby Digital poprzez głośniki zewnętrzne jest MENU > DŹWIĘK > WYBÓR SPDIF > AUTO (Wielokanałowy dźwięk Dolby Audio (Dolby Digital, Dolby Digital plus) i HE-AAC jest wyprowadzany jako Dolby Digital Bitstream. Sygnał MPEG jest wyprowadzany jako PCM). "Wybór SPDIF" jest dostępny tylko dla wbudowanego tunera DVB. W przypadku korzystania z dekodera zewnętrznego nie będzie on dostępny, dlatego jeśli wystąpią problemy z wyprowadzeniem dźwięku wielokanałowego sugerujemy podłączenie dekodera bezpośrednio do soundbara.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
uprzejmie informujemy, iż przekazanie dźwięku wielokanałowego poprzez połączenie HDMI->TV->AUDIO (złącze optyczne) nie będzie niestety możliwe. W celu uzyskania dźwięku wielokanałowego sugerujemy następujące połączenia:

1. TV -> HDMI (dekoder/konsola/odtwarzacz) -> AUDIO (podłączone do dekodera kablem optycznym)

2. HDMI (dekoder/konsola/odtwarzacz) -> TV -> AUDIO (podłączone kablem HDMI - port HDMI ARC w telewizorze i HDMI IN/HDMI ARC w urządzeniu AUDIO)

W przypadku drugiego połączenia możliwe będzie przekazanie dźwięku wielokanałowego Dolby Digital przy użyciu technologii pass-through. Aby uzyskać dźwięk poprzez połączenie HDMI ARC należy ustawić w MENU>KONFIGURACJA>USTAWIENIA VIERA LINK>WŁĄCZONY. Następnie należy wybrać HOME>APLIKACJE>VIERA LINK>WYBÓR GŁOŚNIKÓW>KINO DOMOWE.


Tak jak pisałem wcześniej. Laptop + HDMI + TV + optyk + soundbar = brak DD ale konsola + HDMI + TV + optyk + soundbar = DD Potwierdza to informacja na ekranie tv oraz konsola w ustawieniach

Niestety trzeba było bybrać YAS 207. Jednak HDMI to HDMI.
 
Do góry